Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az egyházi iskolákkal mi a...

Az egyházi iskolákkal mi a helyzet? Az ott tanító pedagógusok is elégedetlenek, esetleg tüntetnek is? Szerintük is sok a tanulandó, stb?

Figyelt kérdés

Van-e esetleg még külön különbség a régen is jobb, és az újabb egyházi iskolák eredményei között?

Mint a piaristák iskolái, vagy a debreceni reformátusoké, és a pannonhalmi; náluk sem megfelelőek a viszonyok?



2016. febr. 14. 15:15
 1/9 anonim ***** válasza:
57%

Ott nem az állam a fenntartó, hanem az egyház. (Csak áttételesen az állam)


Szerinted az autokratikus és zsarnoki "mélykeresztyényeknél" és "mélykatholikusoknál" mernének valamilyen tiltakozást szervezni?


Az egyházi iskolák sokkal több pénzből gazdálkodnak, külön pótlékokat kapnak.

2016. febr. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

De a tananyag ott is "sok", a papírmunka is, gondolom.


Részt vesznek-e a megbeszéléseken?


A katolikus iskolák mellesleg másutt is egyrészt több pénzt kapnak, másrészt a tanárok is - államilag, a kormány által - jobban fizetettek.

2016. febr. 14. 17:27
 3/9 anonim ***** válasza:
69%

"Részt vesznek-e a megbeszéléseken? "


Igen bábként részt vesznek. De azt gondolom tudod Te is, hogy ezek inkább a kormányzat "szatelitszervezetei". Olyan ez az egész mintha magával tárgyalna a kormány.


A "mélykeresztények" ,-hogy finoman fogalmazzunk,- eléggé lojálisak ehhez a kormányhoz.

2016. febr. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Az eddigiek alapján nem gondolom, hogy bábként vennének részt a részvevők, és nem igazán értem a műhold-hasonlatot sem.

De a jóindulat hiányát látom, abban, ahogy válaszoltál.

2016. febr. 14. 18:38
 5/9 anonim ***** válasza:
57%

"A katolikus iskolák mellesleg másutt is egyrészt több pénzt kapnak, másrészt a tanárok is - államilag, a kormány által - jobban fizetettek."


Ezt nem tudom, hogy miből gondolod. Én állami iskolában tanítok, egy barátnőm pedig egyháziban és nem keres jobban, sőt valamivel kevesebbet, pedig ugyanolyan végzettségünk van.

Egyébként meg az egyházi iskolákban is van, aki elégedetlen és kimegy, és van, akit nem érdekli. Mint ahogy az állami iskolákban is így van.

2016. febr. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ahogy írtam, "másutt is". Nem Mo-ra értettem.
2016. febr. 14. 19:34
 7/9 anonim ***** válasza:

5. v.!


A normatívában kapnak többet,+kiegészítő normatívát kapnak. Az, hogy az egyházi iskola ebből nem ad több fizetést a tanároknak ebből az őket minősíti.


Kérdező!


A szatelitszervezet az nem műhold. :) Az olyan szervezeteket nevezik így, amelyek pl. kapcsolódnak valahogy a kormányhoz, annak politikáját támogatják, mégis véleményalkotásnál megpróbálják magukat független civilnek/szakértőnek láttatni. Pl. Ilyen a kormányzat/kormánypárt és az ún. Békemenet viszonya.


Remélem így érthető volt. :)

2016. febr. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem a műhold-szervezet fogalmát nem értettem, hanem azt nem értem soha, hogy hogy veheti akárki a bátorságot ahhoz, hogy axiómaként kijelentsen ilyesmit. Csak mert különböző csoportoknak hasonló, vagy akár egyező is a véleményük bizonyos dolgokról, abból egyáltalán nem következik, hogy egyik a másiktól függ, így vagy úgy.

Az ilyen címkézés csak rosszindulatot mutat.

2016. febr. 14. 20:02
 9/9 anonim ***** válasza:
60%

Ezt nem csak Én állítom, hanem a média is.

Nézd meg ezt a cikket, és a benne szereplő szervezeteket:



[link]


Aztán eldöntheted Te is.

2016. febr. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!