Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az LMP sek tudják hogy kire...

Az LMP sek tudják hogy kire is szavaznak valójában? Hogy mit is akar az LMP, és mit is eredményezne ez a magyar gazdaságban?

Figyelt kérdés

A neoliberális eszmék működőképesek lehetnének?

Az LMP szerint túl magas a minimálbér?


A Lehet Más a Politika a minimálbér nominális befagyasztásával, a szakképzettek garantált bérminimumának megszüntetésével, továbbá járulékcsökkentéssel élénkítené a foglalkoztatást.


[link]


Az államháztartás bedőlne.

A munkanélküliség 20% emelkedne.


2010. márc. 31. 09:09
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
21%
hát mert aztán a jobbik gazdasági programja olyan szilárd alapokon áll.... multik megadóztatása.. hát ne röhögtessenek ki.. államadósság ujratárgyalás.. hát csak a hülye gondolja h elengedik.. ne legyenek illúzióitok.. meg a korrupció vissszaszorítása.. amilyen rossz az adózási morán ma Magyarországon.. nincs 10 millió hely a börtönökben... hová pattog a jobbik? nincs semmi a programjukban, amit csak egy tollvonással meglehetne valósítani... semmi
2010. márc. 31. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
0%
szerk: adózási morál
2010. márc. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
58%

multik megadóztatást aki hülyeségnek tartja az retardált a témában.

az újratárgyalás pedig. Ők legalább megpróbálják, ti ennyire gyökerek vagytok, hogy meg sem próbálnátok, mit veszíthetünk? pfff.. szánalom.. jah és mellesleg a kérdés az ml-ről szólt, nem a jobbikról, ne tereljetek.

2010. márc. 31. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:

Értelmetlen amiről írsz!

A gyerekek is tudják hogy minimálbérből nem lehet megélni.

Itt van a neoliberalizmus kudarca hazánkban elásva.

A neoliberalizmust Reagen az USA ban élénkítette fel, ahol a reál minimálbér abban az időben is a 3× osa volt a magyarnak. Az az, mesterségesen készítette fel a gazdaságot hogy olcsóbb legyen, hiszen az USA gazdaság a növekedésével együtt drágult. Reagen semmi mást nem tett, csak a globalizmus akkor élénkülő szelét fogta ki.

Mindig elkeseredek, amikor egy teljesen más struktúrájú országban bevált gazdaságpolitikát akarnak Magyarországra erőltetni. Az USA egy önellátó ország, ahol a bérek hatással vannak az árszínvonalra, de mi nem. Az az, hiába lennének még alacsonyabbak a bérek ha mi az import nyersanyagokat, gépeket, szerszámokat, energiát, nem tudnánk a folyamata illeszteni. Nem csökkennének az árak, csak a reálbér csökkenne. Az pedig katasztrófa, mert már a társadalom egy jelentős része a fiziológiai feltételei határán van.


Mi a nevetséges abban hogy a multiktól a kedvezményeiket meg kellene vonni? Hogy versenyképes lenne a magyar szektor? Hogy az adott szegmensben nagyobb lenne az a piaci részesedés által hozott profit ami országon belül marad, hogy ezáltal élénkülne a gazdaság és lenne lehetőség egy magasabb fogyasztásra?


Az államadósság? Sok ország élt vele, több mint 60!

Akkor nekünk miért ne lehetne?


Unalmas már az olyan hozzászólás mint a tied, mert a közgazdasághoz hihetetlenül messze vagy. Csak zsigerből mondod a butaságaid, csak mert nem tetszik neked a Jobbik, és lesz@rod hogy mi is lesz az országgal, az emberekkel! Csak az a foltos az olyan embereknek mint te hogy az ideológia győzzön, és hogy milyen károkat okoz a reálgazdaságban, és az emberek életében az nem számít.

Légy csak egyszer ember, és gondolkozz! Hogy mondanád meg annak a szerencsétlennek aki eddig 74e keresett, amiből éppen csak megélt, hogy holnaptól 50e fog! És hogy mit is jelentene ez a társadalom szövetében.


Szégyelld magad.

2010. márc. 31. 09:38
 5/40 anonim ***** válasza:
Csak érdeklődésképen, mitől dőlne be az államháztartás, mitől növekedne a munkanélküliség akkor, ha befagyasztanák a nominálbéreket?
2010. márc. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
Nominál értéken a minimálbéreket.
2010. márc. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:

Ezen én is eléggé megütköztem, amikor olvastam ma, pedig LMP-s vagyok.


Utánakotortam a programjukban, és abból lényegében az derült ki, hogy a minimálbér miatt alacsony a képzetlen munkaerő iránti kereslet, mert adott esetben a minimálbér nagyobb fizetést jelentene, mint amennyi munkát ténylegesen elvégeztetnének egy képzetlennel (árokásás, fűkaszálás, mittomén), és hát ugye sok a munkáltatói járulék is a munkaerő iránt.


Ha ezeket lenyomják, akkor nyilván nő a munkaerő iránti kereslet, mivel az olcsóbb lesz. Viszont mivel eleve olyan munkákról beszélünk, amelyek sokszor közel sem teljes munkaidejűek, így ugyanaz a munkavállaló több állást is elvállalhat egyszerre úgy, hogy még így is csak napi kb. nyolc órát dolgozna összesen, viszont a több munka fizetéseiből összesen jó eséllyel mégis többet szedhetne össze, mint az eddigi egy munkás minimálbérből.


Mivel pedig a munka még ez esetben is jobban fizetne, mint a segély, jobban is ösztönözné az embert a munkavállalásra. Mert bár persze tény, hogy vannak olyan helyek, ahol egyszerűen NINCS munka, máshol viszont egyszerűen arról van csak szó, hogy az érintettek megszokták már a segélyt, belesüllyedtek az apátiába, és elkönyvelték, hogy nekik már úgyse lesz jobb, pedig amúgy lenne nekik munka. Nos, az ilyeneknek lehet ez egy jó kis fenéken billentés.


Plusz esett még szó arról is, hogy sokan egyszerűen nem hajlandóak továbbképezni magukat, ha már kikerültek az iskolapadból, ami pedig a mai világban szintén nem megengedhető, mert még a szakképzettségek is viszonylag hamar elavulnak, ha az ember nem tart lépést a szakmája új fejleményeivel, és így idővel még egy szakmunkásból is képzetlen ember válhat. Őket ez a fenyegetés szintén késztethetné az ismereteik szinten tartására/fejlődésre, plusz a képzetleneknek is egy löket lehetne a fejlődés felé.


Gondolom én - bár tény, hogy ennek ellenére is zavar. Viszont mivel még mindig ez a legdurvább pont a programjukban (ellentétben másokkal), ezért még mindig őket látom a legtámogathatóbbaknak.

2010. márc. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
(illetve tegnap olvastam, pardon)
2010. márc. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
kedves utolsó, itt pont a multikat tudom felhozni példakép, tesco, auchan, spár, stb. ott az ember tudtommal 8órát gürizik le, minimálbérért. ha ha az lmp csökkentené a minimálbért, akkor ezek az emberek ott güriznének 8 órán át szarért-hugyért.
2010. márc. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:

Aki az LMP-t neoliberálisnak tartja, _sürgősen_ vegyen egy " politológiai alapismeretek" szerű könyvet, olvassa el, és csodálkozzon. Tk. eljutottunk oda, hogy aki nem akar habzó szájjal államosítani, az neoliberális.

Én pontosan azért utálom az LMP nevű viccbandát - finomítok: nem szeretem, utálni a spenótot utálom - mert valami olyan mértékben vulgárbalosok, hogy az már nekem fáj.

2010. márc. 31. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!