Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik azt állítják, hogy...

Akik azt állítják, hogy cigánybűnözés nem létezik, mivel magyarázzák a roma többséget a magyar börtönökben?

Figyelt kérdés
2016. febr. 26. 17:12
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/77 anonim ***** válasza:
55%

Semmivel nem magyarázzák, mivel a liberális embertípus nem veszi figyelembe a tényeket, amikor véleményt alkot valamiről.

Szerintük a tényekre hivatkozás csupán egy ócska fasiszta trükk.

2016. febr. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/77 anonim ***** válasza:
60%
Rasszista a bíróság!!!44négynégy
2016. febr. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/77 anonim ***** válasza:
62%
Ferdítenek. Én kérdeztem meg ezt már liberálistól. A válasz: honnan tudod? Egyáltalán honnan tudod, ki a cigány? Aki sötétebb bőrű? Hogy mered észrevenni? És ha mégis igaz lenne, hogy a börtönlakók többsége cigány, akkor a kirekesztő többség viselkedése vezetett ide, rasszista a bűnüldözés, a bíróság. Stb.
2016. febr. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/77 A kérdező kommentje:

3: Na igen. És innen már csak egy lépés azt állítani, hogy azért bűnöznek, mert a csúnya, rasszista, kirekesztő magyarok rákényszerítik őket.


Hogy honnan tudom? Nos, elég a youtube-os börtöndokukat megnézni. Nálam erre még pluszban rájönnek börtönben dolgozó ismerősök beszámolói.

2016. febr. 26. 17:43
 5/77 Morozov ***** válasza:
64%

Egyszerű oka van a cigánybűnözés, mint jelenség elvetésének/elvethetőségének.

A bűnözést tekintve nem különböztetünk meg etnikumokat, nemzetiségeket (ahogy más szempontokból sem szabadna megkülönböztetni vagyis általánosítani). Tény, hogy a cigányok körében magasabb a bűnözők aránya, de ez a kérdés szempontjából irreleváns. Ez a jelenség valószínűleg több okra visszavezethető, tudományos igényű kutatást igényelne.

Aki cigánybűnözésről, mint jelenségről beszél, annak valószínűleg negatív tapasztalatokon nyugvó, de igazságtalanul általánosító és ezáltal a cigányok irányába kirekesztő és előítéletes attitűd húzódik meg a szavai mögött. Legalábbis így gondolkodik egy ésszerű és egészséges lelkületű ember. Az más kérdés, hogy szinte mindenkinek, így nekem is vannak előfeltételezéseim, de én mindenkinek megadom a lehetőséget, hogy bizonyítsa, milyen ember.

2016. febr. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/77 anonim ***** válasza:
59%

Nem úgy volt, hogy a cigányokat semmiért nem veszik elő? Meg mindent megúsznak?


A cigánybűnözést meg leginkább azért tagadják, mert faji alapot rendel az elkövetőkhöz, pedig a "cigánybűnözés" a legszegényebb környezetből jöttek sajátja. Kulturális és anyagi nélkülözés végterméke. Vannak olyan fehér emberek, akik ugyancsak űzik a "cigánybűnözést", de ahol a világon vannak szegénységben élők ott van "cigánybűnözés".

Most itt éppen a cigányok azok akik többségében "cigánybűnöznek", de mint mondtam ez inkább a szegénységgel függ össze.


Ha tényleg tenni akarnál a "cigánybűnözés" ellen ott kezdenéd, hogy nem hívod így. A társadalmi feszültség gerjesztésén kívül nem jó semmire.

2016. febr. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/77 A kérdező kommentje:
6: Már ne haragudj, de ennyi erővel ne beszéljünk például olasz, orosz vagy ukrán maffiáról, mert evvel egy népcsoportot rendelünk hozzá?
2016. febr. 26. 18:18
 8/77 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem az alábbiakban minden benne van, ami feje tetejére állított világunkat jellemzi:


"A bűnözést tekintve nem különböztetünk meg etnikumokat, nemzetiségeket"


Miért nem, orosz maffia van?


"Tény, hogy a cigányok körében magasabb a bűnözők aránya"


Akkor most mégis megkülönböztetjük őket származás szerint?


"de ez a kérdés szempontjából irreleváns."


De hát ez a KÉRDÉS.


"Ez a jelenség valószínűleg több okra visszavezethető, tudományos igényű kutatást igényelne."


Az igényelne tudományos kutatást ami irreveláns a kérdés szempontjából és nem is beszélhetünk róla? (Bár ettől még tény.)


"Aki cigánybűnözésről, mint jelenségről beszél, annak valószínűleg negatív tapasztalatokon nyugvó"


De még mennyire.


"de igazságtalanul általánosító és ezáltal a cigányok irányába kirekesztő és előítéletes attitűd húzódik meg a szavai mögött"


Hát ha többségben vannak a börtönökben - ami tény - akkor talán nem is olyan nagy és előítéletes ez az általánosítás.


"Legalábbis így gondolkodik egy ésszerű és egészséges lelkületű ember."


Aki meg nem az nem egészséges lelkületű - véli a mértékadó liberális megmondótábor.

2016. febr. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/77 anonim ***** válasza:
57%
mennyi erővel? az orosz maffiaval kapcsolatban senki nem hergel azzal, hoy minden orosz maffiozo lenne
2016. febr. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/77 anonim ***** válasza:
39%

egyebkent a ciganyok koreben pontosan annyival nagyobb a bunozok aranya mint ahanyan sulyos nelkulozesben elnek

milyen osszefuggest szeretnetek meg vizsgalni?

2016. febr. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!