Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki az MSZP-re és belőle...

Jeffrey Spender kérdése:

Aki az MSZP-re és belőle kiszakadtakra szavaz miért teszi? Mi tetszik a kormányzásukban? Programjukban? Mi szimpatikus bennük?

Figyelt kérdés
2016. febr. 26. 17:12
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
25%
Az MSZP-re jellemzően kádári nosztalgiában szenvedő nyugdíjasok szavaznak. Ha ők meghalnak, az MSZP-nek lőttek.
2016. febr. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
14%
Na igen, az 1-es eltalálta.
2016. febr. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
79%

1. Az MSZP baloldali párt, vagyis a társadalmi esélyegyenlőtlenség csökkentésére törekszik a gazdag polgárok vagyonának további gyarapítása helyett.

2. A demokratikus ellenzék pártjai (MSZP, DK, Együtt, PM, LMP, MLP) valamennyien demokratikusabb-jogállamibb-liberálisabb politikát folytatnak, mint a tekintélyelvű- diktatórikus-illiberális fidesz-jobbik páros, márpedig én szabad demokratikus jogállamban szeretnék élni, nem ázsiai féldiktatúrában.

3. A demokratikus ellenzék pártjai az Európai Unióval való integrációnkat erősítené, míg a fidesz-jobbik páros a Putyin-féle Eurázsiai Unióhoz húz. Hát én nem Kazahsztánnal, Oroszországgal és Belorussziával szeretnék egy közösséghez tartozni, hanem inkább a Svédekkel, osztrákokkal, németekkel, franciákkal, olaszokkal, spanyolokkal.

4. A fidesz-jobbik páros maradi nacionalista politikát folytat, szűklátókörű és elavult nemzetállami keretekben mozog, a demokratikus ellenzék viszont a határok nélküli Európában gondolkodik.

5. A demokratikus ellenzék pártjai világosan elhatárolódnak a rasszizmus, antiszemitizmus, sovinizmus, félfasizmus minden formájától, a fidesz-jobbik páros viszont összekacsint azokkal, sőt a jobbik nyíltan szimpatizál velük, maga is közel fasiszta eszméket képvisel, szimbólumokat használ, elveket vall.


Mindezek miatt nem kérdéses, hogy én nem szavazhatok a fidesz-jobbik csoportra, hanem csakis a demokratikus ellenzék pártjainak valamelyikére, leginkább az MSZP-re, vagy a DK-ra.

2016. febr. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
62%

A demokratikus ellenzék pártjaira, például az MSZP-re szavazok azért is, mert Ők a fidesz valódi alternatívái.


A fidesz kiépített itt egy urambátyám mutyikorrupciós világot amelyikből már nagyon elegem van, a jobbik pedig még ennél is szélsőségesebb fasisztoid irányba húz.


Értelmes jóérzésű ember akkor is a demokratikus ellenzék pártjaira kénytelen szavazni, ha igazából ők sem tökéletesen szimpatikusak. A kevésbé rosszat választani is fontos választás.

2016. febr. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
16%
A utolsó nyilván homokos.
2016. febr. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
18%
Úgyértem a hármas. Utolsó előtti.
2016. febr. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
87%
Nekem az a programjuk tetszik, hogy kevesebbet hazudnak meg lopnak mint mondjuk a Fidesz.
2016. febr. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
23%

ma 17:34

Te diktatúrában nevelkedett MSZMP túlélő. Milyen alapon nem tartod azt a pártot demokratikusan megválasztottnak, amelyet én és a társadalom több mint fele támogatott a szavazatával.

Ja, hogy számodra a demokrácia a kommunista népi demokrácia, vagy a kommunista népi demokrácia egypártrendszerében uralkodó pártjának jogutódja, vagyonának örököse lehet csak. Klientúraosztódásának maradványai?! Mindenki más nem demokratikus?!

Hát, ha ezt elhiszed, valóban nem nőttél fel az igazi demokráciához. Mert a Fidesz 2/3-os alkotmányozó felhatalmazása az a tiszta demokrácia eredménye. Alkotmányozó joga ráadásul az MSZP által lebonyolított, megszervezett 2010-es választáson született meg.

Bocsánat, de felháborított ez a szűklátókörű, hazug megközelítés, amely a demokráciából kizárta az ország kétharmadának akaratát, ugyanis a legutóbbi választáson 45 %-ot kapott a Fidesz, 21 %-ot a Jobbik az országos listán.

Magyarországon DEMOKRÁCIA VAN, aki mást állít, hazudik, vagy hisz a hazugoknak.

2016. febr. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
4%
Nekem az tetszik, hogy sík hülyének néznek engem, és most már tudnának kormányozni, már 2 hatalmas bukás ellenére is.
2016. febr. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"A demokratikus ellenzék pártjai világosan elhatárolódnak a rasszizmus, antiszemitizmus, sovinizmus, félfasizmus minden formájától"


Két sorral feljebb:


"Hát én nem Kazahsztánnal, Oroszországgal és Belorussziával szeretnék egy közösséghez tartozni"


/taps :)

2016. febr. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!