Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért keresnek sokan kifogások...

Miért keresnek sokan kifogásokat a vasárnapi zárvatartás kapcsán, amikor az a valódi problémájuk, hogy akkor nem élvezhetik a pazarló életmódot?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy eltörölték a zárvatartást de gondoltam leírom mit tapasztaltam.


Nagyon sok ember meg a baloldal is arra hivatkozik, hogy azért van a zárvatartás ellen, mert vasárnap így nem dolgozhatnak az emberek stb stb


Én ennek ellenkezőjét tapasztaltam főleg a fiatalok körében.


Én beszéltem már tipikus mai fiatalokkal és ők is háborogtak a vasárnapi zárvatartás miatt és örültek, hogy eltörölték.

De csak azért, mert tudtak menni plázázni, megvenni a legújabb Iphone-t meg a Gucci táskát.


Ismerem őket tehát tudom.

A fiatalokat teljesen felemésztette az anyagi, hedonista világ és ennek egyik legjelentősebb helyszíne a pláza ahol szórhatják a pénzt mindenféle fogyasztói cikkre.



De nem csak fiatalok körében tapasztaltam ezt, felnőttek körében is jelentős az ilyen emberek száma akik ilyen tipikus "divatmajom trógerek" akik mindig a plázában kódorognak és felvágnak a márkás ruhákkal, telefonnal meg más értéktárgyakkal stb stb


A társadalomnak sajnos IGEN NAGY része ilyen anyagias, bunkó, tipikus "menő" ember.

Szóval szerintem ostobaság a munkavégzésre hivatkozni.


A KDNP-t sokan szidták ez ügyben pedig ők csak tenni akartak az emberek anyagelvűsége ellen.

Ők fontosnak tartják a család szentségét és az istenhitet, hogy vasárnap templomba kell járni.

Csupán csak szeretnék visszahozni a keresztény erkölcsöt ebbe a hanyatló, romlott erkölcsű világban.


Sajnos közutálat tárgyáva vált a kormány emiatt, így el kellett törölni.


Szóval miért nem vallják be őszintén az emberek, hogy mi a problémájuk ezzel kapcsolatban?



2016. ápr. 16. 15:23
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
98%

Ha a KDNP fontosnak tartaná a családot, akkor azért harcolna, hogy megtudjanak élni az átlag családok is, nem csak a pénzes gazdagok.

Sokan azért mennek vasárnap vásárolni, mert akkor érnek rá.

De ismerek egy családot, ahol azért örülnek a nyitva tartásnak, mert így több lesz a család bevétele és marad valamennyi a hóvégére is.

Ne a jómódúakat vedd figyelembe, hanem a társadalom többségét. Ők örülnek, ha a legfontosabb dolgokra jut pénz.

2016. ápr. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
98%

Fontos, hogy felszínes megfigyelések helyett a valódi okokat, összefüggéseket vizsgáljuk.

Aki plázamániás, azt nem zárva tartásokkal lehet más magatartásra bírni. Helyette meg kell vizsgálni, mitől lett az, és miképpen változhat meg - mindenféle nyitvatartási időtől függetlenül. A plázamánia többnyire a butaságból ered. Az illetőnek nincs ötlete, hová menjen, az időt pusztán agyonütni szeretné, nem értelmesen eltölteni.

A KDNP-t hagyjuk, ők nem az emberek érdekében, hanem az egyház érdekében akartak tenni. Dilettáns módon abban reménykedtek, az emberek bolt helyett templomba mennek. De nem, ott ugyanolyan kevesen voltak. Mert az erkölcsnek nem a kereszténységhez, valláshoz van köze, hanem a tisztességes emberhez. Ha a valláshoz volna köze, akkor egyfelől a vallásosak erkölcsösek is lennének (pedig nagyon nem), és a nem vallásosak pedig erkölcstelenek (pedig nagyon nem).

A vasárnapi nyitvatartás a megváltozott életvitel miatt szükséges, és ha ez valahol problémás, akkor nem a nyitvatartási időben, hanem az érintett emberek minőségében kell a megoldást keresni.

2016. ápr. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim válasza:
92%

Kapitalizmusban élünk.

Tehát ha van arra igényem, hogy vasárnap, bármi okból boltba menjek és ezt valaki kiszolgálja, akkor azzal mi a baj? Ez a kapitalizmus. 27 éve mindenki ezt akarta. Most ezzel mi a baj?

2016. ápr. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
0%
A magyar kisvállalkozók miatt volt hogy ne a multikba hanem a kisboltokba menjenek perszea reklám meg a birkalelkű marhák kétszer annyit vettek meg vasárnap nem mentek a kisboltokba úgyhogy nem sokat változott a kisvállalkozók szerepe pedig nekik lett volna nagy előrelépés ha az emberek nem tirpákok.
2016. ápr. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
98%
Az jobb, hogy te rendületlenül elhiszed, hogy ez a legkisebb mértékben is az emberekért volt??? Azért volt, hogy a haveri üzletlánc jobban menjen merthogy az nyitva lehetett, ébresztő.
2016. ápr. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
0%
Mivel hogyha a magyar boltokba mennek többen letudnák szorítani az árakat akkor monopol helyzet körüliek lennének mint a spar ausztriában akkor több jutna egy munkásnak persze ha tisztességel osztják el a bevételt akkor ha elteszika akkor nem éppen
2016. ápr. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
Hányszor teszteled még a bullshitgenerátorod? Vagy ez már nem a tesztidőszak, ezt szándékosan ide csináltad?
2016. ápr. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

"Szóval miért nem vallják be őszintén az emberek, hogy mi a problémájuk ezzel kapcsolatban?"


És az ilyen kérdések kiírói miért nem ismerik be, hogy ők maradi fosszíliák, akiknek fáj, hogy az emberek már nem úgy viselkednek, mint 50 éve?

2016. ápr. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Az auchanban dolgozó ismerősöm, ...ANNO...lelkesen mondta, hogy milyen jó megcsípni a vasárnapi munkát, mert duplán fizettek. Ha véletlenül nem osztották be akkor bejelentkezett az Információs pultba. Ha nem pénzt kért a vasárnapi munka után járó hétköznapi szabadnapon intézte a hivatalos ügyeit.

Majd jött a Fidesz-KDNP és eltörölte a Vasárnapi dupla gázsit...na mindegy neki így is megérte, mert a gyerekeivel és a férjével maradhatott...volna, viszont nem tudta a csökkent fizetésből fizetni a hiteleit. Tehát beállt takarítani. Ezzel viszont az a baj, hogy nem csak vasárnap kell művelnie, hanem hét közben is...és nem fizet duplán. A csaj egy év alatt 10 évet öregedett, de nem hagyhatja abba, mert a lakáshitelt fizetni kell.

2016. ápr. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

"És az ilyen kérdések kiírói miért nem ismerik be, hogy ők maradi fosszíliák, akiknek fáj, hogy az emberek már nem úgy viselkednek, mint 50 éve?"


Na látod erről beszéltem. Te is olyan ember vagy mint akikről én írtam.

Lenézed a keresztény értékrendet, és maradi bigottnak tituláls minket akik még tőrödünk a család és az instenhit fontosságával.


Mint írtam én kivétel nélkül azt tapasztaltam, hogy a mai fiatalok meg a felnőttek is azért hőzöngenek, mert nem tudják szórni a pénzt mindenféle luxuscikkekre.

És tényleg az emberek többsége sajnos ilyen



Jöhetnek persze a szokásos hülyeségek, hogy "milyen begyepesedett vagyok meg, hogy takarodjak Észak-Koreába ilyen felfogással" stb nem nagyon érdekel.


Én nem az anyagi javakat és a fogyasztást, pazarlást tartom fontosnak ha nem az Istent a családot és a hazát.

2016. ápr. 16. 16:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!