Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért jobb befektetés az...

Miért jobb befektetés az államnak egy egy fiatal egyetemista aki külfölön fog élni és dolgozni, mint akár egy nyugdíjas?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 17. 01:28
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
Azt értem, hogy a fiatalság a jövő meg bla bla, de ha azt nézzük, ők nem Magyarország jövője lesznek, hanem annak az országnak, ahol majd dolgoznak és letelepednek. Normális ez így, hogy ennyire túl van magasztalva a fiatalság Magarországon? Mert amit ők tesznek az "kicsit" árulás akárhogy is nézzük..
2016. ápr. 17. 01:33
 2/30 anonim ***** válasza:
88%

Kapaszkodj meg, nem minden diplomás megy ki külföldre. A többség itthon marad. Így a kérdésed eleve értelmét veszti, de amúgy azért éri meg jobban, mert egy nyugdíjas már nem "aktív", nem dolgozik, nem termel pénzt az államnak. Plusz Magyarország lakossága elöregedő, ez azt jelenti, hogy egyre kevesebb bevételből kell fizetni, egyre több nyugdíjat. Egy diplomás pedig még mindig nagyobb eséllyel kap munkát mint egy nem diplomás, átlagosan nagyobb fizetéssel, így több megy a közösbe is.

Összességébe tehát sokszorosát hozzák vissza a diplomások az államnak, mint amennyit a képzésükre költünk.

Emellett vannak járulékos előnyei is. A műveltebb emberek általában környezettudatosabban élnek, jobban odafigyelnek az egészségükre, aktívabbak, kevésbé befolyásolhatók.


De amúgy nem teljesen értem miért tetted fel a kérdést, mert drága kormányunk inkább leépíti az oktatást, mintsem hogy fejlesztené.

2016. ápr. 17. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Nyilván akik itthon maradnak és dolgoznak, azokkal semmi bajom. A kérdésem csak a később kivándorolni vágyókra szól, bár sajna azt előre valóban nem lehet tudni, hogy ki megy és ki marad..
2016. ápr. 17. 02:31
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem árulás, de tegyük fel, hogy:


Gépészmérnökkén végzel. Itthon keresek mondjuk kezdő fizetéssel 300 ezer forint nettót, de kimehetsz Németországba, mert még ők is hívtak téged, mivel jó vagy a pályádon belül, ott meg másfél milliót kapsz kézbe. Akkor miért maradjak itthon, ha sokkal jobbá tehetem az életkörülményeimet és ezzel a pénzel akár a családomat is segíthetem akik itthon maradnak vagy esetleg velem is tudnak jönni? Ez nem árulás. Nincs olyan, hogy árulás. Amúgy se tett értem ez az Ország semmit én miért tegyek érte valamit? :) Na ugye?

2016. ápr. 17. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
84%

Egy nyugdíjasnál bármi jobb befektetés.......

(sajnálom, de gazdasági szempontból ez az igazság)

2016. ápr. 17. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
70%

2012-től ha államilag támogatott volt akkor ki se mehet, különben ki kell fizetnie a tandíjat. Aki meg önköltséges, az magának fizeti. Had menjenek már oda ahova akarnak. Meg igazából az államilag támogatott is, hiszen az oktatás a közös pénzből van, amiben pl. a hallgató szüleinek a pénze is benne van.

Ráadásul külföldről rengeted pénzt utalnak haza, amit itthon költenek el családtagok, hozzátartozók.


Amúgy meg az ország kínáljon megfelelő alternatívát és akkor nem fognak kimenni. Amíg többszörösét keresik külföldön, addig ne csodálkozzunk, hogy mennek.

2016. ápr. 17. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

"Egy nyugdíjasnál bármi jobb befektetés...... "


De egy nyugdíjas aki kap mondjuk 200e nyugdíjat (nagyapám is annyit kap) és idehaza költi el, vásárolgat belőle magának meg nekem is ezt-azt, azzal a magyar gazdaságot fejleszti nem? De egy Londoban élő és költekező fiataltól hogyan gyarapodik a magyar gazdaság??

2016. ápr. 17. 02:52
 8/30 A kérdező kommentje:

"Ráadásul külföldről rengeted pénzt utalnak haza, amit itthon költenek el családtagok, hozzátartozók. "


Folyton ezt hallom, de a gyakorlat nem ezt mutatja, hogy ezerrel utalják hazafelé a pénzt a kint élők. Bár miért is tennék? Gondolom nem a család, rokonok, hozzátartozók, barátok támogatásáért mennek ki külföldre dolgozni elsősorban, hanem hogy jobban élhessenek. Ezt csak azok terjsztik, akik így akarják erkölcsileg legitimizálni ezt az egészet..

2016. ápr. 17. 03:00
 9/30 anonim ***** válasza:
91%
Márpedig a gyakorlat pont ezt mutatja. Attól, hogy Te nem tudsz róla még igaz marad. Nem, nem azok terjesztik. Nem bemondásra állapítják meg. A hazautalt jövedelem eléri a GDP 3%-át! Ez már jelentős összeg.
2016. ápr. 17. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
22%

Én sem €rtem, hogy miért nyalunk a majji fijjataloknak ennyit!

Ragadjunk kapát és kaszát adzt kergessük el innen a maradékot is, akik esetleg eddig még itthon maradtak!

Tudod, olyan faxa kis hungárische virtuskodásból! Megmutassuk a majji fijjataloknak!!!

2016. ápr. 17. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!