Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kedves Fidesz-ellenesek!...

Kedves Fidesz-ellenesek! Hogyan álltok a következő dolgokhoz?

Figyelt kérdés

A kérdés nem provokáció csak szeretnék feltenni néhány kérdést azoknak akik az Orbán-kormány és a Fidesz ellen vannak.


A következőkre szeretném ha válaszolnátok:


migránhelyzet: Hogyan látjátok a migránskérdés megoldását? Toleráns szemlélettel álltok hozzá?


-Fontosnak tartjátok azt, hogy a Nyugathoz(EU, Usa) tartozzunk politikai, gazdasági értelemben egyaránt meg a nyugati értékeket?


-antifasiszták vagytok? Tehát szélsőjobb-ellenesek?


-Hogyan álltok hozzá a cigánykérdéshez? Toleráns szemlélettel vagy szigorítással?


-Mit gondoltok a Jobbikról?


-az antiszemitizmus ellen vagytok vagy mellette?


-Hogy vélekedtek a multinacionális cégekről?



Ezek lennének a kérdéseim.

Csak azt szeretném megtudni, hogy azok akik Fidesz-ellenesek, azon túl melyik politikai oldalhoz húznak.


Előre is köszönöm a válaszaitokat!



2016. ápr. 25. 19:17
 1/10 LazyJones ***** válasza:
92%

1: Migránskérdés: részben toleráns, részben nem. A menekülteket be kell engedni és be kell fogadni, de ez nem jelenti azt, hogy MINDENKIT. Szűrni kell, megfigyelni, és aki nem képes alkalmazkodni, az mehet isten hírével.

2. Nyugat kérdés: mindenképp. Nyilván mindenhol megvannak a problémák, de jelenleg nyugaton a legmagasabb az életszínvonal, ott a legtoleránsabb a társadalom, és ha választani lehet, inkább szeretnék olyan életet élni, mint a "hanyatló nyugaton", mint bárhol máshol.

3. Igen, antifasiszta, és antikommunista is vagyok. A szélsőségeket vissza kell nyesni.

4. Hasonló, mint migráns kérdésben. Nem lesz attól valaki bűnöző, vagy rossz ember, hogy cigány (vagy zsidó, vagy arab, vagy pastu, vagy piréz), de aki bűnöző, azt kezeljék is annak, és vágják sittre szemrebbenés nélkül, bármilyen színű is a bőre, vagy a vallása, vagy a származása.

5. Az én gondolkodáshomhoz túl jobboldali. Rengeteg programjukat tartom megvalósíthatatlannak, vagy szimplán populistának. Arra mindenesetre kíváncsi vagyok, hogy a mostani arculatváltás mit hoz ki belőlük, de jelenleg nem tudok hinni abban, amit mondanak.

6. Ellene, lásd fentebb.

7. A multinacionális cégekre szükség van, és jó, ha jönnek be hozzánk ilyenek, és az is, ha magyar cégek mehetnek külföldre. Ugyanakkor kormányzati feladat olyan szabályokat és törvényeket hozni, amik lehetővé teszik, hogy a multik (és a magyar cégek) ne tudják a dolgozókat kisemmizni, vagy épp éhbérért robotoltatni.


Amúgy baloldalinak és liberálisnak tartom magam, de jelenleg egy párthoz sem húzok.

2016. ápr. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Nem azért vagyok fidesz ellenes, mert bármely másik párthoz húzok.Hanem azért, mert szimplán szar.Kártékony az ország és lakosság nagy része számára.Egyetlen normális húzásuk az volt, hogy nem engedték be a migránsokat(nem vagyok rasszista vagy mi, de jobb, ha kerítésen kívül vannak, mintha itt robbantgatnának).De ez az egy jó lépés édes kevés.
2016. ápr. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

1. Nagy vonalakban helyeslem azt amit a kormányunk tedd, de részleteiben (plakátolás, "ellenségkép" alkotás + a kerítés sem volt valami célszerű)


2. Igen. Gazdaságilag szinte így is élősködünk rajtuk, politikailag meg legalább visszafojtják a szélsőséges törvényhozást és egyebeket.


3. Mindenféle szélsőséget rossz szemmel nézek.


4. Szigorral, de lehetőleg úgy, hogy csak azokra legyen érvényes, akik azt meg is érdemlik. Csak ugye nehéz ilyen határokat szabni.


5. Nem nézek rájuk rossz szemmel, a legnagyobb bajom velük, hogy nem látok bennük szakmai lehetőségeket. (már ha érted hogy gondolom)


6. Lehetek semleges? Nem foglalkozom a témával, szerintem túl van fújva.


7. A kisebb, elmaradottabb országokat csak kihasználják, a nagyobbakban pedig pénzt halmoznak. Mo.-ra szerintem nincsenek jó hatással, legalább is, ha nem tudunk felnőni hozzájuk lokális szinten. Szóval necces kérdés, amolyan se velük se nélkülük a dolog.


És végül: Az Lmp-hez húzok, csak nem ártok ezzel az országnak.

2016. ápr. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

1: igen, ideiglenesen jó megoldás volt, de nem végleges.

2: igen.

3: igen, elvetem a szélsőjobbot ugyanúgy, mint a szélsőbalt. Van normális megoldás, nem kell végletekben gondolkodni.

4: a cigányokat integrálni kell, ha csak erővel lehet, akkor erővel. Én toleráns vagyok egy bizonyos szintig, de a büntetéseket szigorítani kell.

5: majd most kiderül mi lesz. Vagy Fidesz 2 vagy néppárt lesz.

6: ellen. Nem hiszem, hogy jogos bárkit utálni a származása miatt. Tehet ő arról, hogy pl. zsidónak született és így nőtt fel, így nevelték?

7: szükségesek, sajnos a magyar cégek a '40es évek óta jelentéktelenek.


Én magam közepén elhelyezkedőnek tartom. Nem hiszem, hogy van jelentősége manapság az oldalaknak.

Ha mindenképp választani kell, akkor a hagyományok tisztelete miatt inkább a közép-jobbhoz húzok.

2016. ápr. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

1) Ebben a kérdésben nem tudok nem igazat adni a miniszterelnöknek. Akár felvilágosult, akár keresztény európai értékekről beszélünk, ezekkel a muszlim kultúra alapjaiban összeegyeztethetetlen...


2) Nos ez bonyolult...politikai gazdasági szinten talán igen, de az eltúlzott toleranciaideológiával nekem vannak fenntartásaim.


3) Mindenféle-fajta szélsőséget ellenzek.


4) Vasszigorral. Láttuk, mire megy a tolerancia: felneveltünk egy egész generációt abban a tudatban, hogy nekik alanyi jogon jár a segély. Katasztrofális, vissza kell őket hozni a munka világába, ha kell, vasszigorral.


5) Nekem túl radikálisok néha.


6) Inkább ellene, de ha valaki zsidózik, nem fogom rikácsolni, hogy "antiszemita"


7) Milyen értelemben? Ez túl tág kérdés. Szükség van rájuk egyébként, mert rengeteg munkahelyet biztosítanak.


Hogy melyik politikai oldalhoz húzok...hát, talán egyikhez se. Saját elveimet követem :D

2016. ápr. 26. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%

Nincs migráns kérdés. Aki ide jött az sem akart itt maradni.


Fontosnak


Igen, rühellem a nácikat


Nem érdekelnek a cigányok. Jó megoldás nincs.


Ruszkik pénzelik


Semmi bajom a zsidókkal


Ezek tartják felszinen az országot

2016. ápr. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%

Semmi közünk a migránshelyzethez, egy db migráns sem akar Magyarországra jönni vagy itt maradni. Orbánnak viszont kapóra jön az egész ügy, mert a hívő táborának kell valamilyen ellenség, akik ellen fent lehet tartani az állandó harci készültséget (miután Gyurcsányozni meg szocizni komolyan már nemigen lehet).


Igen, a Nyugathoz és az EU-hoz való tartozásnak nincs reális alternatívája.


Igen, antifasiszta vagyok.


Cigánykérdésben a szigorítás mellett vagyok.


A Jobbik egy nacionálkommunista párt.


Az antiszemitizmus jobb körökben már vagy 70 éve kiment a divatból.


A multik az ország egyetlen esélyei. Persze lehet őket utálni, meg el is lehet őket üldözni, de akkor cserében meg kell barátkozni az albán vagy belorusz életszínvonallal.


Egyébként jobboldalinak tartom magam. A Fideszt viszont egy baloldali maffiának tartom.

2016. ápr. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
60%

Szegény kérdező, ha ez ilyen egyszerű lenne. Gondolod, bármi is eldől, ha valaki igennel/nemmel válaszol?

Vegyünk egy oly sokakat izgató kérdést ezekből: cigánykérdés. Mi az, hogy tolerancia? Miben, és meddig? Ha hagyom, hogy megverjenek, akkor toleráns vagyok? Vagy hülye? Ha hagyom, hogy meglopjanak, akkor toleráns vagyok? Vagy buta? Ha hagyom, hogy valaki megalázza őket pusztán azért, mert cigányok (nem másért!!), akkor toleráns vagyok? Vagy egy be@szari alak, netán szélsőjobbos? Mit szigorítsak? A fegyelmet, a létezés lehetőségét? És legfőképpen: miből gondolod, hogy csak ez a két lehetőség van és ilyen primitív módon? Ennyit tudsz elképzelni, vagy ennyit akarsz elképzelni? Nem mindegy!


További kérdéseid legalább ennyi problémát vetnek fel. A fennálló állapotokat (bármely irányban) megváltoztatni efféleképpen egyáltalán nem lehet. Ez olyan, mint amikor valaki esztergálni akar, és bicskát hoz magával a munkához. Annyira eredményes is.


Na és mit kívánsz megtudni? Hogy a Fidesz ellenesek hülyék? Vagy rosszul gondolják? Azt gondolod, ha bármilyen választ kapsz, annak alapján bármit eldönthetsz, bármiben világosabb képet kapsz?

Sajnos ez nem így van. De ha szeretnél többet megtudni, akkor toleránsabbnak, másokra figyelőnek, megérteni akarónak kell lenned. Különben csak az üres idődet töltöd ki teljesen eredménytelenül. Ez is lehet életcél, mindenkinek lelke rajta.

2016. ápr. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem okoskodni kell 8as, hanem válaszolni. Aztán majd a kérdező azt kezd vele amit akar. Tarthat hülyének, bár nem hiszem, de engem nem különösebben zavar.
2016. ápr. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Migránshelyzet:


Aki valóban a háború elől menekül, azt segíteni kell. Aki csak nekiindult szerencsét próbálni a gazdagabb országokba, annak ugyanazon kelljen átmennie, mint eddig (munka szerzése, letelepedési engedély szerzése, stb.), ne engedjük be csak azért, mert a menekültekkel jön. Aki bűncselekményt követ el, azt deportálni a francba, akár menekült, akár nem.


Nyugathoz csatlakozás: fontosnak tartom, mert ez a jövő. Bár inkább az EU-val kellene szorosabbra fűzni a szálakat, az USA nekem kevésbé szimpatikus.


Antifasiszta vagyok. A szélsőséget minden másban sem pártolom, de a szélsőjobboldalt végképp nem.


Cigányok: szerintem őket mindkét oldal csak kihasználja, a jobboldal bűnbakként, a baloldal meg arra, hogy a jobboldalból csináljon bűnbakot. Szerintem egyrészt vissza kellene fogni a szegényebb néprétegek túlzott szaporodását (ez a nemcigányokra is ugyanúgy vonatkozik), másrészt az oktatás lenne a megfelelő módja a felemelésüknek (és itt nem a kényszeres integrációt értem, hanem külön osztályokat indítani nekik és csak felzárkóztatás után engedni össze a többiekkel -- igen, ezt ma politikus nem mondhatná ki, mert a szegregációellenes aktivisták leordítanák a fejét).


Jobbik: gyakorlatilag kizárólag a cigánykérdésből élnek; azokon a területeken, ahol a főbb bázisaik vannak, ez jelentős kérdés, a megoldódásával eltűnne a Jobbik is.


Antiszemitizmus: ellenzem, de örülnék, ha egy civilizált európai országban ez már kérdés sem lenne.


Multik: sok munkahelyet teremtenek, sok adót fizetnek, ugyanakkor jobban örülnék, ha a gazdaságot a kis- és középvállalkozások vinnék a hátukon, de ehhez jóval egészségesebb vállalkozói környezet kellene.


Egyik politikai oldalhoz sem húzok, sajnos nincs nekem tetsző párt ma.

2016. ápr. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!