Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szólnátok egy ilyen...

Mit szólnátok egy ilyen választási rendszerhez?

Figyelt kérdés

A jelenlegi törvények alapján szavazásra jogosult embereket korosztály szerint 10 csoprtba osztanánk a következőképpen:


1. 18-25 év (ide tartoznának még azok is, akik már 25 felett vannak, de még tanulnak és mellette nem dolgoznak állandó jelleggel)

2. 25-30 év

3. 30-35 év

4. 35-40 év

5. 40-45 év

6. 45-50 év

7. 50-55 év

8. 55-60 év

9. 60-65 év

10. 65 év felettiek (Ide tartoznának azok is akik még nem érték el a 65-öt, de már előtte nyugdíjba mentek).


Mind az egyéni, mind a listás szavazásnál 10 csoport külön-külön szavazna (külön úrnákba kellene dobniuk a szavazatukat). Először megnéznék, hogy egyes csoportok többsége melyik pártra, vagy egyéni képviselőjejöltre szavazott. Amelyik jelöltre az adott csoportban a legtöbb szavazat érkezett, az lesz a csoport jelöltje (természetesen a listás és az egyéni jelölt eltérhet egymástól). Majd ezután összesítik, az összes csoport jelöltjét. A listás helyeket arányosan osztanák el (minden az adott pártra szavazó csoport a listás helyek 10-10 %-át biztosítaná a pártnak). Egyéni képviselő pedig az lenne, akire a legtöbb csoport szavazott.



2016. máj. 2. 09:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Először is nehéz lenne ellenőrizni, hogy tényleg jó csoportba dobta-e, másodszor nem annyit érne mindenki szavazata, harmadszor én voltam szavazatszámláló többször is és így is órákig tartott megszámolni.
2016. máj. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A szavazásnál a személyit meg kell mutatni. Szerintem nem okozna problémát ha a név és a kép mellett a születési dátumot is leellenőrizni. A szavazólapokon fel kell tüntetni a kategória számát és kész. Habár valóban bonyolítaná az egyébként is hosszadalmas szavazatszámlálást.

Értelmét viszont nem látom. Már csak azért sem mert én már csalódtam, és nem hiszek a képviseleti demokráciában. Tekintve, hogy a képviselők kizárólag pártérdeket illetve egyéni érdekeket képviselnek.

2016. máj. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Részemről lehet róla szó, de akkor miért csak korosztály alapján differenciálunk?


Lehetne még pl. az alábbiak szerint (is), hogy teljesen reprezentatív legyen a parlament összetétele:


- nem

- állampolgárság

- lakhely

- családi állapot

- gyerekek száma

- végzettség

- jövedelem

- foglalkozás

- nemzetiség

- vallás

- egészségi állapot

2016. máj. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem, mert ebben a formában ez sértené a szavazatok egyenértékűségének elvét. A népesebb korosztályba tartozók szavazata kevesebbet érne.
2016. máj. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszöm az eddigi válaszokat!

3.-nak: a választási rendszer a parlament korok szerinti összetételét nem befolyásolná, mert bármelyik csoportban levő, bármilyen idős képviselőre lehetne szavazni.

2016. máj. 2. 12:59
 6/8 anonim ***** válasza:
Én az adófizetőknek adnék dupla szavazati jogot, hogy ne az inaktívak, nyugdíjasok dönthessenek mindig az ország sorsáról.
2016. máj. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
6-osnak: Ha jól kegnézed a javaslatomat, akkor láthatod, hogy részben snnak is az a lényege amit te mondasz, hiszen a bem dolgozó diákoknak és a nyugdíjasoknak 2 csoportjuk van, míg a többieknek 8. Igaz, így még mindig nem tökéletes, de itt van nèmi változtatás rajta, amit kigondoltam: Az 1. csoport zárójeles részébe belevenném az összes munkanélkülit is, akik nem fizetnek adót.
2016. máj. 3. 07:51
 8/8 anonim ***** válasza:

Én a szegényeknek, hajléktalanoknak, kisnyugdíjasoknak, munkanélkülieknek adnék tízszeres szavazati jogot, hogy a pöffeszkedő nagyuraknak elsősorban a legszegényebbek megsegítése legyen fontos ha politikai hatalmat akarnak, ne a saját zsebüket tömjék, és ne a jómódúaknak legyen mégjobb.


Ha a hajléktalanok és kisnyugdíjasok szavazata többet számítana, akkor 1 éven belül nem lenne se hajléktalan se kisnyugdíjas.

2016. máj. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!