Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Más is egyetért, hogy pozitív...

Más is egyetért, hogy pozitív dolog volt Magyar Köztársaságról Magyarországra nevezni az országot?

Figyelt kérdés

Az ország hivatalos megnevezése is, Magyarország.


A köztársaság megnevezés nagyon emlékeztetett a Népköztársaságra, meg az SZDSZ korszakra.


Azt a korszakot, valahogyan le kellett zárni.



2016. máj. 8. 17:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Jó döntés volt! A mostani Magyarország már valóban nem köztársaság, legalább ebben a kérdésbent színt vallot a Fidesz...
2016. máj. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha emlékeztet a népköztársaságra, az baj, mert az alkotmány továbbra is azt mondja, hogy az ország államformája köztársaság.

Azt meg nem értem, hogyan emlékeztet az "SZDSZ-korszakra", illetve hogy egyáltalán mire gondolsz utóbbi alatt.

2016. máj. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
Biztosan sokan egyetértenek veled. (Ha ez megnyugtat.) Tudod, amig losz-r van, veréb is van.
2016. máj. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
97%
Nem tudom,én valahogy úgy érzem,hogy nem túl jó "üzenete" van ennek a változtatásnak.
2016. máj. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
2%
Annyira huszadrangú dolog, hogy nem tudom pozitívan vagy negatívan értékelni. Mindenesetre így egyszerűbb, az biztos, szóva legyen pozitív.
2016. máj. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
96%
Én inkább a fidesz-korszakot zárnám le.
2016. máj. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
97%
Egyetértek, hiszen Magyarország orbán uralkodása óta nem jogállam, így köztársaság sem lehet, mert nem demokratikus elveken működik. Sajnos.
2016. máj. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
90%
#1-es: Nem csak ebben a kérdésben, Orbán nem rég azt vallotta, hogy ő nem vagyonos ember. Legalábbis ő továbbra is így gondolja a 7 és 500 milliárd köztire saccolt vagyona alapján. De úgy gondolom, ezt mindenki érzékeli is, hogy ő így gondolkodik a vagyoni helyzetéről.
2016. máj. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Pro Patria ***** válasza:
0%

Igen. És kimásolom megint egy korábbi válaszom erre vonatkozó részletét, hogy meg is indokoljam, miért:


"...ugyanis sokkal kifejezőbb, mint bármi más. Államformák változnak, de ami a lényeg, az ez. Magyarország. Ez maradandó és örök, ez köti össze a korokat.

Az "ország" szó már benne van legkorábbi ma ismert nyelvemlékünkben is, a Halotti beszédben, ősibb, mint hogy beköltöztünk a Kárpát-medencébe. Eredeti alakjában "uruszág" volt, és ehhez hozzá kell tenni, hogy az ómagyar nyelvvel kapcsolatban általános jellemző: a rövid, egy szótagú szavak, amelyek u-ra végződtek, hosszú magánhangzósakká lettek. Például az utu - út párhuzama.

Ez tájszólásban még ma is néhol így van, tou - tó, lou - ló.

Azaz eredetileg ennek a szónak a jelentése ennyi volt: úrság. Magyarúrság. A hely, ahol a magyarok uralkodnak."


Ennyi, ehhez nem kell egyéb párosítás. Teljesen lefedi, ami a lényeg Magyarországgal kapcsolatosan.


Az ország ilyen formájú elnevezése tehát két okból, egyszerű, kifejező volta miatt, és az egyébkénti velünk szinte megegyezően régi eredetének felfedezhetősége ellenére ma is használatban maradásából következő értéke miatt is a legjobb.


Számomra jó érzés volt a felismerés, amikor olvastam a szót, és ráismertem az "ország"-ra a legkorábbi ma ismert magyar nyelvű írásban: "uruszág".

És még inkább, amikor a szöveg más szavak példájához párosítva felfedeztem, az uruszág valójában hosszú ú-val írandó, azaz úrság. A mai szóból, az "ország"-ból magamtól sosem jöttem volna rá annak tartalmára. Egy nyolcszáz éves szöveget olvasva fedeztem fel ennek a szónak a már ekkori létezését is, és emellé azt is, hogy mi is az egyébkénti eredete.

2016. máj. 9. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Pro Patria ***** válasza:
Javítás: És még inkább, amikor a szöveg más szavainak példájához párosítva felfedeztem
2016. máj. 9. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!