Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon a munkáltatói,...

Magyarországon a munkáltatói, munkavállalói mentalitás, miért a kelet-ázsiaira hajaz?

Figyelt kérdés

Dolgoztam Franciaországban másfél évet, ott döbbentem rá, hogy "máshogy" is lehet csinálni.


A franciák lazák, másfél órás ebédszüneteket tartanak, meg szintén hosszú cigaretta szüneteket.


Abszolút nem dolgozzák magukat agyon, úgy, mint Magyarországon vagy Szlovákiában.

A vezetőket nem érdekli, az sem, ha előbb hazamennek és nem ücsörögnek ott 8 óra hosszat, hogyha megvan a munka.

Sokat interneteznek is a melóhelyen.


Magyarországon, sok helyen blokkolva van az internet és csak a belső hálózat elérhető.

Meg, akkor is bent kell ücsörögni 8 óra hosszat, hogyha már végeztél a dolgoddal.


Ott, az otthoni munka is támogatva van.


Ha meg nagyon ugrál a vezetőség, akkor tartanak egy sztrájkot és egy cetlit nem tolnak arrébb.


Engem is merevnek neveztek, amikor odakerültem.

Magyarországi cégnél, ahol dolgoztam, ott elég merevség volt.Az ebédet úgy kellett szerveznem, hogy max fél óra alatt meglegyen.Általában, rendeltem rántott rajtos menüt vagy valami könnyűt.


A franciák meg komplett ebédet esznek, levessel, másodikkal mindennel.



Magyarországon, nem csak a munkáltatókkal van baj, hanem a munkavállalókkal, mivel egyszerűen belenyugszanak, hogy "ennyit kell dolgozni és kész".

Nem, nem kell ennyit dolgozni, lehet máshogy is.


A kollégák azt mondták, német munkáltatónak sohasem dolgoznának, mert azok rabszolgatartók.



2016. jún. 11. 10:07
 1/5 anonim ***** válasza:
50%

"Abszolút nem dolgozzák magukat agyon, úgy, mint Magyarországon"


- Magyarország meg az agyondolgozás...

Meg Kelet-Ázsia... próbáltál már Japánban szülési szabadságra menni?

2016. jún. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Más országokban már felismerték, hogy ha a munkaerő jól érzi magát, akkor a munka minősége is javul, illetve a munkavállalók sem úgy állnak hozzá, hogy ha nem csattog az ostor a fejük felett, akkor sz*rnak az egészbe.


Maga a gondolkodás mód teljesen más.

Szerencsére én itthon is olyan cégnél dolgozom, ahol felismerték már ezeket, hogy normális esetben ne akarj kib*szni a saját embereiddel mert neked lesz rosszabb.

Létezik ilyen hely, csak kevés.

2016. jún. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Itthon is van ilyen hely, ahol kb azt csinálsz, ami - normális keretek között - jólesik, egy a kikötés, a munka határidőre megfelelő minőségben el legyen végezve.
2016. jún. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem tudtam, hogy minden munkahelyen jártál már Magyarországon és Franciaországban.
2016. jún. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a franciák a netezés meg a többfogásos menü mellett azért a munkájukat is elvégzik. Itt meg a negyven év kommunizmus ránevelte a népet, hogy csak a rezet kell bszni és majd elvégződik a munka magától.
2016. jún. 12. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!