Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nézegetem milyen felhőkarcolók...

Nézegetem milyen felhőkarcolók/irodaházak épülnek Romániában (link), és azon gondolkozom, hogy lassan ők is lehagynak minket?

Figyelt kérdés

Vagy már le is hagytak?


[link]



2016. jún. 18. 02:11
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
97%

Magyarországon is ugyanúgy épülnek a nyugati multik szolgáltató központjai sorban (SSC), mert a nyugatihoz képest filléres a munkaerő itt. Ott meg még olcsóbb, szóval lehet, hogy még vonzóbb számukra. Romániában amúgy még mindig kb. 1/3-al kisebb az 1 főre jutó GDP, de már sokkal kisebb a különbség, mint amennyi a 80-as években volt.

Ezt meg lehet köszönni a rendszerváltás utáni dilettáns kormányoknak.

Egyébként Bukarestben 228 km²-re van bezsúfolva 1.9 millió ember, Budapesten meg 525,14 km²-re 1.75.

Szóval kevesebb mint fele annyi helyen van több ember, ez okot adhat a magasabb épületekre. Zürichben sem nagyon vannak felhőkarcolók, ez magában nem jelent semmit, vagy nem jelent jobb gazdaságot.

2016. jún. 18. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
91%

Szegény románok mindig irigykednek az építészetünkre, a régi épületeinkre, de látom még most is jobbak vagyunk náluk, az új épületeinkkel is.

Az első úgy néz ki, mint egy nagy f.a.s.z. Bukarest közepén.

Nekünk lehet nincs ilyen magas irodaépületeink(kevesebb ember több helyen, ahogy az első is írta), de jóval ízlésesebbek.


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2016. jún. 18. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
5%
Lol.. Kérdező nem jártál még Budapesten? :D
2016. jún. 18. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

Ott élek, és te jártál már ott valaha is? xD

Az egy dolog, hogy a lechner ödön fasoron fel van húzva 2-3 szebb irodaház egymás mellé, ha körülötte meg rohad a fél kerület.

2016. jún. 18. 04:00
 5/32 anonim ***** válasza:
15%
Már rég lehagytak.
2016. jún. 18. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
Dehogy hagytak, nem függ össze! :)
2016. jún. 18. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:

Ilyen modern üvegépületek Budapesten is vannak.

Nem ettől lesz gazdag egy ország.


Svájc nincs tele ilyen házakkal, mint Amerika.Aztán, mégis gazdag ország.

2016. jún. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
53%
Attól még mindig putri az egész roma-nia.
2016. jún. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
95%

Én múltkor Győr 3. osztályú focicsapatának a stadionját néztem. Aztán megnéztem a német alsó osztályok stadionjait.

Szerintem lehagytuk a németeket.

2016. jún. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:

Először is, egyelőre nem hagytak le, de nagyon beértek ( ami azért elég rossz ).

Másodszor, a felhőkarcolók építése nem minden. Nálunk akkor se tudnának rengeteg helyre építeni, ha lenne rá pénz, mert a talaj szerkezete nem megfelelő.

2016. jún. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!