Ha az emberek inkább egyszerűen gondolkodnának, és inkább mindenki dolgozna mi lenne? A lenti részen van a kiegészítés, hogyan értem ezt.
Bogi néni a lakótelepen a nyolcadikon nem fog kertészkedni, varrni meg már nem biztos, hogy tud.
Fantasztikus, elmaradott és rövid időn belül feudális ország lennénk. Vissza a 200-as évekbe JEEE!
A kérdező arra célozhatott hogy ne a képen látható valósuljon meg:
Pont az hozná a gyorsabb fejlődést ha mindenki az előrehaladásért dolgozna akár szellemi akár fizikai munkával. De a jelenlegi nagy bürokrácia inkább hátráltatja a fejlődést. Például ha valaki vállalkozni akar akkor papír hegyeket kell böngésznie és kitöltenie:
Példaként a társasházkezelő cégünket említem, a beszedett közös költségért semmi hasznos tevékenységet nem végeznek. Ugyanez a cég hulladékszállítási rendelkezésre állási díjat is szed ami munkát nem tartalmaz. Ez illegális hulladéklerakásra ösztönzi a népet. A helyes módzser a németországi lenne, ahol a befizetett adóból végzik a hulladékszállítást. Ott nem is látni illegális hulladéklerakót.
Vagyis nem arról van szó hogy a Bözsi néni kertészkedjen a nyolcadikon, hanem mindenki valami hasznos munkát végezzen és ne élősködjön senki. Az úgynevezett kapun belüli munkanélküliség a szocializmust is megbuktatta, ahogy a kapitalizmus is döglődik a váldág óta. Miért? Hát mert például uzsorahitelek vannak, meg egyéb élősködések.
Kérdező! nézd meg
Úgy magamban megpróbáltam megtippelni, ki miféle szakmatípusban tevékenykedhet. Nem adom közre, de két fő típus mindenképpen elkülöníthető.
Az emberek lehetnek kevesen együtt, meg sokan. Mindenképpen kapcsolataik vannak, mert az ember társas lény. Néhány ember közötti kapcsolatrendszer egyszerű, átlátható, nem kell külön foglalkozni vele. Nagyon sok emberre ez nem igaz. Arra juthatunk, hogy sok ember sokféle dolgot csinál, és ezt már nem lehet magára hagyni, szervezni kell, különben káosz lesz. Ami nem jó.
Fentiek alapján úgy látom, akik a társadalmi munkamegosztásban egyes szerepeket fölöslegesnek éreznek, nem tudják, az mire való (vagy teljesen félreértik). A kérdező javaslata egy primitív őstársadalmat eredményezne, ami persze működésképtelen attól, hogy benne elég sokan nem primitívek, ezért többet akarnak. Az meglehet, hogy a mai magyar konkrét gyakorlatban egyes szerepek nemcsak visszatetszők, hanem egyenesen utálatosak. De ez nem a szerep hibája, hanem azé, aki gyakorolja.
Azt mondani, hogy a politika fölösleges, katasztrófába vezetne, ettől sok politikus lehet nemcsak fölösleges, de kártékony.
Azt mondani, hogy a jog fölösleges, katasztrófába vezetne, ettől sok jogász lehet nemcsak fölösleges, de kártékony.
Azt mondani, hogy a szellemi tevékenység fölösleges, katasztrófába vezetne, ettől sok ilyent gyakorló ember lehet nemcsak fölösleges, de kártékony.
Nagyon jó a Tolsztoj példabeszéd. Arra mutat rá, hogy a sokféleség harmonikus alkalmazása az igazán eredményes megoldás, nem pedig hibás dolgokat látva, hozzá nem értésből fakadóan azt a dolgot (és nem alkalmazóját) megszüntetni kívánni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!