Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért csak a távfűtéses...

Miért csak a távfűtéses lakásban élőket, ill. a gázzal fűtőket támogatja a kormány?

Figyelt kérdés
Akárhogy is nézzük, nem ők a legszegényebb réteg, és nem hiszem, hogy többet fizetnek a fűtésért, mint akinek pl. nincs pénze beköttetni a gázt, és fával fűt. A fával, árammal fűtők is fizetnek adót, és az ő adójukból másokat támogatnak.
2008. szept. 27. 17:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%

Hát szerintem azért mert a tüzifa ára kevésbé múlik állami döntésen, itt enyiért adják, ott kicsit olcsóbban, amott drágábban. Jobban múlik a fakitermelőkön, nem állami monopólium. A gázár központilag szabályzott, ahogy az emelés százaléka is. Plusz a gázfogyasztás konkrétan mérhető, azután meg elég nehéz támogatást fizetni, hogy mennyi tüzifát vesz valaki.

Emellett a szolgáltatás is központi, egy távvfűtéses lakásban nem teheted meg, hogy úgy spórolsz, hogy felveszel két pulcsit, és nem fűtesz be, vagy ha karácsonyra a rokonokhoz utazol, addig nem fűtesz. Még a fával történő fűtésnél mindez lehetséges.

Mindemellett ráadásul egy gázfogyasztó sem szakad bele a nagy kormányzati támogatásba...

2008. szept. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Az igaz, amit elmondtál, de azért mégis csak igazságtalan... Pl. aki fával fűt, annak egy összegben kell kifizetnie 150-200e Ft-ot, és rengeteget kell vele dolgozni, nem beszélve arról, hogy ha bedöglik valami, akkor az megint több százezres kiadást jelent... Nem igaz, hogy valahogy nem lehetne megoldani, hogy ők is részesüljenek valamilyen támogatásban. Vagy ha nem megoldható, akkor ne adjanak senkinek, mert akkor az lenne az igazságos.
2008. szept. 27. 20:07
 3/16 anonim válasza:
33%

"Vagy ha nem megoldható, akkor ne adjanak senkinek, mert akkor az lenne az igazságos."


Húúúú, ilyen nézettek meg mindenkinek minden vagyonát be kellene fizetni egy pénztárba, majd az ott lévő mennyiséget 10millió fele szétosztani. Mindenki építsen egyforma házakat, egyforma tájolással /mert nehogy már az enyém északra nézzen míg az övé délre/ egyforma autó, egyforma kaja, ua. az a munkahely ua.-al a beosztással... ezt te sem gondoltad komolyan

2008. szept. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
69%

Én egy műsorban hallottam egyszer egy szakértőt erről beszélni. Ő azt mondta, hogy azért van így ez a gázártámogatósdi, mert az előző rendszer (Kádár-rendszer) rákényszerítette az embereket arra, hogy a panelekbe költözzenek, ahol viszont csak így lehet fűteni, és most az állam feladata, hogy a kommunisták hibájából eredő károkon enyhítsen.

Hát nem tudom, hogy ez mennyire állja meg a helyét. Az én szüleim is még jóval 1990 előtt építkeztek, és mi sem gázzal fűtünk, hanem fával, és be sem vezettük a gázt, amikor lehetőség lett volna rá. Na mindegy. A szakértő válasza is egy fajta magyarázat.

2008. szept. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Minket meg rákényszerített az állam, hogy szigetelés nélküli vacak házban lakjunk, mégsem kártalanítanak.


És igen: vagy kapjon mindenki, vagy senki.

2008. szept. 27. 21:44
 6/16 anonim ***** válasza:
92%
Én is fával fűtök, én is szegény vagyok, nem tudok, nem tudunk mit csinálni, igazságtalannak tartom az egész támogatási rendszert. Túl kevesen fűtünk fával, hogy támogassanak valahogy, mert a mi szavazataink is számítanak 2010-ben.
2008. szept. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
88%
A barátnőmék is fával fűtenek 3 szintes a házuk. Ő panaszkodik, hogy csak akkor van meleg, ha apja épp begyújt, reggelre meg jég hideg van. Nem tudom mennyibe kerül a fa, de ők kb. 80-100.000 Ft-ot költenek rá. De az kitart 1-1,5 évig. Én sajnos távfűtéses panelban lakom. 54nm-en. Nyáron 13.000 Ft-ot fizetek, bár nem tudom miért, télen 35-40.000 Ft a számla.
2008. szept. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
80%
Ne sajnáld a panelesektől, mert mi a nem fizetők helyett is fizetünk, ki vagyunk szolgáltatva. Leválni pedig nem lehet, más fűtési alternatíva pedig nincs.
2008. szept. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
66%
szerintem nem kapunk olyan nagy támogatást,hogy ez vita tárgya legyen.pl:a távfűtéses tulajdonos:télen,nyáron fizet,és nem keveset,aki fával tüzel annak nincs nyáron kiadása.úgyhogy mi is háboroghatnánk,hogy nem fizetünk nyáron.de mint mondtam,ez a nagy támogatás sztori csak egy felfújt lufi!
2008. szept. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
43%

Nos a kényszerítés még most is megvan. 4 évvel ezelőtt kezdtem építeni, de addig nem kaptunk építési engedélyt, amíg a gázművek nem adott róla papírt, hogy el tud látni gázzal!

Vidéken élek egy 120 nm-es családi házban, megtehetném, hogy vegyestüzelésre állok át, de kényelmetlen, koszos, sok a meló vele, és drága! Igen drága, mert pl. anyám 80 nm-en elhasznál télen 50 mázsa szenet, és legalább 20 mázsa fát, ami kb. 220 ezer forint, addig én fizetek télen-nyáron 15000 ft-ot a gázért (támogatással), és ebben benne van a melegvíz, és a főzés is! Ráadásul 23 fok van reggel-este! Ha letekerném a thermosztátot 20 fokra, akkor még 20-25%-al kevesebb is fogyna.

Más hozzám hasonlóan vidéki is átállhatna gázra, akár kölcsönből is. A legtöbb helyen behozná az árát néhány év alatt.

2008. szept. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!