Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek miért nem került...

Szerintetek miért nem került még törlésre a vasutas családtagok ingyen utazása?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy a feleséggel 20 éve már rosszban vannak... (tegyük fel, hogy a férj dolgozik a MÁV-nál) Egyébként cafeteriaként is felfogható, akkor viszont a férj munkáltatójának kellene a közterhet megfizetni utána. Ha pedig ők minden egyes utazást megfizetnének több lenne az államkasszában áfából, taoból meg hipából is; s talán a mi útiköltségünk is befagyna egy időre. Egy ismerősöm, - akinek több tekintetben indokolt lett volna a főiskolán levelezőre váltania - , kijelentette, hogy azért nem teszi, mert akkor nem utazhat ingyen (apja jogán...). Én is nappalis voltam, sosem tehettem.

2016. júl. 9. 18:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Akkor senki sem menne vasutasnak.

Sőt, a MÁV-nál elég nagy a munkaerőhiány.


Hogyha ennyit sem kapnának, akkor be is lehetne zárni a vasutat.

2016. júl. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Elnézést, azt nem mondtam, hogy a dolgozóktól nem venném el, ennyi kedvezmény jár, tőlük nem sajnálom, de egy feleség, élettársra már más. Nem egyet ismerek, hogy marják egymást, de az asszony boldogan körutazik.
2016. júl. 9. 18:44
 3/5 A kérdező kommentje:
Helyesen: "Azt nem mondtam, hogy a dolgozóktól elvenném."
2016. júl. 9. 19:02
 4/5 anonim ***** válasza:

Értettem, amit mondtál.

És továbbra is fenntartom a a véleményemet.


A vasutasok családostul szoktak nyaralni menni vonattal.Amíg, a gyerek tanul, neki is jár a szabadjegy.


Ha ezt elveszed tőlük, biztos kevesebben fognak dolgozni a MÁV-nak vagy a GYSEV-nek.


Hiszen, a fizetések szarok, rosszul fizetnek.Ami ott tartja a dolgozókat, azok ezek a juttatások0,kedvezmények, magas cafeteria.

2016. júl. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Már nem azért kérdező, de inkább ők utazzanak ingyen (ha már az egyik családtag tesz is valamit a vasútért), mint a nyugdíjasok 90%-a, akik egyáltalán nem szorulnak rá az ingyen utazgatásra.

A nyugdíjasok ingyen utaztatása évi 40 milliárdba fáj az országnak. Rengeteg vonalat csak azért szüntettek meg, mert szinte csak nyugdíjasok utaztak rajta, úgy meg már teljesen veszteséges volt fenntartani az adott vonalat.


Én a családtagoktól nem sajnálom, mert relatív kevés van ilyenből. A nyugdíjasoknak viszont fizetőssé tenném az utazást, mert az nem járja, hogy az adófizetők pénzén kirándulgatnak mindenfelé teljesen ingyen. Nem lett volna szükség jegyár emelésre sem (IC/Gyorsvonati pótjegy képében), ha a nyugdíjasok is fizetnének a szolgáltatásért.

Ehhez viszont muszáj lesz egy idő után hozzányúlni, mert egyre több a nyugdíjas és egyre kevesebb az adófizető.

2016. júl. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!