Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz, hogy a határon túli...

Igaz, hogy a határon túli magyarok levélben, a személyi azonosságuk igazolása nélkül szavaznak?

Figyelt kérdés
Akár az elhunytak nevében is, ha nem jelzik, hogy elhunyt már, ezt sem ellenőrzik. Vagy ez csak kacsa?

2016. júl. 9. 19:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
3%

Ballib mítosz, hogy a külföldön élő állampolgárok szavazása valamiféle abnormalitás.


E mítosz szerint a szavazási jog valamiféle misztikus kapcsolatban áll az adózással.


Lássuk mi a valóság az EU országaiban!


Jelenleg a 28 EU-tagállamból egy van mely teljesen kizárja a külföldön élők szavazását (ez Görögország), s további 7 ország korlátozza a külföldön élők szavazati jogát, ezek közül Magyarország az egyik, mivel ahatályos magyar választási jog az állandóan külföldön élő magyaroknak csak listás szavazási jogot ad.


További megdöbbentő tény lehet a magyar ballibek számára, hogy maga az EU hivatalos kiáll az EU-állampolgárok szavazati joga mellett, legalábbis azokat illetően, akik másik EU-tagállamban élnek: az EU hivatalos javaslata minden korlátozás megszüntetését javasolja.

[link]


[link]

2016. júl. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

De én nem a jogosságra gondoltam, hanem a módjára. Az itthoni adófizető magyaroknak nem lehet levélben névtelenül szavazgatni, meg halottak helyett, a külföldön élő magyarok sem tehetik meg, külön procedúra ez nekik is. A határon túliakra vonatkozik csak ez a hihetetlen engedmény ha ez igaz.


Nekem például van tapasztalatom abban, hogy a beteg hozzátartozóm részére milyen körülményes volt itthon akadálymentesített szavazóhelyet intézni, végül el sem ment szavazni.

2016. júl. 9. 19:50
 3/21 anonim ***** válasza:
15%

#2


Nem szavazhatnak névtelenül és nem szavazhatnak halottak helyett, ráadásul nem is mind isteníti Orbánt. Még akkor se ha a Gyurcsány ezt mondja.

2016. júl. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
79%
Igen,az egészben ez az érdekes:ha az itthonélőknek nem is,de a külföldön(Anglia,Németország,stb.)dolgozó, élő,magyar állampolgároknak,miért nem jár ez a könnyítés?
2016. júl. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
3%

0%-ra pontoztatok.


Nem értem nektek liberálisoknak mi a bajotok???


Ti erre veritek, hogy a külhoni magyarok ellen uszítatok és gyűlölködtök?


Amúgy ki kell ábrándítsalak téged és a többi liberálist, akik szerint az erdélyiek hányást evő kutyák ellenben a Londonban mosogató tinik teljes jogkörrel mosogathatnak...

[link]

Mint kiderült még a ti londoni mosogatóitoknak sem kelletek!

Kezdhettek ő ellenük is fröcsögni!

2016. júl. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
79%
Én ugyan nem vagyok liberális,nem is pontoztalak,de arra még mindig kíváncsi lennék,hogy mi indokolja azt,hogy a nyugaton dolgozó többszázezer magyarna állampolgárnak,nem jár ez a könnyítés.Függetlenül attól,hogy kire szavaznak. Mondjuk,hogy az erdélyieketki,hol nevezte hányást evő kutyáknak,azt nem tudom.
2016. júl. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Határon túli magyar vagyok, de életemben nem hallottam ilyesmiről. Ezt hol mondják vagy honnan jött?
2016. júl. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
43%
#6:Már úgy érted,hogy a levélben szavazásról sem,vagy csak a többiről(ami szerintem is hülyeség,legalábbis remélem)?
2016. júl. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
11%
7-nek szántam
2016. júl. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
78%

2014-ben londoni magyarok 39% szavazott a fideszre, az erdélyi és egyéb levélben szavazóknál 95% (100 ezer) volt.


Vajon mi az oka ennek a jelentős különbségnek.

2016. júl. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!