Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A baloldal arról beszél, h...

A baloldal arról beszél, h "demokratikus úton nem lehet leváltani az orbán rezsimet" akkor a török puccshoz hasonlóra utalnak?

Figyelt kérdés

Értem én, ha valaki nem ért egyet a Fidesszel, komolyan megértem, nekem is rengeteg kifogásom van ellene, de kiráz a hideg, amikor démonizálják a kormányt, vagy sok esetben egyenesen Orbán személyét! Ha tetszik a baloldalnak, ha nem, a Fidesz egy demokratikusan megválsztott párt (sajnos). Lehet, hogy ha a választási rendszeren nem változtatnak, akkor 5 képviselővel több kerül a parlamentbe az ellenzékből, de valljuk már be őszintén, akkor se lett volna esélye egyik pártnak sem kormányt alapítani! Egyes szakértők szerint max 5%os a torzulás! Ezzel szemben a baloldal egyenesen önkény uralomról beszél, diktatúráról.. tudják egyáltalán mi az a diktatúra?

Ti nem féltek, hogy a baloldali gyűlölet kampány tovább mélyíti a politikai elégedetlenséget, és ez a fajta sötét démonizálás előbb utóbb a török puccshoz hasonló helyzethez vezet?

És mielőtt túlzónak tartanátok, nézzetek körül fórumokon, egyre több ember van, akiknek nem a Fidesz egyes intézkedéseivel van gondjuk, hanem egyenesen gyűlölik a pártot, vagy ami még értelmetlenebb, egyenesen gyűlölik Orbán személyét! Egyre többen hangoztatják ezt a "demokratikus úton Nem lehet leváltani" propagandát! Dehogy nem lehet leváltani, 2018ban mindenki menjen el szépen szavazni és szavazzunk meg egy megbízható pártot, vagy hogy ilyen nincs? Akkor erőszakkal mire akarja leváltani a kedves baloldal a Fideszt?

Nézzétek meg, hogy törököknél mi történt, az ellenzék ott is ekézi Erdogánt, de érzi a politikai felelősségét, és teljesen elhatárolódott a puccstól, és az erőszakos hatalom átvétellel szemben támogatja a jelenlegi pártot akkor is, ha egyáltalán nem ért egyet az intézkedéseivel!

Komolyan kétséges szerintem, ez a sok diktatúrázás, démonizálás, gyűlöletkeltés hova vezet!

És kérlek ne jöjjetek azzal hogy fideszes vagyok! Nem értek egyet a Fidesszel, de ez a párt szimpátián felül álló dolog, aki nem ért velem egyet abban, hogy csakis és kizárólag demokratikus úton szabad a fideszt leváltani, az nem a Fidesszel nem ért egyet, hanem a demokrácia helyességét kérdőjelezi meg!



2016. júl. 16. 06:43
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
58%

Tényleg mondtak ilyet? Amúgy egyetértek abban, hogy a Fideszt a többség megválasztotta, ez van.


Ami a diktatúrázást illeti, nyilván erős túlzás, csak politikai szófordulat, ugyanakkor az is igaz, hogy folyamatosan romlik a demokrácia-indexünk (és ugye Orbán maga mondta, hogy illiberális demokráciát szeretne).


Baloldali gyűlöletkampányról viszint nehéz beszélni a jobboldali retorika tükrében.


Törökország egészen más hely, ott a hadsereg egy szinte önálló hatalmi ág, náunk nincs ilyen erős katonai jelenlét. Amúgy is a jobboldalra jellemzőek a félkatonai servezetek.

2016. júl. 16. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
22%

Hát ez az!

A mocskos ellenzék báncsa Szegény Orbán Viktor Miniszter Elnök Urat!

Véggyük meg Őt moströgtön!!! Békemenetet nekik!!!

2016. júl. 16. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
73%

Jaj, szegény Fidesz, mindjárt megsajnálom...


Egyébként emlékezzünk arra, mit csinált 8 éven keresztül a Fidesz ellenzékként.

2016. júl. 16. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Sajnos tényleg egyre népszerűbb ez a propaganda!


Azzal viszont nem értek egyet, hogy a baloldali gyűlöletkeltésről ne lenne szó, sajnos nagyon is van ilyen, elég mélyre süllyedt már a Fidesz démonizálása, sokszor már nem is egy egy politikai intézkedést kifogásolnak, hanem szimplán lejárató kampányt folytatnak! Értem én, hogy "de hát a Fidesz is ezt tette". Viszont 1) ők pont azzal az érvvel akarnak hatalomra kerülni, hogy különbek mint a Fidesz, ezt elég nevetséges a Fidesz lejárató, népbutító módszerével kivitelezni 2) a Fidesznek kizárólag azért sikerült hatalomra kerülnie a baloldal lejáratásával, mert ő maga ott volt a választóknak erős alternatívaként, hogy a kiábrándult választókat felszívja 3) ez a fajta politizálás, hogy a másik démonizálását és esztelen gyűlölet keltését a másik párthoz viszonyítjuk, nem egy fix elvhez, amit képviselnük, egy több évtizedre kiható spirált indít el, ami a mélybe rántja a politikai közéletet.


Nekem úgy tűnik nem érzi a baloldal jelenleg a politikai felelősségét!


Hozzáteszem, elgoldolkoztató 2 tény:

1) A fidesznek még 6évnyi "rémuralma" után is nagyobb a biztos szavazó bázisa, mint az egész baloldalnak együttvéve.

2) A baloldal eddig bármivel próbálkozott, az vagy a Jobbik szavazó bázisát erősítette, vagy az elégedetlen, kiábrándult szavazni Nem kívánó emberek táborát

3) A baloldal abban látja a Jobbik erejét, hogy az elégedetlenség hatására radikalizálódnak az emberek, holott a támogatottsága 1 millió körül mozog, emellett cseppet sem tapasztaltam hogy a környezetem radikálisabb lenne! Ergó nem az emberek lettek radikálisabbak, egyszerűen a Jobbikot egyfajta menekülő pártnak használják, mert a Jobbik nagyon ügyesen felismerte a tényt, hogy a Fidesz démonizálásával, feltétlenül minden intézkedésének az elutasításával, meg diktatúrázással önmagában nem lehet hiteles párttá válni!

2016. júl. 16. 07:32
 5/29 A kérdező kommentje:
#1 te értelmes embernek tűnsz, látod ezeket a kommenteket? Te legalább érted mire gondolok, amikor több évtizedre kiható öngerjesztő spirálról beszélek, ami a mélybe rántja a politikai életet, ha a pártokat az aktuális kormányzáshoz hasonlítjuk, és nem egy fix értékrendhez? #2-#3 ti meg picit gondolkozzatok el és rájöttök hogy nem védem Orbánt -.- egyszerűen igényem van a normális politizálásra!
2016. júl. 16. 07:37
 6/29 anonim ***** válasza:
0%

Nem is állítottam, hogy Orbánt véded. De ezt a politikai helyzetet a hazaárulózó, kommunistázó Fidesz-ellenzék teremtette meg. A jelenlegé ellenzék egy része ehhez idomul, mert ha jól csinálja az ember, akkor abból kétharmados többség lehet.


Hiszen ha már Fidesz-utálatról beszélsz, azzal azért tisztában vagy Te is, hogy a Fidesz sem a lehengerlő választási programjával nyert, hanem az akkori kormány népszerűtlensének meglovagolásával.

2016. júl. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
82%
Nem hiszem,szerintem egyszerűen arról van szó,hogy a választási törvények,vagy az Alkotmány(illetve most már Alaptörvény),változtatásaival,stb.,stb.,esetleg olyannyira sikeresen "betonozzák be" magukat a hatalomba, hogy "utcára kell mennie" annak ,aki változást akar. Hiszen még egy népszavazást sem olyan egyszerű "összehozni",mint amikor még a Fidesz volt ellenzékben.Ez is érdekes,nem?
2016. júl. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
52%

A baloldal egyáltalán nem démonizálja a Fideszt.

Sőt, kifejezetten alacsony szinten van a harcierejük.

2016. júl. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
49%
Drága kérdező, szerinted hogy lehetne mégis leváltani a Fideszt, ha nem kritizáljuk őket, mert akkor csúnya bácsik vagyunk?
2016. júl. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 Alain Delon ***** válasza:
45%
Azért ez a démonizálás rendesen megy mind a két oldalról.
2016. júl. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!