Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szólnátok hozzá, ha a...

Mit szólnátok hozzá, ha a 2018-as választásra alakulna Magyarországon egy liberális, de patrióta szellemiségű, főként fiatalokból álló kormányváltó párt?

Figyelt kérdés

Jobboldali párt lenne, de elítélné a Fidesz, a KDNP és a Jobbik erős társadalmi kontrollban, konzervativizmusban és múltba révedésben való hitét.


Igyekeznek normális EU-kapcsolatra és integrációra, de nem árusítaná ki az országot az EU-nak.


Átlátható törvények bevezetését, a bürokráciával való leszámolást, az egyéni szabadság fontosságát tűzné ki célul.


Fontos távlati célja lenne, hogy senki se maradjon a kormányban, aki a kommunizmus-korabeli elitből mentette át magát.


Fontosnak találná az ország fejlesztését, a tudományos kutatásokat, rágyúrna az IT-szektorra és a biotechnológiára, mint két lehetséges ágazatra, ami Magyarország körülményeinek megfelelő lenne. Elítélné a gazdasági múltban élést, az ipar és a mezőgazdaság hatástalan és elavult módszerekkel való erőltetését.



Ez lenne a kampánydala:


[link]



2016. júl. 16. 22:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Hát, nem tudom.

Ez elég érdekes lenne.

2016. júl. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
34%

Jó dolog arról agyalni, hogy mit kívánnál, ha megszereznéd a csodalámpást, de a valóságon nem fog változtatni semmiféle fantázia. A Fidesz bebetonozta magát a politikába és addig nem fog elmenni, amíg szó szerint ki nem halnak a tagjaik. Ők olyanok, mint a feudalizmus földesurai, csak akkor adják át a hatalmat, ha már a föld alatt vannak és akkor is az előre kijelölt örököseiknek, nincs olyan opció, hogy még életükben átadják a stafétát.

Amiről te írsz az leginkább az amerikai Alt Right-hoz hasonlítható és az ő példájuk mutatja a legjobban, hogy lehetsz te akármennyire progresszív és fejlődéspárti, a magát évtizedekre előre a politikába bevásárló emberek ellen semmit nem ér egy ilyen mozgalom, arról nem is beszélve, hogy az ilyen csoportokat általában a fiatalok támogatják, Magyarország fiataljai pedig jelenleg Londonban mosogatnak, ezzel szemben pedig itthon van kb. 2 millió nyugdíjas, akik egy füttyentésre máris rohannak a szavazófülkébe és a Fidesz melletti kis négyzetbe rajzolnak egy cuki kis X-et.

2016. júl. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A dal annyira nem jön be, de amúgy eléggé egyetértek. Persze úgysem fognak megválasztani, mert nincs elég pénzed. De próbálkozni szabad.
2016. júl. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szerintem jó lenne, de nem lennének népszerű, komoly kihívók. A JESZ talán hasonló párt, ők 2014-ben 0,2%-ot értek el.
2016. júl. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
24%
Liberalisok NEM KELLENEK ide! Magyarorszagnak nemzeti alapokon nyugvo kormanyzat kell.
2016. júl. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én tudnám támogatni, esetleg ilyen nemzeti liberális párt.
2016. júl. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A "kampánydal" nem ragadott el túlságosan, és abban sem vagyok biztos, hogy egy ilyen pártnak jobboldalinak kell lennie.


Mindenesetre egyetértek azzal, hogy az országnak szüksége van:


1, A jogbizonytalanság megszüntetésére, azaz jól átgondolt, adott szakma szakértőit maximálisan bevonó reformokra a törvényhozásban.

2, Korrupció elleni totális harc meghirdetésére. Akár független korrupció ellenes hatóság / bíróság létrehozásával.

3, Kommunizmus kori elit politikai életből kivonására (ahogy írtad)

4, Oktatás, egészségügy ésszerűsítésre, és komoly pénzügyi támogatására. (Ebbe beletartozik az IT szektor fejlesztése, kórházak összevonása / modernizálása, orvosok, nővére fizetés emelése stb.

5, Egyszerűbbé tenni a vállalkozást, adózást, azaz bürokrácia csökkentése. Lehessen neten céget alapítani, szavazni...


A legeslegfontosabb azonban az, hogy ezek az üzenetek eljussanak az emberekhez. Egy mozgalomra van szükség, amely visszaadja a hitet, hogy a demokrácia működőképes! Egy mozgalomra, amely először semmilyen jelenlegi elithez nem kötődik, és amiből később párt szerveződhet. Ha egy ilyen mozgalom létrehozása érdekel, írj!

2016. júl. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Akárhogyan is, én veled vagyok ;)
2016. júl. 17. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
51%

Én azért egyetértek az #5 hozzászólóval. A patrióta szemlélet igazán szimpatikus, de a modern liberalizmus számomra is taszító. Legyen az egyénnek szabadsága emberi normák határain belül. A liberalizmus, ahogy látom, sok esetben nem ezt adja.


[link]


Valamint nem feltétlenül a Jobbikot védve mondanám és félreérteni sem akarom, de a "múltba révedésben való hit elítélése" egy lépés a kudarc felé. Sohase szabad elfelednünk a keresztény magyar nemzet múltját és tetteit semmilyen formában. Nekem ez a véleményem.

2016. júl. 17. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Hajrá, ha valahol lehet titeket figyelemmel kísérni, linkeld be légyszíves! Igazából szerintem eléggé népszerűvé lehetne tenni, csak az embereknek azt kell érezniük/tudniuk, hogy versenyképes a párt.
2016. júl. 18. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!