Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehet az, hogy Magyarorsz...

Hogy lehet az, hogy Magyarországon majdnem az összes kisebbség lélekszáma növekszik?

Figyelt kérdés

2001-ben 62 ezer német élt Magyarországon, 2011-re ez a szám több, mint a duplájára növekedett, azaz kb 132 ezer német él Magyarországon.


Ugyanezekkel az adatokkal:

Szlovákok 17.000 --> 29.000

Románok 8.000 --> 26.000

Horvátok 15.000 --> 23.000

Szerbek 3.800 --> 7.200


Ha a magyarok száma csökken, ők hogy hogy növekednek?


Amúgy egy másik kérdés: Miért nőtt meg a németek száma ennyire Magyarországon? Mi ennek az oka?



2016. júl. 19. 13:43
 1/8 anonim ***** válasza:
7%
A németek esetében arra tippelek, hogy a bevándorlók elől menekülnek ide.
2016. júl. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A környékbeli nemzeteknél akiket felsoroltál érdemes lehet figyelembe venni, hogy ők magyarok lehetnek szlovák-román... stb. állampolgársággal.


A németek nyugdíjasként szoktak ideköltözni az olcsóbb élet miatt.

2016. júl. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy a népszámláláson lakcím és nem az állampolgárság számít.
2016. júl. 19. 14:28
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Inkább divat lett felvállalni a kisebbségi származást, most már simán bevallja az ember, ha a nagypapa mondjuk szlovák volt.
2016. júl. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Gugu Gabor ***** válasza:

Népszámláláson a nemzetiség etnikum vallás "bemondásra" megy vagyis ha én kékszemű szőke vagyok akkor is valhatom magam cigánynak, vagy Nikopulosz névvel lehetek pld német.


Szóval baromira nem vizsgállja senki hogy tényleg odatartozol vagy sem.

2016. júl. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Magyarországon a fehér-ellenes nihilista propaganda elsősorban a magyarokat célozza. Romániában meg a románokat, Németországban a németeket, stb.


Általában minden nemzet sokkal összetartóbb, sokkal tradicionálisabb idegen földön; és ebbe beletartozik az is, hogy 2-nél több gyereket vállalnak.


Plusz aztán a hibák, mikor Lakatos Ájronmen vallhatja magát olasznak... Így aztán végképp semmi értelme nincsen a népszámlálásnak, vagy legalábbis az etnikumokra való lebontásnak.


Főleg, hogy semmiféle politikai vonzata nincsen. 1 munkás = 1 munkás, nekik aztán halál mindegy.

2016. júl. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mert itt jobb a megélhetés mint romániában, horvátban szerbiában meg németországban! A legtöbben örülnek hogy ilyen fizetéseket kaphatnak
2016. júl. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egy csomó kisebbségi, aki eddig magyarnak vallotta magát, elkezdte szégyellni, hogy magyar. Megértem őket. És szomorú vagyok. Nem miattuk.
2016. júl. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!