Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A gonosz kizsákmányoló Német...

A gonosz kizsákmányoló Német multi fizetést emel, miközben a magyar vállalkozások feketén és alacsony béreken foglalkoztatják a munkavállalókat?

Figyelt kérdés

Itt a legutóbbi hír:

[link]


Érdekelne a multiellenes emberek véleménye...



2016. júl. 27. 15:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Az, hogy hírként kell kezelni, hogy a multi emel, elmond mindent a helyzetről :D

Csoda, így is mondhatnám.

2016. júl. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ez most komoly, hogy egy Lidl-ben dolgozó több mint 200 ezret hazavisz havonta? Ugye csak vicc.


Komolyan, mindjárt kimegyek és eltüzelem az építész diplomámat, ha ez igaz.

2016. júl. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A magyar is emelni fog, ha nem szeretné elvesziteni a még meglévő embereit.
2016. júl. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%

"Ugye csak vicc."


nem, nem vicc.


eszelős méretű emberhiány van.

évek óta azt ugatjuk, hogy hatalmas baj van és még nagyobb lesz, mert alig van középszintű szakképzés, ami van, az is majdhogynem használhatatlan és aki esetleg mégis használható, az meg lelép, mert fizetik meg.

(és azért nem fizetik meg, mert a magánszektor csak olyan 2-2,5 millió ember és ennyinek kel eltartania majdnem 10-et. ezért aztán minden szét van adóztatva, nincs fejlesztés, nincs versenyképesség és nincs bér.)


"A magyar is emelni fog, ha nem szeretné elvesziteni a még meglévő embereit."


ja, csak azt valamiből ki is kell fizetni, azaz áremelés is lesz, meg nincs aki dolgozzon, mert nincs munkaerő...

2016. júl. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

4: Oké, hogy emberhiány van és én is már évek óta tapasztalom... de akkor mi a tökért nem emelnek? Inkább csökkentik a termelést, vagy csökkentik a kínálatot (lásd Tesco), de Isten mentse meg őket attól, hogy emeljenek.


Vagy az én esetemben: inkább hagytak elmenni, de nem emeltek csak azért sem (+ ingyen túlórák természetesen). Aztán lassan két hónapja nem találtak embert a helyemre és ez nem is úgy megy, hogy az utcáról bárkit behívhat; míg egy Lidl igen, mert polcot pakolni és blokkolni én is tudnék.


Ha a Lidlnek megéri, akkor másnak miért nem?


Árakat meg emelhet, de már így is jobban megéri a határ mentén átmenni vásárolni Ausztriába, Szlovéniába, vagy Szlovákiába. Ha tovább emel, még többen fognak menni.

2016. júl. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
ma 16:22 Azért van emberhiány mert éhbérért akanak dolgoztatni a multik is. Az hogy kétségbeesésükben bért emelnek mert nincs melós nem kell úgy beállítani mintha jótündér lenne mind. Amikor még nem mentek ki ennyien és volt bőven ember aki dolgozzon eszük ágában nem volt bért emelni. A pozitívum a multiknál hogy mindíg bejelentenek a valós kereseteddel nem úgy mint sok maszek ha be is jelent sok csak minimálbérre. Nálunk is most emeltek hogy már nincs munkás , előtte 10 évig ugyanannyit kerestünk ami persze tíz éve jó volt de mostanra már nem. Amíg sorban álltak az emberek a munkáért érdekes nem voltak ilyen nagylelkűek. Minam olvastam hogy a Tescó raktárba Gyálon alig kapnak melóst. Hát persze ki az a hüle aki 100 ezerért dolgozik mikor Pest vonzáskörzetében jóval többet lehet keresni .
2016. júl. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Annyi a fizetésed, amennyiért hajlandó vagy dolgozni. Se több se kevesebb.


Nem kell ezt túl bonyolítani.

2016. júl. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#1:A kereskedelemben eddig valóban "csoda" volt,de teljesen függetlenül attól,hogy multi,vagy nem multi,magyar,vagy külföldi.Mivel három családtagom, rokonom dolgozik a kereskedelemben(külföldi multiknál), annyit elárulok,hogy önszántukból nem váltanak "magyarra". És nem azért,mert "magyarellenesek". Egyébként én meg egy német cégnél dolgozom,előtte állami cégnél és magyar vállalkozónál is dolgoztam. "Toronymagasan" itt kapom a legjobb fizetést, munkakörülményeket és azt sem tudom megerősíteni,hogy jobban "kizsigerelnének",mint a magyarok.
2016. júl. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"csökkentik a kínálatot (lásd Tesco), de Isten mentse meg őket attól, hogy emeljenek. "


Tipikus, de máig nem értem ezt én se.

Nekem balatoni ismerőseim mesélték, hogy ott is bedobták páran a törölközőt, nem tudtak kinyitni.

Persze ember nem akadt rögtön, szal csak egy laza hétre kellett bezárni.

Ami kapásból kb 2 millió(haszon)forint kiesés kb, de nem baj, akkor se kaphatnak fizetésemelést, mert nem és kész.

Akkor inkább bukjuk a milliókat, de akkor se.

2016. júl. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#6:Az eddig is egyértelmű volt,hogy a multik nem jótékonysági intézmények.Nem fognak még hasonló béreket sem fizetni,mint nyugaton,nem azért jötttek ide.Inkább az olcsó munkaerőért.Aztán,ha már nincs olcsó munkaerő,vagy emelnek,vagy odébbállnak.Más kérdés,hogy még így is náluk vannak a legnormálisabb fizetések.Esetleg vállalkozóknál is lehet annyit keresni,csak zsebbe.Aminek esetleg később lesz megfizetve az ára.
2016. júl. 28. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!