Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi vagyunk Európa legkeményebb...

Mi vagyunk Európa legkeményebb népe, miért nem kezdünk vele valamit?

Figyelt kérdés

Mindenki tudja, hogy milyen egy gyerekkora a magyarnak:


16 évesen kötelező elmennie diákmunkára azért, hogy hónap végén végre lehessen valami enni. Internetre max mobilnet futja, az is a havi 2000 forintos ami a számlához van csapva így van pár mega egy egész hónapra.


Nyugattal ellentétben itt nem is ismerik a számítógép fogalmát a gyerekek, maximum a többségnek ilyen "netezős" gépe van, amin játszani nem igazán lehet, szóval a nyugati gyerekhez képest a mi gyerekeink nem ülnek otthon.


A diákmunkán szerzett pénzt a megélhetés érdekében egyből az egészet családi kasszába adják, magukra sohasem költenek.


Ezek után kérdem én: Ha ilyen ro***t durva, az európai élethez képest rendkívűl kegyetlen gyerekkorral kell felnőnie a magyarok 90%-ának, akkor, ezt mégis miért mi vagyunk olyan szegények? Azthittem az életben az marad fent aki kemény, akkor most mivan? Vagy ezek a kemények elmentek külföldre?

Amúgy aki nem hisz nekem, szivesen belinkelek 4-5 kérdést csak kapásból már innen, ahol leírják azt, hogy a 15 éves lány ne nyafogjon, hogy nincs otthon étele a testvérével együtt, miért nem megy el dolgozni, hisztis gyereke.



2016. aug. 9. 18:40
1 2
 1/17 piriiiii ***** válasza:
84%
Te hol élsz? Mert szerintem nem Magyarországon.
2016. aug. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Aki kemény tudja mihez kezdjen...
2016. aug. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Biztos van ilyen is, de én pl. kollégiumban szociális alapon bejutott diákoknál ájfónt, macbook airt láttam, rendelt kaja, sör, minden hétvégén buli. Tanulmányi alapon bejutottaknál meg ennek a többszöröse. Nem csak egy oldala van annak a bizonyos éremnek.
2016. aug. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

1.


Már készültem a kicsi 10%-ra, akinek nem ilyen gyerekkora volt:


http://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__egyeb-kerdesek_..


Ez idei kérdés ráadásúl!

2016. aug. 9. 18:50
 5/17 anonim ***** válasza:
96%
Mi magyarok kirájok vagyunk. Csak egy kicsit tartok a Brexit után beözönlő sok angol vendégmunkástól. Nem szeretném ha Kecskemét lenne az új angol főváros.
2016. aug. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Itt pedig ráugrottak a 17 éves gyerekre, mert nem tartja már el saját magát:


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gye..


Ha ez nem általános akkor nem tudom mi.

Nyugaton is van diákmunka persze, csak ott arra költik a pénz nagyrészét, hogy hiper-szuper gépet vegyenek maguknak, elmennyenek nagy bulikba-fesztiválokra, vagy vegyenek maguknak drága ruhát. Egyszóval magukra költik, míg itt a fenmaradásra.


Ennél durvább már csak még keletebbre van.

Hogy van az, hogy a puhányabb nép(nyugat) sokkal jobban él, amikor a gép előtt ülnek gyerekként?

2016. aug. 9. 18:59
 7/17 piriiiii ***** válasza:
Nem tudod, milyen gyerekkorom volt, szóval, talán maradj csendben e téren. Köszönöm.
2016. aug. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Ettől miért lenne valaki kemény? Amit belinkeltél, ugyanaz volt az én családommal. Isznak, dohányoznak, cigi legyen aztán a kenyér, az egyetemet (államilag támogatott voltam) is kénytelen voltam félbehagyni, mert nem volt már mit ennünk, és elmentem dolgozni egy gyárba. Tudod mit? Ne beszélj a nevemben, nevünkben. Sza.rt se értesz a világhoz, abszolút semmit, külföldön is legalább annyi elbas.zott élet van, mint itt, ez nem jelent semmit, és mindenki a saját maga sorsának a kovácsa. Tudod mit csináltam? Elköltöztem, és tettem azért, hogy jobb legyen nekem. Most tartok ott, hogy 24 évesen haza viszek 250 ezer forintot érettségivel, és nem sokára majd tanulok tovább amint meg lesz a jogsim, amit saját pénzből csinálok.
2016. aug. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Csakhogy Európa,nem csak Nyugat-Európából áll.Ezt még senki nem mondta neked?
2016. aug. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Te szedsz valamit? Mert ha nem el kéne kezdeni A kérdés amit belinkeltél esélyesen egy alkoholista családban felnövő lány tette fel. Akinél azért internet van ami kicsit azért gyanúsá teszi a dolgot.
2016. aug. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!