Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok egy olcsó,...

Támogatnátok egy olcsó, magyar állami gyorsétteremlánc megalakítását?

Figyelt kérdés

Ez az étteremlánc a lehető legolcsóbb próbálna lenni, állami tulajdonú lenne és gyorsan elkészülő, laktató ételeket szolgálna fel az embereknek.


Úgy lenne olcsó, hogy ÁFA-mentesen kapná az államtól az alapanyagokat, valamint szegény Kelet-Ázsiai országokból is venne alapanyagokat nagybani mértékben, ehhez is igazítaná a kínálatot.


Tipikus ételek:


-Tejleves


-Finomfőzelék


-Borscs


-Töndzsang ccsige (szójababpaszta-leves)


-Főtt rizs


-Kása


-Sült hurka


-Sült kolbász


-Belsőségek


-Farhát


-Morkov po-korejski (koreai répasaláta)


-Pirog


-Blini


-Jägerschnitzel (vadászkolbász-szeletek kirántva)


-Krumpli


-Tészta paradicsom-szósszal


-Saslik


-Cseburek



2016. aug. 19. 12:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
88%
Igen, én innen rendelnék a pálinka mellé harapnivalót wartburgszerelés közben.
2016. aug. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Shai-Hulud ***** válasza:
66%

Semmilyen állami szolgáltatólánc alakítását nem támogatom. Az államnak NEM AZ A SZEREPE, nem az a feladata, hogy vállalkozzon, erre valók a vállalkozók.

A hasonló, szocializnust eszenmbe juttató elképzelésektől megégnek áll a hajam.

2016. aug. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
41%
Én támogatnám. Nem rossz ötlet. Külömben akárki akármit mond ebben is ideje lenne felzárkóznunk a nagyvilághoz.
2016. aug. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 szántóvető ***** válasza:
70%
minden épkézláb ötletet támogatok de ahhoz ragaszkodom hogy wartburggal hozzák ki az ételt rendelés esetén ill pálinkát is lehessen rendelni.
2016. aug. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
65%

#4


De csak az a Wartburg jó, amiben ordít a zene.

Menjen mindig a Pokolgép meg Gyöngyhajú lány.

2016. aug. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
18%
Hát, ezek közül én a sült kolbászt enném meg. Főzeléket nem szeretem, a belsőséget utálom. Ha sikeres akarna lenni egy ilyen projekt, akkor a választékot fel kéne turbózni (pl. több fajta húsétel, leves, stb) és akkor még jó is sülhetne ki belőle.
2016. aug. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
0%

'hogy wartburggal hozzák ki az ételt rendelés esetén ill pálinkát is lehessen rendelni.'


Akkor jöjjön az én verzióm: a menüt hozza ki egy Mercedes Benz, öblögetni pedig lehessen Fantával, Coca-Colával vagy Pepsivel, illetve Tonikkal :)


Szerintem ez nem lenne túl nagy kérés az étteremláncnak. És miért pont Kelet-Ázsiából kapná többek között az alapanyagot? Ennyi erővel kérhetné még olaszból, franciából, spanyolból is. Tágítsuk egy csöppet a beszerzés körét, mert így kissé egyhangú lenne. Nem muszáj elitre jellemző kajákat kínálni, de a logisztikát ne csak 1 helyre koncentráljuk.

2016. aug. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
29%

Ez valami kelet-magyarországi lepukkant szakiskola menzájának a menüje?

Amúgy teljesen felesleges, mert a magyarok nem étterembe járó emberek, nálunk még a gyors éttermeknek sincs kultúrája, pedig ahhoz aztán nem kell gourmet ízlés. A legtöbb magyar az anyja vagy a nagyanyja (nem túl egészséges) házi kosztján nő fel, szinte nem is eszik más kaját huszonéves koráig, így mikor felnő és fizetése lesz, magyarul lenne kerete az étterembe járásra, inkább magára kezd el főzni. Most hogy ez jó vagy sem mindenki döntse el maga, a lényeg, hogy nem lenne túl népszerű ötlet egy efféle étteremlánc bevezetése.

2016. aug. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
39%

És legyen kiadóablak is mint a Mcdrive-ban hogy aki Wartburggal érkezik az is jóllakhasson.


+ pálinka és málnaszörp. Vagy jaffa.

2016. aug. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 SZücsöm ***** válasza:
0%

3 attól függ ha itt a nagyvilág alatt Észak-Koreára gondolsz és a felzárkózás alatt a visszalépést érted.

Még a nemzeti Mutyi alias dohányboltot is hatalmas pofátlanságnak tartom pedig soha életemben nem használtam dohánytermékeket.

2016. aug. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!