Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha kilépnénk az UNIÓ-ból, az...

Ha kilépnénk az UNIÓ-ból, az milyen előnyökkel és milyen hátrányokkal járna?

Figyelt kérdés

2016. aug. 20. 11:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%

Előnyök:


- Kevesebb nemzetköi szerződés kötné meg a kezünk


Hátrányok:


- Kevesebb nemzetköi szerződés kötné meg a kezünk

- Csökkenne külpolitikai és gazdasági súlyunk

- Nehezebb lenne hozzáférni egy félmilliárd fős piachoz

- Nehezebben férne hozzánk egy félmilliárd fős piac

- Megnehezednének a nemzetközi kapcsolatok (oktatás, tudományos együttműködés, munkavállalás... stb.)


Most elsőre ennyi jut eszembe.

2016. aug. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
73%

Valószínűleg a multik nagy része továbbállna, mivel hatalmas hátrányt jelentene nekik, hogy újra vámot kell fizetniük mindenre.


Rengeteg magyarnak haza kéne jönnie valószínűleg, ha megszűnne a munkaerő szabad áramlása. Bár ez elsősorban az alsóbb réteget jelentené, mivel akik magasabb pozícióban dolgoznak, megoldanák valahogy, hogy ne kelljen hazajönni.


Végül, sokkal inkább ki lennénk téve a különböző gazdasági változásoknak, mint most így..

2016. aug. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
51%

Az előző többségével egyetértek, a "Nehezebben férne hozzánk egy félmilliárd fős piac" kitételhez annyi kiegészítés: a "hozzáférés" mindig az erőviszonyokon múlik. Ha nagy a különbség, az erősebb mindig tud olyan helyzetet teremteni, hogy a gyengébbnek szüksége legyen az erősebb termékeire. És innentől nincs probléma a hozzáféréssel.


Általánosságban az úgy van kérdező, hogy lehet egy csoporthoz tartozni, meg lehet oda nem tartozni. A csoport fő összetartó ereje az egymás közötti kedvezmények. Ebbe nem nagyon fér bele a "direkt kiszúrás". A többi is megorrolna, mert mi lesz, ha ő következik. Egyébként meg mindig mindent az erőviszonyok határoznak meg.

Ezért ha komfortos vagy a csoporteszmékkel, akkor annál előnyösebb nincs, mint hogy ott vagy. Ha nem vagy komfortos, akkor érhetnek kényelmetlenségek. De ekkor is biztonságban vagy a csoportnál sokkal nagyobb külvilággal szemben. (mert ugye az még nagyobb erő, mint a csoport.) Tehát csoporthoz tartozni relative mindenképp jobb, mint nem tartozni. Ez alól csak az a kivétel, ha az egész világban nyugalom, béke és harmónia van. Ezektől ma mind a lehető legtávolabb vagyunk.


Van egy másik szempont még, lévén, hogy itt a csoporttagok országok. Ország szempontjából a fentiek a mérvadók. De az egyén szempontjából lehetséges, hogy az ország kötöttségeit ki tudja kerülni, a csoportét nem. Orbán, mint egyén (és egyben miniszterelnök) esetén pont így van. A népének többségét megetette, semmi nem köti. Az Unió viszont annál inkább köti. Amíg onnan jön a pénz (mert belülről egyre kevesebb), addig ez ellensúlyoz, ha nem jön. a kívülállás az érdeke. De ezt egy miniszterelnök nem hirdetheti, elhinti (elhinteti) hát. Hogy milyen csúnya az Unió, hogy az ország érdeke, stb. De nem, ez az ő, és nem az ország érdeke.

2016. aug. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
52%
Közben válasz érkezett, tehát az "előző" egyenlő az elsővel.
2016. aug. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
36%

Előnyöket nem tudok mondani.

Hátrányok: A jelenleg lehívható és elmutyizható milliárdokat a népen vasalná be a kormány.Lenne 623 új adó a meglévő 245 mellé.Kivonulnának a multik.Soha nem látott mértékű munkanélküliség lenne.Még a mostaninál is kevesebben adóznának,de azok viszont brutális mértékben.Elégedettlenség lenne,de a kormány nem tudná és nem is akarná megoldani a problémát.Előbb-utóbb Egyiptom vagy Irak sorsára jutnánk.Polgárháború lenne.

(Na jó; utóbbiban nem vagyok biztos,mert itt sok embernek mindig minden jó úgy,ahogy van.)

2016. aug. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
45%

A magyar gazdaság szar. Amink van, azt is külföldről szerezzük be. Ha nem lennének multik, valószínű az ország színvonala az 1800-as évek szintjére süllyedne le. A városokból az éhező emberek megindulnának, ellepnék a falvakat, ellopnának mindent. Kitörne az anarchia, mindenki lopna, az ország háromnegyede éhen halna. A jobbik meg természetesen szidná az ötlete, nem mintha eddig ők végig nem ezt akarták volna. Persze ebből senki nem tudna meg semmit, mert az emberek nem néznének már tévét, nem használnának számítógépet, az életben maradáson járna az eszük. A gyárak nem működnének, a távhőszolgáltatás és az áram 3 nap után leállna, mert csak ennyi ideig van automatizálva. Gyakorlatilag megsemmisülne az ország. Jobb esetben pedig mindenki elhúzna külföldre, hogy ezt megelőzzék.


A szerbe délről, a románok pedig nyugatról egyszerűen elfoglalnák az országot, és kialakítanák a saját gazdaságuk. Szlovákia pedig talán még Budapestet is megszerezhetné.

2016. aug. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
27%

Ez szubjektív kérdés:


Jobbikosok szerint: Megszabadulnánk a brüsszeli bürokraták parancsolgatásaitól.


Fideszesek szerint: Semmi. Minden ugyanúgy menne tovább.


Balliberálisok szerint: Egyből másnapra tönkremenne az ország és még Etiópiánál is mélyebbre zuhannánk le. Az országban kitör az éhezés, a lakosság 90%-a éhen fog halni.


Dönts el te melyik a leghihetőbb.

2016. aug. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Senki szerint sem süllyedne Etiópia szintjére, tisztességes, EU-n kívüli életszínvonala lenne, Albánia, Fehéroroszország, Ukrajna szintjén. Ez azért nem Etiópia szintje, csak messze nem a mai átlag magyar életszínvonal.
2016. aug. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

A magyar gazdaság szar. Amink van, azt is (majdnem mind) külföldről szerezzük be. Ha nem lennének multik, akkor lenne más. A multik nemcsak "jöttek", hanem hívták őket. Azzal a naiv hittel, hogy technológiát hoznak. Hoztak is - maguknak. Ettől mi közönséges kiszolgáló népség lettünk. Ez hagyján, de örülünk neki. Sőt, örülnünk kell. Ez a mazochizmus csúcsa.

A külföldi technológia kell. Magunk is meg tudnánk csinálni, csak költségesebb lenne és tovább tartana. De ehhez mondjuk nem az Audit kell idehívni, hanem például a Volvótól megvenni a buszgyártási technológiát (méghozzá kerül, amibe kerül), és alkalmazni a (ma már nem létező) Ikarusnál. Egyébiránt azok a buszok a maguk korában világszínvonalúak voltak. Arab országokban még ma is látni közlekedő Ikarusokat. Azok - szemben a Mercédesszel és a Volvóval - képesek voltak sivatagi körülmények között (és az ottani szerviz-színvonal mellett) is működni.

A mai magyar gazdaságot a dilettantizmus és mohóság együtt vitte oda, ahol van. Minőségi emberanyag volt, mind a cégek vezetéséhez, mind a működtetésükhöz. Lesilányították, elvették a munkakedvüket, ma csak erre vagyunk képesek (ami van).

Itt nem az az alapkérdés, mi lenne, ha kilépnénk/nem lépnénk ki az Unióból. Itt az az alapkérdés, kint vagy bent, de végre a magyar nép kezébe veszi-e sorsát, és nem bízza (gazdasághoz) dilettáns, mohó csalókra.

2016. aug. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"Ha nem lennének multik, akkor lenne más."


Igen? Ha Budapestről eltűnne az összes multi, akkor az emberek honnan szereznék be az élelmiszert? Mennyiért? Mennyi idő alatt? És hányan halnának meg/vándorolnának el 1 hét alatt? Szinte már az össze faluban van egy multi cég, spar, vagy lidl, vagy akármi. ha most egy sem lenne, akkor honnan kaparnák elő az emberek az élelmiszert?


Ja. Lenne más, csak éppen sokkal szarabb, és sokkal kevesebb.

2016. aug. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!