Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány miért nem inkább...

A kormány miért nem inkább szüntet meg támogatásokat, minthogy "hogyan-nevezzelek-el" adókat vezet be?

Figyelt kérdés
Nem feltétlen szükséges a 65 felettieknek s a vasutas családtagoknak ingyen utazni, s máris több áfa, tao, hipa folyik be az államkasszába + nem kell mindezek támogatását a költségvetésbe beállítani a kiadás oldalon.

2016. aug. 21. 07:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%
Az ingyenes, állami tutujgatás hasznos dolog, mert meg lehet vele venni kilóra azokat, akik kapják, aztán onnantól garantált a választási győzelem, a népszavazások eredményessége és a megfelelő méretű tömeg a Békemeneteken. Csak ehhez rengeteg pénz kell, amit az aktívaktól kell ilyen-olyan adók fejében elszedni. De mivel az aktívak egyre kevesebben vannak, az eltartottak meg egyre többen, jobban megéri így gazdálkodni, mint az aktívak kedvére tenni. Abból ugyanis nehezebben lesz választási győzelem.
2016. aug. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Értem én, hogy szavazóbázis, de ma már gyakorlatilag "egypártrendszer" van. Minden tiszteletem az időseké, de ettől a fajta "luxustól" olykor már ők érzik maguk rosszul, illetve a mézesmadzagtól függetlenül nem feltétlen a Fidesz mellett tennék le a voksukat (ha tudnák).
2016. aug. 21. 09:53
 3/17 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem utazhassanak ingyen a nyugdíjasok. Havonta 2 alkalommal oda-vissza, vagyis 4 alkalommal összesen.


A vasutas családtagjait én sem értettem. Nem kicsit húztam fel magam, amikor megvettem a jegyet és nem tudtam leülni, mert a vasutas gyerekek előbb felszálltak. Utána megvettem első osztályra a jegyet, hogy ne kelljen 150 kilométert állnom, erre az első osztály is tele volt vasutas gyerekekkel, így álltam. Nem kicsit akadtam ki.


Egyébként nem ez a legnagyobb része a kiadásoknak, hanem a korrupció. Minden egyes forint befektetés, beruházás az államnak körülbelül 1,5 forintba kerül. Az 50 fillér az alkotmányos költség.

2016. aug. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Na ja a korrupció :S Az az egy, amit büdös nekik kiiktatni. Ha már az apró költséglefaragásnál tartunk, 2 gyermek vagyok, így 2*12500 a családi kedvezmény. Ugyanez egy 3 gyermekesnél 3*33000 (egységár is megugrik), értem én, hogy több gyereke van, kapjon többet, de lehetne 3*15000 simán.
2016. aug. 21. 10:39
 5/17 A kérdező kommentje:
*2 gyermekes anya vagyok
2016. aug. 21. 10:39
 6/17 anonim ***** válasza:
4: Vagy lehetne neked is 2x33.000
2016. aug. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Jól jönne az a summa, de az nem lenne lefaragás 😉 Ezzel azt is lehetne mondani, hogy minden szentnek maga felé hajlik a keze.
2016. aug. 21. 11:21
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Na már most kedves barátom próbálj meg olyan támogatásokra lelni, amik téged érintenek. Jobb helyeken nem másokéval verik a csalánt.
2016. aug. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Olyan nincs! Kétgyerekes, heteroszexuális, egészséges, 65 év alatti, de 25 év feletti közgazdász MSC-vel rendelkező NŐ vagyok. Nem teremtek szochó-kedvezményt. Rám nem vonatkozik a védettkorúság, mellyel az éltes kollégák nem restellnek visszaélni, nem vagyok vasutas oldalborda, de ha a férjem munkahelyének kantinjába becsücsülnék ingyen dőzsölni, páros lábbal rúgnának ki s ez így helyes, én legalább elismerem! S felpontozok mindenkit, mert én a szólásszabadság híve vagyok, függetlenül attól, hogy egyetértek vagy sem. Szép napot!
2016. aug. 21. 14:20
 10/17 anonim ***** válasza:
74%

Kommunikációs okokból: a Fidesz hosszú ideig támadta azzal politikai ellenfeleit, hogy az puszta jókedvében, kegyetlenségből, megszorításokat alkalmaz (válságok idején). A Bokros-csomag, Gyurcsány-csomag, Bajnai-csomag mind szitokszó, és Orbán a saját csapdájába esve, mostmár nem engedheti meg magának, hogy "Orbán-csomag" néven emlegessék a megszorításait.

Mivel rövidlátó módon mindig azzal politizát, hogy megszorításokra márpedig soha nincs szükség, aki megszorít, az perverz gazember, és csak azért csinálja, mert imád kegyetlenkedni.


Gyurcsánynak is volt egy hasonló halvány kommunikációs próbálkozása, amikor reformnak nevezte a megszorításait.


Ez tipikus populista politika, amit a hülye magyar nép (mint minden más hülye nép is, az egykori vasfüggöny mögött) sajnos el is vár a politikusoktól.


Orbán ezt a populizmust tökélyre fejlesztette, ezzel pedig beletáncolta magát abba a helyzetbe, hogy ha hatalmat és szavazatokat akar magának (márpedig semmi mást nem akar), akkor nem teheti meg, hogy hivatalosan megszorítást végezzen, akkor sem, ha az ország stabilitása ezt követelné meg.


Ezért Orbánnak hazudnia kell, és a megszorításokat folyamatosan álcázni kényszerül. Tehát SEMMIT sem vághat le, vonhat vissza, nem csökkenthet semmilyen kiadást, hiszen az egész propagandagépezet a rezsicsökkentésre épül, és arra a hazugságra, hogy "Magyarország jobban teljesít", és ennek látszatát fenn is kell tartani...


Ezért, hogy ne menjen teljesen csődbe az ország az amúgy katasztrofális gazdaságpolitikától, úgy tudják csak egyensúlyban tartani az államháztartást, ha megszorítás, levágás helyett újabb és újabb adókat és járulékokat vetnek ki, a levegőadótól, a járdahasználati útdíjon keresztül a napfényfelhasználási illetékig...

2016. aug. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!