Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nincsenek jobb fizetések...

Miért nincsenek jobb fizetések Magyarországon? Gyarmatosítanak minket? Mi kell a fejlődéshez?

Figyelt kérdés

Közgázosokat kell talán kérdeznem,mert én egyáltalán nem értem,hogy miért ér kevesebbet a magyar munkája itthon, mint egy nyugati munkásé nyugaton.

Valaki azt mondta nekem,hogy a forint vásárlóerej miatt.

Én ezt sem értem.

Valaki elmagyarázná nekem közérthetően mi miért nem működik nálunk?

A volt gyarmattartók jobban élnek,mert kizsákmányolták azokat a területeket.

Ennek ma már jobbára vége. Akkor most miből élnek jobban?

Csehország is a függönyön innen volt mégis jobban élnek.

A Lengyel gazdaság is-állítólag-jobban teljesít mint a miénk.

Szlovéni is előrébb van.

Nálunk az agrárium miért nem tud úgy működni, mint Spanyolországban,a franciáknál vagy... Mindenki kitörési lehetőségként kezeli,de változás nincs.

Na és a fizetések: Miért tudnak olyan fizetés adni nyugaton amiből ott tisztességesen meg lehet élni míg nálunk az itteni fizetésből olcsóbb körülmények között sem jön össze.

Emelni kellene a kenyér árát, pl Ahhoz,hogy az emberek meg tudják venni a drágább terméket,pl kenyeret ahhoz magasabb fizetések kellenek.

Ha megemelik a fizetéseket akkor megint csak emelni kell a kenyér árát,mert többet kell fizetni a pékeknek.

Nekem ez ilyen 2-es csapdája.

Hogy lehet úgy jóllakatni a kecskét,hogy a káposzta is megmaradjon?


Nyugaton miből emelik a fizetéseket? Hogy tudják kigazdálkodni?


Tényleg igaz,hogy hazánk is csak modern,gazdasági gyarmat lesz? vagy minek nevezik...

Van kiút az olcsó munkaerő,összeszerelő helyzetből?

A munka értéke haszna miért nem nálunk csapódik le?

A kakaó jó áron megy,de a termelő országok nem darálhatják le. Valahol mi itt vagyunk.(ezt talán itt olvashattam)

Ebből a státuszból állítólag csak úgy lehet kitörni,hogy egy ideig rosszabb lesz,valami ilyesmit olvastam egy cikkben.


A csapból is az folyik,hogy milyen erős és jól teljesít a gazdaságunk.Visszafizettük az IMF-nek is a hitelt.

A saját lábunkon állunk.

Ehhez képest minden EU-s pályázati pénzből épül.

Hol van a ami megtermelünk.


Esetleg valamilyen tanulmányt tudnátok ajánlani,linkelni ami a köznép számára is érthető?


Kérném mellőzni a pártpolitikát és az egymásra mutogatást !



2016. aug. 27. 16:45
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Vagy én is csak a szokásos magyar pesszimizmusban szenvedek és nem veszem észre,hogy jól élünk?


Irreális elvárásaik vannak az embereknek Magyarországon?

2016. aug. 27. 16:49
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
Gyengébb ország teljesítmény minden mást lehúz. A fizetéseket is.
2016. aug. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
64%

Elsősorban a kormány hibája. Egyrészt, az uralkodás első szabálya az, hogy mindenért ők a felelősek, másrészt nekik nem érdekük, hogy jólét legyen az országban. Nekik az számít, hogy az ország költségén tegyék jobbá a nyomorult kis életüket, mint minden normális politikusnak.

Másrészt a befektetők, munkáltatók pontosan azért jönnek ide, mert látják, hogy itt mennyire nincs munka, és hogy az emberek szaréhugyé' dolgoznak, plusz még örülhetnek is hogy van egyáltalán valami munka. Tehát a legtöbb profitot termelik a legkevesebb veszteség árán. Szarnak ők bele egy nagyot a munkás érdekébe, ők nemtekintik őket embereknek, egyszerűen csak igavonó barmok, robotzombik. Ugye az érzéseket nem lehet számokban kifejezni, tehát nem is léteznek. És ez nekik roppantul kényelmes álláspont, hogy dolgozhatsz szaréhugyé' nekem, vagy mehetsz csövelni, mert más munkahely nincs.


Egyedül azzal nem számoltak, hogy a kisember egy idő után megunja a nyomort és a kizsákmányolást, és lelécel külföldre, ahol euróban kap annyit mint itthon forintban. A gyáros meg azt veszi majd észre, hogy egyszercsak nincs aki termelje a hasznot neki, és ücsöröghet korgó gyomorral az üres gyárban, eldöntheti, vajon tényleg jó ötlet volt-e hagyni a vírusnak hogy kinyírja a gazdatestet...

2016. aug. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%

Lenyúlják a pénzünket.

Ennyi.

2016. aug. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
Mert egykulcsos SZJA van. Ha többkulcsos SZJA lenne, jobbak lennének a fizetések.
2016. aug. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%
Így van! Gyarmatosítanak minket! Űzzük ki a mútikat! Akkó egybő 400 ezres bérek lesznek, mer a tisztalelkű magyar vállalkozó annyit fizet!!!
2016. aug. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
29%
Mert magyar szolganép.
2016. aug. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező.


Mérnök vagyok, de levelezőszakos közgazdasági képzésre járok.


Amit kérdezel arra itt nem fogsz választ találni.

Rengeteg kérdést tettél fel, amiknek a megválaszolása rengetegidőbe telne és nem kapnád meg a teljes képet, mivel a közgazdasági alapok hiányoznak.


Sajnálom.

2016. aug. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Az alapvető különbség hogy a magyarok átlagosan kevesebbet termelnek mint nyugaton. És pl senkit nem érdekel hogy az osztrák 4 órában elkészíti ugyan azt automata cnc-vel amiért itthon 14 órát dolgoznak esztergával. A késztermékért fizetnek. (A McDonald’s-nak is a többet fizető cégekkel kell versenyezni az emberekért, így kénytelen emelni a béreket)


Nagy a bürokrácia rósz a szervezés. Nagy korrupció pl

-200 fös kis falúba 3 különböző általános iskolából jön az iskolák saját kisbusza. És van 5 iskolás a faluban.

-A környező pár településnek épült egy központi szennyvíz tisztító telep. Majd két polgár mester össze veszett. És nem engedték rákötni. És a megépült távvezeték után épített 1 falú saját szennyvíztisztító telepet.

Ha körbenézel biztos hogy rengeteg félkész vagy elszúrt projektet találsz.


Rekord magas adóink is vannak ez további pár tízezer minimum havonta.


"Hogy lehet úgy jóllakatni a kecskét,hogy a káposzta is megmaradjon?"

Annyi káposztát kell termelni hogy miután a kecske jóllakót maradjon káposzta.


Lehet okolni mindenkit de akkor is csak azokat a termékeket használhatják az emberek amiket meg termelnek.

2016. aug. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
5: az érdekes, mert nekünk magasabb lett amióta egykulcsos van.
2016. aug. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!