Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki volt a jobb politikus és a...

Ki volt a jobb politikus és a nagyobb hazafi: Széchenyi vagy Kossuth?

Figyelt kérdés
2016. szept. 7. 20:55
 1/10 A kérdező kommentje:

És miért gondoljátok azt, hogy "ő" volt a jobb?

( Indoklással )

2016. szept. 7. 20:56
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Széchenyi. Mert pacifista vagyok, és mindenkit aki háborút robbantott ki a történelemben automatikusan negatív figurának tartok. Kossuth közvetve felelős kb, 24.000 magyar és több mint 30.000 külföldi haláláért, és mindenért amit a háború hozott. Ha Széchenyi útját követjük, akkor szép lassan felfejlődtünk volna.
2016. szept. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
17%
Az egyik utca, a másik tér, ráadásul mindkettő mindkettő egyszerre, és nagyon sokszor. Egy kutya.
2016. szept. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell köztük választani :) Mindketten ugyanazt akarták, csak Kossuth szélsőségesebb volt. Amúgy kettessel vagyok, nekem is emiatt szimpatikusabb sokkal inkább a Széchenyi-féle módszer.
2016. szept. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Széchenyi, mert a kultúra és a gazdaság is érdekelte, nem csak a politika.
2016. szept. 8. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kossuth szerintem jobb politikus lehetett, a magyar történelem talán legnagyobb szónoka volt, pénzügyminiszterként is kiváló volt. De ezeken és a forradalmasdin kívül nem sok mindent tett. Széchenyi rengeteg dolgot tett Magyarországért, és erősen jobboldali volt, és ez utóbbi eldönti, melyikük volt nagyobb hazafi. Kossuthtól már az is szép teljesítmény, hogy liberálisként talán hazafinak nevezhető.
2016. szept. 8. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a mai jobb- és baloldali választóvonal egyik őskérdése (egyebek mellett persze).
2016. szept. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7-es, én régen azt hittem, Széchenyi a baloldali és Kossuth a jobboldali. Számomra máig inkább a jobboldal a radikális, forradalmár, és a baloldal a mérsékelt, megfontolva haladó. Már ha nem tekintjük radikálisnak a nemesek lefejezését vagy a szakállas nőnek öltözött férfiakat.
2016. szept. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves #8-as: Kossuth nemzeti liberális politikus volt a szónak a XIX. századi értelmében. Széchenyi volt sokkal inkább a lassabb reformok híve.

A baloldal sokkal radikálisabb, gondolj pl. az 1917-es orosz forradalomra, a volt gyarmatokon történt mozgalmakra, az 1956-os, vagy az 1968-as eseményekre.

A baloldal az általános jogokat helyezi előtérbe, a liberális az egyénből indul ki.

Most ezt az egészet nagyon leegyszerűsítve írtam, ha bővebben érdekel, nézd meg akár a Wikipédiát, akár a történelmi kiadványokat.

Ja, és még egy hiba, amit ebben az országban sokan tévesen gondolnak: a liberális az nem baloldali (pontosabban van baloldali liberalizmus, de jobboldali is). Sztem azért mossák össze, mert 1994-ben koalícióra lépett az msz és az szdsz. A liberális és a kommunista sokszor jobban utálja a másikat, mint a konzervatívot. Furcsa, de így van.

2016. szept. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9-es, számomra sosem lesz radikális a baloldal. A példáid is erősen sántítanak. Pl. az nem radikalizmus, hogy levágják guillotine-nal az összes nemes fejét, hanem csak deviancia, pusztítás. 56-ban, 17-ben kommunizmus volt. 68-ban minden volt, csak radikalizmus nem: deviancia volt, ahogy a hippi-korszakban is (Mao Ce-Tung, Marx, Daniel Kohn-Bendit, Baader Meinhof?). Igencsak maradinak, pusztítónak tartom a baloldalt. Most is a jobboldal az igazán radikális a magyar/európai politikában, míg a multikulti, a bevándorlók betelepítése, a feminizmus, a devianciák erőltetése nem forradalmi, csak pusztító.
2016. szept. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!