Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyibe kerülhet egy lélegezt...

Mennyibe kerülhet egy lélegeztető gép? Miért kell a Heim Pál gyermekkórháznak erre és más életmentő műszerekre gyűjtenie?

Figyelt kérdés
Annyi mindenre jut közpénz.Erre miért nem?
2016. szept. 14. 09:15
 1/4 A kérdező kommentje:
"Erre miért nincs?"
2016. szept. 14. 09:17
 2/4 anonim ***** válasza:
54%

Például itt 4,5 millió forint szerepel:

[link]

Ebből az 50 millióból legalább 10 darabot lehetett volna venni:

[link]

A világ egyik leggazdagabb országa lehetünk csak a közpénzt pocsékul hanyagul kezeljük.

2016. szept. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

500$-tól akár több millióig is terjed het.


Mert közpénzből kell Matolcsy szeretőjét is eltartani.

2016. szept. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Látszik, hogy nem dolgoztál még hazai közintézményben.

- a hazai közszférában roppant pazarló és hatékonytalan gazdálkodás folyik

- mindezekhez még a korrupció foka is magas, ami tovább rontja a hatékonyságot, ha mindent megvennének ami kell, akkor nem maradna a főigazgató éves bónuszára, amit a "takarékos gazdálkodásért" kiad magának


Nekem a kerületi rendelőmben nincs szappan és kéztörlő. Most jártam a SOTE nőgyógyászatén, ahol az egyik WC-ben még a vízcsap is el volt zárva, a takarító kulccsal ment és nyitotta-zárta felmosóvíz vételhez az ambuláns rendelőnél lévő mosdóban!


Persze arra telik, hogy a Semmelweiss-es plakátot mindkét helyen kitegyék, annak fontosságára felhívva a figyelmet, hogy kézmosás szappannal és utána kéz szárítás, így együtt fontosak...


Logikátlan, hatékonytalan és korrupt működés. A pénz amúgy elég lenne... és szerintem az egészségügyi dolgozók sem szökdösnének külföldre még az alacsony fizetés ellenére sem, ha a többi anomália nem súlyosbítaná a helyzetet. Az alkalmazottak bürökráciával való küzdelmét én a hatékonysághoz sorolom.

2016. szept. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!