Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért akarják egyesek, hogy...

Miért akarják egyesek, hogy legyen halálbüntetés? Mi szól mellette?

Figyelt kérdés

2016. szept. 19. 10:54
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
50%

Mondjuk az, hogy egy sorozatgyilkos egész nap ül a börtönben, tv-t néz, nethozzáférése van, etetik, télen melegen van, stb, holott nem ezt érdemli.

Én mindezek ellenére nem értek vele egyet, egyrészt aki végrehajtja a halálbüntetést, maga is ölni fog, másrészt használhatnánk az amúgy hasznavehetetlen embereket gyógyszerkísérletekre, pszichológiai kísérletekre, vagy bármire, hogy legalább ennyi jót is tegyenek.

2016. szept. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim válasza:
69%

Én támogatom a halálbüntetést. Az, aki nőket/ gyerekeket erőszakol, brutálisan gyilkol, stb, az u.azt a bánásmódot érdemli.

Nem hogy még az adófizetők pénzéből ingyen tv, net, konditerem, stb...

2016. szept. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
72%
Mindenkinek csak 1 élete van, aki ezt elveszi, szintén ugyanezt érdemli, hogy ne vehesse el sok ember egyetlen életét.
2016. szept. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
62%

A bírói, nyomozati, ügyészi tévedés miatt. A hazai viszonyokat látva biztos lenne ilyen ügy. Ezt a felelősséget egy ember sem akarná vállalni, hogy a hanyag munkájuk miatt az állam megöl egy ártatlanul elítélt embert.

A másik, hogy a halálbüntetés sajnos jó eszköz lenne a politikai ellenlábasok eltüntetésere, erre is kéne gondolni.

2016. szept. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
83%

ha kiderül valakiről hogy egyértelműen gyilkolt vagy más durva dolgot tett, akkor azt egy percig nem hagynám élve. minek etessük,miért érezze jól magát..?

rádaásul volt rá példa hogy valakit kiengedtek 30-40 év múlva és ugyanúgy ölt az első alkalommal..

2016. szept. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
85%

a tévedések miatt tényleg rizikós..

de vannak olyan estek is amikor egyértelmű a dolog. pl. ami most volt hogy egy orvos gyilkolt.. na ott nincs tévedés.. Lehet tudni hogy ő volt.. ilyen esetben szorgalmaznám a dolgot..

2016. szept. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
48%

Ez szól ellen:

[link]



Az meg csak demagógia, hogy milyen jó dolguk van odabenn. Ilyent csak az mond, aki még nem látott börtönt belülről.

Amikor itthon eltörölték a halálbüntetést hét elítélt várt a kivégzésre. Csináltak velük egy riportot, megkérdezték hogy örülnek-e hogy megváltoztatták az ítéletüket. Egy kivételével azt mondták hogy nem, mert az évtizedekig tartó rabság rosszabb mint a gyors halál.

2016. szept. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

De hát aki öl, az gyilkos, nem? Függetlenül a módszertől és a jogosultságtól..


Másrészről elgondolkodtató amit valamelyikőtök írt, hogy "minek érezze jól magát?"

Emlékszem, jópár évvel ezelőtt általános iskolába jártam és nyári szünet volt. A barátok elmentek hosszú időre nyaralni, otthon voltam, nem volt semmi dolgom. Megnéztem minden filmet amit akartam, kijátszottam minden játékot amit akartam... nem volt mit csinálnom, nem éreztem, hogy aznap lenne értelme felkelni.. Borzalmas votl úgy lefeküdni, hogy tudtam, nem is volt nagyon célja felkelni reggel.

Namost ez egy egész életen keresztül... tudva, hogy soha többé nem lesz célja felkelni reggel, mégis muszáj... És ráadásul még etetik is, életben tartják, hogy minden rohadt nap megtapasztalja ezt... nem tudom, szerintem ez kegyetlenebb a halálnál

Ugye ennél egy durvább van: a halálra ítélt, de soha végre nem hajtott emberek élete. Minden reggel félsz, hogy lehet ma jönnek érted és visznek a vesztőhelyre, aztán este, mikor rájössz mennyire értéktelen az életed azt kívánod, bár érted jöttek volna..


És valahol olvastam, hogy egy kivégzés anyagiakban nem olcsóbb egy életen át tartó fogvatartásnál...


Életben hagyni szerintem kegyetlenebb dolog azt, aki tudja és érzi, hogy nincs értelme, mint egy pillanat alatt megfosztani a szenvedéstől...


Mit gondoltok?

2016. szept. 19. 11:43
 9/30 anonim ***** válasza:
50%

a cikk pont nem volt jó példa,hiszen még DNS teszt sem volt.

értem én hogy így is előfordulhatnak tévedések. ezért tennék különbséget az között hogy egyértelmű e hogy ki tett és mit. (mint az orvos esete..) vagy nem

2016. szept. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Milyen orvos amúgy?:D
2016. szept. 19. 11:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!