Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez vicces, ha az ember választ...

Ez vicces, ha az ember választhatja, hogy cigány e vagy sem, akkor a cigányokat utálni nem rasszizmus. Nem fajgyűlölet, hisz nem a származását utálják nemde?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 23. 16:06
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
Ne haragudj, de nem értem a kérdést.
2010. ápr. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
0%
a kérdés értelmezése szerint egyértelmü a válaszom ha valamiben beleszületek az vagyok, aminek születtem. erről senki nem tehet, hogy annak születek ami.
2010. ápr. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
0%

Hogy választhatná már meg valaki, hogy cigány-e vagy sem?

Cigány az, akinek a szülei is cigányok. Hülyeség amit írsz.


L

2010. ápr. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
nem-nem. választod, hogy cigány vagy e. a magyar törvények alapján. ezért is van az, hogy cigányoknak járó támogatásokat nem cigányok vesznek fel.
2010. ápr. 23. 16:13
 5/24 anonim ***** válasza:
55%

Hát te teljesen hülye vagy.

A rasszisták nem azokat utálják, akik cigánynak vallják magukat, hanem azokat, akik azok.

Természetesen vallhatod magad cigánynak akkor is ha nem vagy az, bár ez valószínűleg törvénysértő. Viszont ha cigánynak születtél (legalább az egyik szülőd cigány), akkor cigány vagy és kész.

Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy ha egy sárga bőrű, ferde szemű kis kínai magyarnak vallja magát, akkor ő már nem mongolid (ázsiai).

Ez úgy hülyeség, ahogy van.


L

2010. ápr. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
55%

Amiről te beszélsz, az a nemzetiség. A nemzetiségedet valóban megválaszthatod, de a cigányság a köztudatban sokkal inkább származásbeli, "faji" kategóriaként szerepel, nem nemzetiségiként.


L

2010. ápr. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
65%

Most miért is szavaztatok le?

Tudom, kicsit elragadtattam magam, de mondjátok, hogy nincs igazam!


L

2010. ápr. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

nézz utána szerintem. magyarországon hivatalosan nincs olyan, hogy cigány származás.


[link]


"Magyarországon hivatalosan az az ember cigány, aki magát a népszámláláson, a szavazásnál, az iskolában, az önkormányzatnál cigánynak vallja, mivel az 1992-es adatvédemi törvény alapján az etnikai hovatartozást az érintett írásos beleegyezése nélkül nem lehet nyilvántartani."



így hivatalosan törvényileg, nincs olyan, hogy cigány származás, itthon, hisz választani lehet, így fajgyűlölet se lehetséges hivatalosan.


én tudom, hogy a cigány egy másik rassz és teljesen más mint a nem cigány, de ha a törvényeket nézzük, akkor gyakorlatilag cigányt utálni nem másabb mint kommunistát utálni. mind2 választhatja, hogy kommunista, vagy cigány.

2010. ápr. 23. 16:26
 9/24 anonim ***** válasza:

74%-os, nem olyan hülyeség, amit ír. A köztudatban tényleg az a cigány, akinek vanak cigány felmenői. De valósában a törvények szerint cigány az, aki annak vallja magát.


És ezt nagyon sokat ki is használják. Egyetemen a pluszpontokért, a cigányoknak járó ösztöndíjakért... Amiket meg is kapnak. Pedig valószínű az ügyintáző is látja, hogy ránézésre nem cigány. De ha annak vallja magát...

2010. ápr. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
29%

"nézz utána szerintem. magyarországon hivatalosan nincs olyan, hogy cigány származás."

Az a sz@rt sem érdekel, hogy hivatalosan mi van. A rasszisták azt utálják, aki sötét bőrű, putriban lakik, nem tud rendesen magyarul és lop. Hiába vallja magát magyarnak, németnek, szlováknak, vagy akárminek, ő attól még cigány és pont.


"Magyarországon HIVATALOSAN az az ember cigány, aki magát a népszámláláson, a szavazásnál, az iskolában, az önkormányzatnál cigánynak vallja, mivel az 1992-es adatvédemi törvény alapján az etnikai hovatartozást az érintett írásos beleegyezése nélkül nem lehet nyilvántartani."

Azt a második szót szerintem nézd meg az értelmező szótárban.


"így hivatalosan törvényileg, nincs olyan, hogy cigány származás, itthon, hisz választani lehet, így fajgyűlölet se lehetséges hivatalosan."

Te is azt hangsúlyozod, hogy hivatalosan, meg törvényileg. Egy rasszistát az abszolut nem érdekel, hogy az illető minek vallja magát. Az érdekli, hogy cigány származású (értsd: a felmenői cigányok) és punktum. Mit nem lehet ezen érteni?


"én tudom, hogy a cigány egy másik rassz és teljesen más mint a nem cigány, de ha a törvényeket nézzük, akkor gyakorlatilag cigányt utálni nem másabb mint kommunistát utálni."

De a rasszisták nem nézik a törvényeket. Ők azt is utálják, aki nem vallja magát cigánynak, de származását tekintve az. Szerinted ha az utolsó tolvaj cigány, akit mindig összevernek mert cigány, elmegy a hivatalba és bejelenti, hogy ő magyar, akkor változik akármi is? Akkor a fajgyűlölő bunkók azt fogják neki mondani, hogy jaj, bocsi, tévedtünk és otthagyják? Te tényleg ennyire naív vagy?

Lehet hogy a törvény azt mondja ki, hogy az cigány, aki annak vallja magát, de az emberek szemében az a cigány, aki annak születik.


"74%-os, nem olyan hülyeség, amit ír. A köztudatban tényleg az a cigány, akinek vanak cigány felmenői. De valósában a törvények szerint cigány az, aki annak vallja magát. "

De most őszintén! Szerinted a nagymagyarországos pólót hordó, börbakancsos, leborotvált fejű tahókat, akik büdös cigányoznak meg minden, érdekli, hogy az a szurtosképű minek vallja magát? Szurtosképű, tehát cigány és kész.


Nem mondom, hogy ez helyes, de akkor is így van.


L

2010. ápr. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!