Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha holnap lennének a választás...

Ha holnap lennének a választások a Magyar Kétfarkú Kutya Párt bejutna az Országgyűlésbe?

Figyelt kérdés

Mit szóltok ahhoz, hogy a népszavazáson az előzetes eredmények szerint 5% fölötti volt az érvénytelenül leadott szavazatok számaránya? Ha ez egy országgyűlési választás lett volna, nem volna érvénytelen (ott nincs 50%-os küszöb).


Szerintetek a kétfarkúak miatt szavaztak így az emberek? És ha igen, akkor szerintetek a kétfarkúak bejutnának a parlamentbe egy választáson, vagy ez csak egyszeri siker, a hülye kérdés miatt?



2016. okt. 2. 20:46
1 2
 1/14 Marczell ***** válasza:
30%
Nem tudnának bejutni. A kétfarkúak nem tudnának összeállítani egy épkézláb kampányprogramot. Igen amit csinálnak az vicces, dehát még a hülye is tudja hogy nem politizálnának ők élesben.
2016. okt. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem nem csak a kétfarkúak miatt szavaztak így, viszont egyáltalán nem tartom kizártnak,hogy bekerüljenek a parlamentbe,ha indulnának a választásokon.Egyre több embernek van elege a "komoly" pártokból.Lenne esélyük.
2016. okt. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
#1:De vajon a választók hány százaléka olvassa el a pártok programját és szavaz azok alapján?
2016. okt. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A Közvélemény kutatók szerint, már komolyabb támogatottsága van, mint az LMP-nek vagy a DK-nak.
2016. okt. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Baluba ***** válasza:
96%
Sajnos nem, de a legutóbbi közvélemény-kutatásokon átlépték az 1%-ot. Ez még mindig messze van az 5-től, de 2018-ra elérhetik.
2016. okt. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Marczell ***** válasza:
100%

3-mas

ez mondjuk jogos :D

bár igazából a politikai elemzők igen, akik aztán kiemelnek belőle 1-1 meghökkentőbb részt és a nagyközönség elé tárják, amiből lesz a pártnak előnye vagy hátránya.

2016. okt. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
28%
A kampány arra volt jó, hogy egyre többen megismerték őket, kicsit felkerültek a politikai térképre. Ezt kihasználva az érvénytelen szavazatokat majd biztosan megpróbálják saját sikerüknek, támogatottságuknak beállítani. Valójában egy parlamenti választáson a támogatottságuk valószínűleg csak 1% körül lenne és nem hiszem, hogy feltornázhatnák 5%-ra, nincs ennyi kiábrándult, vicceskedő fiatal szavazó.
2016. okt. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a választ, és várom a továbbiakat. Természetesen mindenkinek jár zöld "like" részemről, hiszen nincs egyértelmű helyes vagy helytelen válasz erre, gondolom, ezért minden logikus érvelés hasznos szerintem.

Én amúgy örülnék ha bejutnának, de nem tudom, mennyi a realitása, ezért érdekel, mit gondoltok. Nyilván nem volna jó, ha mondjuk kormányra kerülnének, de egy 5-6-7%-os pártként szerintem színt tudnának vinni az elszürkült, besavanyodott, agresszív magyar politikába. Néha üdítő lenne, ha a parlamentben is megjelenne a humor hangja. Szerintem annyi a fröcsögés, gyűlölködés és populista ígérgetés az országházban, hogy talán épp a humoros megszólalások kellenének feloldásként vagy azért, hogy a többieket is kizökkentse és a pártpolitikai csatározás helyett a valóban lényeges dolgokra figyeljenek...


De tényleg fogalmam sincs, van-e erre reális esély.

2016. okt. 2. 22:26
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom bejutnának - e. Pár plakátjukat elcsíptem erre arra. Biza van igazságtartalma.

De az érvénytelen szavatok nagy része nem az Ő " saruk ". Voltak mások akik arra buzdítottak Ne menyj el szavazni.

Szavazz érvénytelenül...

Régebbi szavazásoknál volt ekkora % hogy érvénytelent adtak le??

2016. okt. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem 2018-ig simán meglehet az 5%, vagy legalábbis remélem. Hajrá Kétfarkúak! <3
2016. okt. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!