Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok egy "költözz a...

Támogatnátok egy "költözz a Vajdaságba ha eleged van az EU-ból! " mozgalmat?

Figyelt kérdés

Volt szerencsém kint járni a Vajdaságban (Szerbia), és szerintem nagyon hasonlít a 90-es évekbeli Magyarországra mielőtt jött az EU és mindent tönkretett. Kevésbé szigorúak a törvények, az emberek felszabadultabbak, valahogy jó érzés ott lenni.


Ezért, szerintem lehetne valami "exodus" mozgalom, ami arra bíztatná az olyan embereket, akik nem értenek egyet Magyarország EU-felé közeledő Nyugatbarát politikájával (elég sokan vannak), hogy fogják magukat, és költözzenek a Vajdaságba.


Ott sok magyar él, talán a "legmagyarabb" határon túli terület, részlegesen autonóm, hivatalos nyelv a magyar a szerb mellett, a város és utcatáblák meg a reklámok is sokszor ki vannak írva magyarul is a szerb mellett. Nem úgy, mint Szlovákiában vagy Romániában.


Tehát összeszervezkednének az olyan emberek, akiknek elege van Brüsszelből, elege van Orbánból meg Gyurcsányból meg Amerikából, fognák a cókmókjukat és örökre átlépnék a határt Röszkénél.


A mozgalom tagjai és a mozgalommal szimpatizáló vajdasági magyarok egymást segítenék Szerbiában, hogy a betelepülők új életet kezdhessenek.


Mit szóltok a tervhez? Szerintetek valóra válhatna egy ilyen mozgalom? Te mennél lakni a Vajdaságba?



2016. okt. 10. 20:08
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
86%
sose jártam még Szerbiában, de ha te azt mondod, hogy "hasonlít a 90-es évekbeli Magyarországra mielőtt jött az EU és mindent tönkretett" akkor sajnos nem hinném, hogy ugyanúgy látjuk a világot.
2016. okt. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez igaz amit mondasz, akkor lehet, hogy adtál egy jó ötletet, lehet meg is nézem milyen a Vajdaság.
2016. okt. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
78%
Én támogatom, menjenek csak innen az euroszkeptikusok, több jut nekem :D
2016. okt. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
86%
Kösz nem, én inkább maradok az EU-ban. De ti elhúzhattok nyugodtan.
2016. okt. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
2-es, feltétlenül menj ki, előtte tanuld meg legalább olvasni a cirill betűket, nézd meg a szabadkai piacot és menj el szórakozni a helyiekkel. Pár ezer forintért egy teljesen más világban találod magad. Hogy szerinted jobb, vagy rosszabb az majd a meglátásodon múlik, de garantáltan más mint itthon!
2016. okt. 10. 20:36
 6/22 MolotovPunk ***** válasza:
73%
Ti dolgotok ez,ha neked,nektek ott jó lenne élni menjetek nyugodtan.Én viszont inkább Nyugat Európa fele veszem az irányt.Ott ici picit jobbak a bérek meg a munka körülmények is. :D
2016. okt. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
76%
Támogatom azokat 10 zsemlével és egy üveg ásványvízzel akik elmennek az EU miatt, nem sírok értük. Mehetnek.
2016. okt. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
54%
Beszállok 15 dkg parizerrel és egy szelet csokival.
2016. okt. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
56%
És lehet ott Wartburgot szerelni pálinkázás közben?
2016. okt. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
9-es, ott Jugo van és Rakija.
2016. okt. 10. 20:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!