Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Én szeretem a hazám, mit tegyek?

Én szeretem a hazám, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sokat gondolok arra, hogy jobb és békésebb élet reményében kiköltözzek az országból... mondjuk Hollandiába (de a célállomás most nem is fontos)

Viszont én szeretem ezt a nyomorult országot! Nem akarom itt hagyni! Szeretem a tájat, a klímát, az ételt, a vizet, a nyelvet, egy csomó dolgot amik ide kötnek...


Viszont látom, hogy ebben az országban nincs most nagyon jövő. A fizetések stabilan alacsonyak, ha beteg vagyok, egyszerűbb ha magam megoldom.. A leendő gyermekeim szart se fognak itt tanulni, ráadásul a közeg amiben felnőnének nem alkalmas arra, hogy valami jószándékot, kedvességet szívjanak magukba... mármint én és a leendő anyja mindent el fogunk követni ez érdekében, de gyakorlatilag elég az utcán végigmenni, hogy egy gyűlölettől fröcsögő ordítást végighallgathasson...

Mindenhonnan ömlik a gyűlölet, a másik legyűrésére való vágy, a nyerészkedés és a káröröm vágya... Nem nevelhetem burokban a gyerekemet, de azt szeretném ha nem egy aljas görény lenne belőle, hanem egy értelmes, segítőkész, jóhiszemű és jóakaratú ember. Ezt pedig a miliőtől kapja meg leginkább


A politika az elmúlt 25 évben nem haladt egyről a kettőre, ami különösképpen nem zavarna, ha ezt nem akkora hisztériával és ellenségeskedéssel tenné...


Szeretnék vagy 3 gyereket, az asszony inkább 4et, mert úgy kerek, de egyszerűen... nincs szívem erre a romlott helyre segíteni őket..


Nem lehetne valami olyasmi ebben az országban, hogy az emberek nem a másik kárát nézik, hanem odafigyelnek egymásra meg megértik egymást?


Nem szeretném elhagyni az országot, de lassan nem lesz gyomrom az itt éléshez:(



2016. okt. 11. 14:30
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
12%
Dehogy szereted. Koltozz Hollandiaba, ott lesz jo neked.
2016. okt. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
79%
Várd meg még hátha nem a Fidesz lesz 2018-ban a nyerő, még van remény. Aztán ha mégis ők nyernek menj, biztosan jobb életed és jövőd lesz neked és a családodnak is.
2016. okt. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
90%

A rendszerváltástól kezdve az emberek nem együttműködőek hanem egymással versengőek lettek, amiben benne van az is hogy mások kárára is gyarapodnak. A régi rendszerben nagyobb volt az összetartás, az egymással való együttműködés az előrehaladás érdekében. Ma inkább az a baj hogy az emberek nem is akarnak javulást, akkor meg mindek lennének összetartóak.

Előre haladni csak úgy lehet ha mindenki egy irányba halad. Nem pedig úgy hogy van jobb meg bal oldal. Például az internetadó elleni tüntetés is azért volt sikeres mert nem volt ellentüntetés, szerencsére nem akadt egyetlen idióta sem aki internetadót szeretett volna. Hanem egy emberként lépett fel a jó érdekében a hatalmas tömeg.

2016. okt. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
85%
Várj türelmesen, nem sokára megfog jelenni egy népmozgalom ami lesöpri a Fideszt mindenestől. Bízz bennem ;).
2016. okt. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
1%
En mar ugy varom, hogy jojjon egy nepmozgalom, amely megdonti a nepakaratot. Rohadt dolog ez a demokracia, ha mi vagyunk tobben. :)
2016. okt. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
97%

"Rohadt dolog ez a demokracia, ha mi vagyunk tobben. :)"


Milyen szerencse, hogy nem vagytok... nemhogy a magyarok többsége, de még a választók többsége sem kért a fideszből.

2016. okt. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
50%
Nagyon jó kis ország lenne/lett volna ez csak szégyen, hogy ennyire tönkretették. Ha belegondolsz földrajzilag megvan hozzá minden, hogy véghezvigyük mindazt amit más fejlettebb országok. A magyar nyelv is alapjába véve normális, főleg ha terrorista országokhoz hasonlítjuk. Ha kimész máshova szerintem a legnagyobb probléma a nyelv, ezért megy a magyarok többsége német vagy angol nyelvet beszélő országokba. Most gondolj bele Magyarországon ha valami külföldi elkezd makogni valami idióta akcentussal az mennyire gáz. A normális emberek pont azt szeretnék elérni, hogy minél színvonalasabban tudják kifejezni magukat. Egy idegen országban elveszted az anyanyelv nyújtotta előnyöket. A családi házról nem is beszélve. Félelmetes szinte nulláról kezdeni az életet egy idegen környezetben.
2016. okt. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
7%

Nem értem, ha szereted a hazádat, akkor végül is miért nem szereted a hazádat?

Amiket leírtál, hogy nem jön be neked, az mind a Hazád, Csudijó Magyarország.

2016. okt. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
86%
Magyarországot ledózerolta Orbán, ez a mostani Fityesztánia ami itt van helyette nem magyarnak való.
2016. okt. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
21%

#9


Szeretnélek emlékeztetni, hogy 2010-ben még az MSZP-től hánytunk.

Akkor ha belegondolunk, végül is mind az MSZP, mind a Fidesz egy elcseszett párt.

Ha mind a kettő elcseszett, akkor hol a baj? Csak nem a magyar társadalommal, ami kitermelte őket magából?

De bizony...

2016. okt. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!