Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sok ember, hogy tud állami...

Sok ember, hogy tud állami cégnél dolgozni?

Figyelt kérdés

Amikor kikerültem az egyetemi padsorból, friss diplomásként az egyik állami tulajdonú vasút társaságnál kezdtem el dolgozni.

Eleinte tetszett a lazaság.De, pár hónap után elegem lett belőle.Olyan lassan megy minden.Olyan projektek, amik más cégeknél 2 hónaposak, itt elhúzódnak 1-2 évig is.


Aztán, a kollégáktól megtudtam, hogy a bérek nem emelkednek automatikusan.Volt, aki ott dolgozott 3 éve és ugyanannyi volt a bére, mint amikor felvették.

Előrelépési lehetőség nincs, csak,ha nyalizol, meg ha ismersz fejeseket.Akkor akár fél milliós fizetésed is lehet pár év alatt.


1 évet dolgoztam ott, aztán ott hagytam.



Nem értem, hogy sokan,hogy tudnak ilyen dolgozni?Sem, béremelés, sem előrelépési lehetőség, pocsék fizetések.

Egy agyrém.


Közben panaszkodnak, hogy menekülnek tőlük a fiatalok,nem akarnak náluk dolgozni.Hát, ezért.


Egy ambíciózus fiatal nem fog ilyen helyen maradni.Ugródeszkának jó, másra nem.


Svájcban,Ausztriában egy főnyeremény a vasútnál dolgozni.A fizetéseik sem maradnak el a versenyszférától.



2016. okt. 16. 13:34
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
Egy multinál két három nap után kirúgnak, ha nem úgy teljesitek, ahogy ők akarják, tapasztalat...
2016. okt. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%
Te csak egyetlen állami cégnél tapasztaltakról írsz. Honnan tudod, hogy más állami cégek miként működnek?
2016. okt. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Már az ánti világban is az volt az elv, hogy ameddig csak fizetgetnek, addig mi csak dolgozgatunk.
2016. okt. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy ők már fölnőttek és megjött az eszük, egyszer ez majd veled is megtörténik, csak várnod kell még néhány évtizedet.
2016. okt. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nézd, aki jó, vagy legalábbis számára elfogadható fizetést kap, állami cégnél, az miért menne a versenyszférába? Hogy a több pénzért esetleg 40 éves korára "kicsinálja" magát?
2016. okt. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!