Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyire állja meg a helyét a...

Mennyire állja meg a helyét a valóságban a balliberálisok azon állítása, hogy a migránspártiak általában művelt, intelligens emberek míg a migránsok bejövetelét elutasítók pedig műveletlenek, alacsonyan képzettek?

Figyelt kérdés
Én nem látok összefüggést a migránspártiság és az iskolai végzettség között. Ismeretségi körömben nagy többségben vannak a migránsokat ellenzőek, diplomások és szakmunkások egyaránt vannak köztük. Migránspártiból kevés van, de köztük is vannak egyaránt alacsony meg magas iskolázottságúak. Továbbá azt tapasztaltam, hogy inkább a művészlelkű és/vagy humán beállítottságúak a migránspártiak míg a reál beállítottságúak migránsellenesek. A mérnök, informatikus, orvos, közgazdász ismerőseim szinte kivétel nélkül elutasítóak a migránsokkal szemben. Mindössze két reál beállítottságú ismerősöm migránspárti: az egyik meleg míg a másik egy elvont művészlélek. Nektek milyen tapasztalataitok vannak?

2016. okt. 17. 18:10
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
78%
Semennyire. Ez ugyan az a marhaság, amit a cigánykérdéssel kapcsolatban is tolnak. Aztán millió vállalkozó meg értelmiségi ismerősöm is utálja őket, mint a szart.
2016. okt. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
28%
Talán, ha statisztikailag számszerűsíteni lehetne a balliberalizmus mértékét (mint ahogy nem lehet), az intelligenciát (mint ahogy azt se nagyon lehet), a műveltséget(ami szintén erősen kultúrafüggő és nemigen lehet), akkor talán igen enyhe ilyen jellegű tendenciát lehetne látni. Merthogy a szélesebb látókörű (egészséges !) ember talán kevésbé fél.
2016. okt. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
64%

Olvastam valahol, hogy a felmérések szerint a rasszizmus főleg az alsó-közép osztályra jellemző, vagyis főleg a szegényebb rétegre.

Az indoklás szerint nekik nem maradt más csak a faji felsőbbrendűség illúzija.


Én úgy vettem észre, hogy ez igaz. Általában a lepukkant csöves kinézetű alkoholisták a legnagyobb nácik. Az egy dolog hogy büdös, de legalább a saját hazájában bűzlik büszke ősmagyarként.


A valóság meg az hogy az európai emberek 99%-ának vannak előítéletei.

2016. okt. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Hol történtek ilyen állítások?
2016. okt. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
52%

Aki migránspárti az kapásból nem lehet intelligens. Egy intelligens ember fel tudja mérni a kockázatokat. Illetve lehet intelligens, de akkor meg tudatosan kollaboráns.


Jó magam mérnökként 100%-osan elutasítom a migrációt, legalábbis azt a fajtáját amire asszociálunk mostanában.


Én egy ismerősömről tudok, hogy migránspárti, ő se a nőket szereti :)

2016. okt. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
28%
4/5 index vagy origo
2016. okt. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
46%
klasszikus balos hazugság
2016. okt. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Baluba ***** válasza:
58%

A gazdasági bevándorlás kérdése a legmamagsabb tudományos körökig megoszt mindenkit.

Viszont a kormány gyűlöletkeltő politikájára való reakcióban valóban megfigyelhető egyfajta eltolódás az elutasítás felé. Aki szerint ez nem igaz, keressen rá akademikusok nyilatkozataira, vagy éppen menjen be egy egyetemre; majd menjen be egy vidéki ABC-be.

2016. okt. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
45%

Sima balos hazugság.


Ott kezdődik, hogy aki támogatja a migrációt annak fogalma sincs a történelemről.

2016. okt. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
45%

Eddig engem nem akart tettleg bántalmazni arab, sem cigány, sem zsidó, csak magukat hazafinak mondó emberek, de azok nem is egyszer.

Kiktől is kellene akkor nekem félnem?

2016. okt. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!