Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elméleti kérdés! Ha bárki,...

Elméleti kérdés! Ha bárki, aki Magyarországra bármilyen útonmódon betelepül megtanul alapszinten magyarul és elmegy dolgozni, akkor van bármi kifogásotok ellene?

Figyelt kérdés

Törvényeket betartja, beszél magyarul alapszinten, hogy meg lehet érteni mit akar, dolgozik.

A kultúráját megtartja



2016. okt. 19. 18:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
32%
Ezzel nem lenne gond,de ilyen csak a mesevilágban létezik.Nem dolgozni jönnek ide hanem élősködni úgy mint a kedves kollégáik.De minek is dolgoznának amikor nekik alanyi jogon jár minden?
2016. okt. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 EagleHUN ***** válasza:
86%

Alapvetően nincs kifogásom ellene!

A kultúráját is megtarthatja, meg a vallását is!


Viszont van 3+1 feltételem azért:

- Ne bűnözzön! (Ha igen repül innen és véglegesen!)


- Vallását kultúráját ne akarja ránk kényszeríteni!

(Azaz ha nem tetszik valakinek hogy itt pl hogy öltözködnek a nők, már mehet is! Nem kötelező itt élni, de ha így dönt akkor ... ez van.)


- Ha a kultúrája vagy vallása valamelyik eleme zavarja az itt élők életét akkor sajnos arról az elemről vagy le kell mondani, vagy megoldania hogy minél diszkrétebben csinálja! (Pl: Nem szeretnék müezzin énekre ébredni. De ha pl meztelenül akar mászkálni az utcán (pride) mert az a "kultúrája" azt se itt HUN honban tegye.)


Dolgozó, rendes, tanult emberek ellen, akik ráadásul még igyekeznek Magyarul is megtanulni az ég adta világon semmi kifogásom nem volt és nem is lesz! Bőrszíne, vallása, származása nem érdekel!


+1 feltétel És viszont még valami:

- Mielőtt ezen feltételek mellett beengednénk bárkit jobb fizetéssel mint amit a "hazaiak" kapnak. Először az innen alacsony fizetések miatt elmenekült honfitársakat kellene visszacsábítani. Igen azt az 500 000-1 000 000 honfitársunk aki kimenekült innen!

Ez egyféle előfeltétele annak hogy a kérdésed feltevését bármilyen szinten elkezdjük végrehajtani!

Addig amíg ez nem teljesült sajnos nem jöhet senki!


Tudom szigorú vagyok...ez van!

Szerintem ezek "alap" dolgok, létkérdések!

Jelképesen és szó szerint is!

2016. okt. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
28%
Látod kérdező, ilyen egy tipikus fajgyűlölő magyar mint az 1. válaszoló: el sem tudja képzelni hogy létezhet ilyen, neki mindenki más ingyenélő.
2016. okt. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
40%

Nekem van, mindenki maradjon lehetőleg a saját helyén, ha csak nem tud valami egyedülálló dolgot. Pl. hamburgerezőt amerikai ember nyisson, ne magyar. Vagy legyen nyomós oka, hogy ideköltözik, pl. magyarral házasodott.


(Megjegyzem, ahhoz hogy valaki bevándorolhasson egy országba, a legtöbb helyen munkahelyhez van kötve, szóval a kérdésből egyedül a nyelv új feltétel, de az meg szerintem felesleges a mai multik világában, nekem is van egy csomó külföldi kollégám.)


Ezzel együtt is, a menekülteket korrekt ellátásban kell részesítenünk.


- egy migránssimogató libsi

2016. okt. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

1es, látom, el tudsz olvasni egy kérdést


2es!

Szóval csak akkor engednél be bárkit, ha előtte hazajönnek a kint lévő magyarok? És ha ők nem akarnak hazajönni? Szóval egy külföldi ide akar költözni, és addig nem engednéd, amíg a magyar haza nem költözik?

A béreik nem hiszem, hogy magasabbak lennének a helyieknél... miért lenne?


Azt, hogy tanult, azt nem garantáltam, de dolgozik.. raktárpakolós, meg ilyesmi, betanított munkáktól kezdve akár multik kapcsolattartója (anyanyelvűek ott ugye előnyben vannak, hisz a nyelvtudást nézik), vagy lényegében bármit.... Mindig vannak jobban és kevésbé jól iskolázottak, ahogy a kint lévő magyaroknál is.


Szóval 2es! Addig nem engednél be külföldit, amíg a magyarok kint vannak? Miért? Gondolod, hogy ez kivitelezhető?

2016. okt. 19. 20:24
 6/12 A kérdező kommentje:

5ös, a mai világban az nem nyomós ok, hogy ide akar költözni? Mittomén, tetszik a klíma, a kultúra, a pörkölt, a... bármi

Ahogy vannak emberek, akik házasság vagy speciális képesség nélkül mennek egyik országból a másikba.

2016. okt. 19. 20:27
 7/12 EagleHUN ***** válasza:
90%

" És ha ők nem akarnak hazajönni? Szóval egy külföldi ide akar költözni, és addig nem engednéd, amíg a magyar haza nem költözik? "

Félreértesz.

Aki tud és akar is hazaköltözni csak az. Kényszeríteni nem fogok senkire semmit erőszakkal!

Ez meg a bérezéstől függ.

Talán jobb lett volna azt írnom hogy amikor megkapjuk azt a bért itthon is amit Németeknél Angoloknál (nem nominálisan értve, hanem vásárlóerőben!) akkortól jöhet bárki. Mert addigra aki akart az már hazajött.


De annak nincs értelme hogy a társadalom közösségi pénzen kiiskolázott, felnevelt egy csomó embert. Aztán azok leléptek, mert nem fizették meg őket, pótoljuk máshonnan kicsit kevésbé képzettekkel? Az meg nembaj hogy közben széthulott 1 nép? Csak az számít hogy olcsó munkaerőt szerezzünk? Ez logikus nem?


Hát nem! Riget, kapital libsi elgondolás! Mert nem csak a pénz meg az anyagi javak számítanak a világon!


Sőt ha negyon le akarjuk sarkítani a dolgokat (és ez szerintem kb mindenre érvényes amiről szó eshet bárhol valaha!):

2 félre szakadt a világ az egyik fele úgy gondolja hogy csak a pénz és az anyagi javak számítanak, a másik fele meg úgy hogy számít más is ezeken kívül! (Pl tisztesség, becsület, kúltúra, nyelv, szakralitás...)


Minden erre a "harcra" vezethető vissza és minden erről szól!

A kérdésed is!

Ki fog győzni?

Nem tudom!

Melyik oldalon állok?

Már leírtam!

És ti tudjátok melyik oldalon álltok?

2016. okt. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%
Nekem van ilyen kollégám, örmény, ukrán. Beszélnek egy csomó nyelven, dolgoznak normálisan. Senkinek semmi bajuk vele. De nem hiszem, hogy ezek a migránsok is ilyen módon be tudnának illeszkedni. Ne provokálj, egyértelmű, hogy senkinek sem a bőrszínnel van itt baja.
2016. okt. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

8as, nem provokációból írtam a kérdést, de sokak a kultúrát és igenis a bőrszínt hozzák fel ellenérvnek. De nem is feltétlen a migránsokról beszélek, bár elég kézenfekvő. Persze akkor izgi a dolog, ha azon kívül, hogy dolgozik, semmiben sem tud többet.. hiszen egy 4 nyelvet beszélő, jómódú holland ellen nem sokaknak van kifogása:D


7es! Kb értem mire gondolsz!

Megemelkednek a bérek és akkor jó lenne, ha a magyarok jönnének vissza, minthogy más jöjjön helyette. Érthető végülis

De a bérek nem emelkednek értékelhetően, és nagyon kilátás sincs arra, hogy tényleg elérjük valaha a nyugati fizetést (vásárlóértékben)

Illetve... hogyan szabályzod? Európai a bér, jönni akar magyar is, nemmagyar is. A magyaroknak legyen elővásárlási joguk a külföldivel szemben? (mm lakásnál) vagy hogy szabályzod, hogy inkább a magyar jusson vissza az országba, mint a külföldi? Mert tegyük fel, hogy egyszerre indul meg magyar és külföldi az ország felé

És a munkaadók részesítsék előnyben a magyart két azonos képzettségű ember közül?

Azért kérdezem, mert értem mire gondolsz és értem az elvet, csak hogyan lehet kivitelezni egy ilyet. Mert ugye ha a magyarnak elsőbbsége van lakóhelynél is, munkánál is, függetlenül attól, hogy mondjuk a külföldi hamarabb mondta, hogy viszi a pénzt a lakásra, akkor az nem... rasszizmus? Mármint hátrányos megkülönböztetés származásra való tekintettel


De a bérekre való tekintettel maradjunk annyiban, hogy a jelenlegi helyzetben akar egy külföldi Magyarországra jönni, a kérdés arra vonatkozik, mennyire toleráljátok

2016. okt. 19. 22:13
 10/12 anonim ***** válasza:

"5ös, a mai világban az nem nyomós ok, hogy ide akar költözni? Mittomén, tetszik a klíma, a kultúra, a pörkölt"


Nekem nem, szóval nekem van kifogásom. Lehet hogy mások máshogy gondolják, de nekem ez a véleményem. :) Nem vagyok idegengyűlölő, csak nem látom értelmét hogy puszta kedvtelésből valaki országot váltson.

2016. okt. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!