Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek mennyiből lehet...

Szerintetek mennyiből lehet megélni? (Bár ez szubjektív, de kiváncsi vagyok a véleményekre) Nagylábú lennék?

Figyelt kérdés

Szerintem bruttó 200.000 bőven megfelel(család nélküli személynek, ha albérletben van akkor spóról [minimum értékek])

Kb.: Étel: 15.000; Egészségügy:2500 (fogkrém, szappan, fogkefe, sampon, borotvahab, deo);Rezsi:30.000-50.000(télen lehet több); Egyéb:5000-15000 (pl.: szemétdíj meg ilyenek, internet); Ruha:2000-5000;(ennyi, nem? mire költ még egy ember?) (Mondjuk tippeltem nyáron lehet kijön 65.000-ból az egész.)


2016. okt. 27. 22:48
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
93%
15000 kajára? Meg ne ülje a kaviár a gyomrod...
2016. okt. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:

A 200 bruttónak kb 145 a nettója. A kiadások között az ételre egy kicsit keveset szántál szerintem, az akkor annyi, ha nagyon junk kaját eszik az ember....vagy mondjuk nem főz.


Összességében kérdező ezt így nagyon jól ki lehet számolni, meg én is számolgattam anno, amikor dolgozni kezdtem, de a gyakorlat azt mutatta, hogy az életben mindig jön valami nem várt kiadás, ami elvisz még abból, amit én "maradéknak" számoltam. Pl: meghívtak szórakozni, vagy én hívtam meg a barátaimat, egy adott kiadásra többet kellett szánni az előre tervezettnél, stb. Ha azokhoz, amit írtál, hozzácsapjuk még az albérleti díjat is, akkor kb koppra jön ki az egész. szerintem.

2016. okt. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
67%

Egyéni. Vegetálni akár minimálbérből ketten, megfelelő körülmények között, de hogy kinek mi az alapszükséglet, az változó. Nekem a tengerparti nyaralás és a sok motorozás is az lenne, csak most nem telik rá. S vannak drága hobbik...


Mire költ még az ember? :D Egy házra rá lehet költeni több vagyont, hobbikat már mondtam, de bármit, amit írsz, el lehet vinni magasra. Havi 30 ezer pl. elég szolid étkezésre, de van, aki ennyiből nem lenne meg és 100 ezerből sem luxusételt vesz még, csak nem maga főz és nem is kínaiban eszik...

Nekünk havi tizensokezer a rezsi (lehetne kevesebb, ha lenne itt gáz s nem villannyal fűtenénk), de egy ember lakhat akkora házban olyan hegyen, hogy a sokszorosát költi...

Biztosítás, adó, szervíz és műszaki, plusz ugye a benzin 1-2-3 járműre, az is sok tud lenni s egy embernek 1 autó és 2 motor vagy fordítva nem is sok, ez lehet akár egészen alap dolog, ami nélkül nehezen van meg.

Van, aki sminkre tízezreket költ, ruhára is lehet akármennyit...

2016. okt. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

47 ezerből meg lehet élni.

Csak kell mellé pár kecske, akik tejet adnak, hogy ne halj éhen!

2016. okt. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

Könyveket is lehet venni, amúgy csatlakozom ahhoz, aki ha úgy számol, mint te, kérdező, akkor fals adatot kap, mert mindig bejön valami plusz.

Mi extrém szegények vagyunk most, igazán semmi luxus nincs, csak a szükségesekre költünk - de azért nemcsak étel és rezsi és a jármű dolgai vannak. Néha kell még festék, szerszám, most halottak napjára koszorú, néha nincs mit tenni, muszáj új szemüveg vagy kifutok a súlyaimból (ha még 2 5 kilós tárcsát se vehetek, akkor nem akarok még annyira se élni, mint most :P)... Ezekből sok apróság, de sok kicsi sokra megy. Szinte mindig van valami. A ruha viszont luxus lenne, arra semmit nem költünk (jó, évi 2 pár zokni és néha papucs, sajna fogyóeszköz).

Ha pedig nem jóval minimálbér alatt próbálsz vegetálni, hanem élsz, akkor sokkal több ilyen kis plusz jön be. Szórakozás, étterem, kiruccanás ideoda, ilyen belépő, olyan helyes kis tárgy...

Ajándék a családtagoknak, 2 tepsi süti rendezvényre, ami elég sokat le tud venni a 15 ezredből. Kiszámoltam, jól tudnék lakni a speckó étrendem mellett viszonylag tápanyagdúsan 15 ezerből, de azt még a mélyszegénységben sem teszem, hedonista volnék (válságban, de mégis), nem aszkéta. 30 ezer az alap, de ez elég sokra elég, ha maga főz az ember s nem ragaszkodik a flanchoz, csak a finom s (szerinte) egészséges ételekhez.

2016. okt. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Mondjuk én nem szoktam járni semmilyen szórakozó helyre, nem járok temetőbe(halottak napján semmi, nem is lesz), nincs jogsim (az sem biztos hogy lesz), még szüleimnél lakom. (Hideg kaján évekig el tudok lenni, csak néha [heti 1x] valami leves oszt kész) Tehát akkor nagy lábú nem vagyok?
2016. okt. 27. 23:22
 7/27 A kérdező kommentje:

Nincs se barátnőm, meg ilyenek, se szexuális életem, meg nem is akarok megnősülni sem.

Akkor nem vagyok nagylábú. Ugye?

2016. okt. 27. 23:23
 8/27 anonim ***** válasza:

Nem vagy nagylábú kérdező , sőt!


De mondjuk ha a szüleiddel élsz, akkor más a leányzó fekvése, akkor bizonyos költségek, mint pl rezsi, megoszlanak. Így már jó fizu a 200 bruttó. Abból lehet félretenni rendesen. Azt akkor lehet a legjobban, amikor már keres, de még nem költözött el otthonról.

2016. okt. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

"Nincs se barátnőm, meg ilyenek, se szexuális életem, meg nem is akarok megnősülni sem.

Akkor nem vagyok nagylábú. Ugye?"


Biztos hogy lábat akartál írni? xD

2016. okt. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Hehe. Egyébként az se nagy. (Tudom hogy ezt nem illik. De őszinte vagyok)
2016. okt. 27. 23:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!