Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A közalkalmazottak miért...

A közalkalmazottak miért vannak megalázva ilyen a fizetéssel Magyarországon?

Figyelt kérdés

A múltkor néztem a közalkalmazotti bérlábát, elkeserítő.


Igaz a tanárok külföldön sem keresik hülyére magukat, kivéve Japán, mert ott tényleg.


De, az orvosokat,ápolókat külföldön jól megfizetik.


Egy érettségivel rendelkező adminisztrátor a versenyszférában többet keres, mint egy orvos.Azért, ez elég baj.


Szerintem, az lenne a megoldás, hogy magántőkét engednek az egészségügybe, oktatásba.

Például a magániskolákban, vagy a nyelviskolákban,melyek mindegyike privát, ezért az ottani tanárok nem keresnek rosszul.

Ahova én jártam, elmondta a nyelvtanárom, hogy nettó 230-at kap, de ebben nincs benne az egyéni magánórák után számolt összeg,úgy meg még több.A segédeszközöket, könyveket meg az iskola fizeti, ő semmit.



2016. okt. 30. 09:14
 1/8 anonim ***** válasza:
25%

"Szerintem, az lenne a megoldás, hogy magántőkét engednek az egészségügybe, oktatásba. "


megpróbálták, nem jött be

2016. okt. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

1#

Mikor próbálták meg?


A magasabb fizetés motiváció a jó munkavégzésre.

Ha a tanárok nettó 250-300 ezret keresnének, akkor sokkal jobban tanítanának.Nem lennének olyan savanyúak,életuntak, mint most.

2016. okt. 30. 09:20
 3/8 anonim ***** válasza:
14%
2008ban
2016. okt. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
Az a baj, hogy szép elképzelés a magániskola meg a magán kórház, de ki tudja kifizetni? Ráadásul mindenki fizet TB-t, nyugdíjat, stb-t, a dupla költség még megterhelőbb. Ha csak fizetős iskolák és kórházak lennének, illetve az emberek is ahhoz mérten kapnának fizetést, megoldható lenne. A kettős rendszer viszont csak még nagyobb szakadáshoz vezet: a kevés gazdag mindent megengedhet magának, a nagy többség szegény semmit...
2016. okt. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%

Az egészségügyben van bőven magántőke, hálapénznek hívják. Én legalább is még nem láttam orvost Suzukit vezetni.

Az oktatásban is van magántőke, mert vannak magániskolák, különórák, és a többi. De erre nincs igény.


Egy laza kérdés: szerinted a többi dolgozó nincs megalázva a minimálbéres fizetéssel? Szerinted nem megalázó 60 ezerért dolgozni a szakmádban?! Ők nem kapnak többet külföldön?! Dehogynem! Ennek köszönhető, hogy lassan szakember sincs az országban, sőt már betanított munkást sem tudnak fogni lasszóval se.


Azt egyébként tudod, hogy érettségivel adminisztrátorként mennyit keres valaki? Mert itt pl. a legtöbb multinál kemény 85-90 ezer forintot. Ahol többet, ott azért, mert termelési adminisztrátorként szintén három szakban kell járnia, és a műszakpótlék dob rajta. Ne nevettess, hogy egy fogorvos vagy egy háziorvos nem kap ennyit!


Az lenne a megoldás, ha minden munkaképes ember elmenne végre ebből a tetű országból, és megállna az élet. Nem lesz orvos, nem lesz tanár, nem lesz adminisztrátor, nem lesz pék, nem lesz eladó, nem lesz szemétszállítás, nem lesz az ég világon senki.

Fűtés, villany és víz nélküli panellakásokban tengődnek a nyugdíjasok, orvosi ellátás nélkül, étel nélkül, és az se lesz, aki az oszló hullákat összeszedje, ha csak nem hoznak vendégmunkásokat 60-70 ezerért. Mert jelenleg ebbe az irányba tartunk.

2016. okt. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A legböszmébb Feri ***** válasza:
Azért ennyi a fizetés, mert a sok marha ennyiért is megcsinálja.
2016. okt. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Miért, más miért van megalázva?
2016. okt. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
83%
Japánhoz, meg a "külföldhöz" képest, nem csak a közalkalmazottak fizetése megalázó, hanem gyakorlatilag, mindenkié.
2016. okt. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!