Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen lépések történtek az...

Milyen lépések történtek az elmúlt évtizedben a cigányok integrációjának céljából?

Figyelt kérdés

Sokan hangoztatják, hogy a cigányság nem integrálódik.

Az integráció ugye két fél dolga, egyik az integrálni kívánt csoport (cigányság) másik a célcsoport (magyar nép). Azt mindig halljuk, hogy a cigányság nem tesz érte, de én személy szerint arról sem hallottam, hogy a kormány tett volna érte. De nyilván nem tudok mindenről, ezért kérdezem

Szóval milyen intézkedéseket hozott a kormány az elmúlt kb 10 évben a cigányság felzárkóztatására, integrációjára? Milyen programok segítik ezt elő?



2016. nov. 6. 18:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Debrecenbe van egy cigány általános iskola, ami olyan szintű költségvetést kap hogy vadonatúj informatikai termeket csináltak benne 2 éve, i7, 4-8 Gb ram, rendes videókártyával ellátott, hd monitorok. Ezen kívül patika állapotú az iskola. A Folyosók, a wc-k, minden rendben van.


A közép iskolámba amikor 10.-es voltam (kb 5 éve). Eljött előadást tartani egy rendőr és szórólapokat osztogattak hogy várják a kisebbség jelentkezését rendvédelmi iskolákba és hogy támogatják.


Ezek ilyen apróságok, nem tudok átfogó integráló politikáról, valaki biztos ír majd :)

2016. nov. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

"de én személy szerint arról sem hallottam, hogy a kormány tett volna érte."


Rosszul hallottad. Flóri bácsi már egy ideje el van tűnve azzal a 1,6 milliárd forinttal, amit integrációs programokra kellett volna költeni. De pluszban amit eddig is ilyen célra fordított a kormány (ergo a cigányság felzárkóztatását segítő programokra), annak a fedezetét is luxusautók bérlésére (havi 3 millió), mobiltelefonokra és laptopokra költötték többszörös túlárazással. Ergo sokmindenről nem tudsz kérdező.


Szóval én egyetlen petákot sem adnék tovább...annyira azért mi adófizetők sem állunk jól....

2016. nov. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Sajnos én nem tudok olyan jókat írni,mint az első válaszoló.A saját és anyukám(pedagógusként dolgozik már 30 éve egy általános iskolában)tapasztalatából kiindulva inkább visszafele fejlődünk nem előre.

Nagyon sok az olyan gyerek,aki nem normál hanem kisegítő osztályba való(pszichés betegségben szenvednek,begyógyszerezve se tudnak meglenni közösségben,gyenge képességűek,nem tudnak koncentrálni megfelelően),viszont bezárták az összes kisegítő iskolát,így esélyük sincs ezeknek a gyerekeknek egyéni vagy kis csoportos órákon felzárkózni a többiekhez.Anyukám osztályaiból rendszeresen mennek el 16-17 éves korban a lányok szülni és onnantól nem is tanulnak tovább.

Családlátogatáson rendszeresen olyan dolgokat tapasztalak,hogy arra a helyre nem való gyerek,de a gyámügy tehetetlen(nincs wc,a kertben végzik az emberek a dolgukat,a gyerek rendszeresen koszos ruhákban jár, a gyerek is koszos,büdös,anyuka,apuka iszik)hiába jelentik rendszeresen a családot a pedagógusok.

Már az is nagy segítség lenne,ha több pedsegéd lenne,de még arra is sajnálják a pénzt...

2016. nov. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Alain Delon ***** válasza:
0%
Kb. semmilyen. A politika csak hangzatos jelszavakat tud durrogtatni, de semmit nem akar csinálni. De ez nem "cigányspecifikus" dolog. Minden téren ez van.
2016. nov. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

2es, nem tudom ki az a Flóri bácsi, de amit leírtál, annak nem sok köze van az integrációhoz, vagyis lényegében mégsem hallottam olyan rosszul

Sőt, szomorúan hallom az eddigieket


1es, igen, azthiszem hallottam arról a suliról, bár kicsit túlzásnak gondolom a bika gépeket egy általános iskolába.. egyszerűen fölösleges, de ez már csak a gazdálkodás kérdése ugye


Hallottam olyanokat, hogy baromfikat és magokat adnak vidéki cigány családoknak, hogy tanuljanak meg állatot tartani, illetve hallottam olyat is, hogy gyerekeknek szülőkkel együtt tanítják meg a higiéniai alapokat, viselkedési formákat

Ezek remek dolgok, de az egyiket a Máltaiak csinálják, a másikat meg talán a katolikusok, úgyhogy az államnak semmi köze hozzá...


Ez eddig elég szomorú látkép így:S

2016. nov. 6. 19:18
 6/16 anonim ***** válasza:
Sajnos azt kell hogy mondjam kérdező,hogy az állattartás "támogatásának" se volt sok értelme erre.Egyszerűen levágták az összeset és a következő héten ugyanott tartottak,ahol eddig.A felnőtteket már nem lehet megváltoztatni a gyerekekre kellene koncentrálni
2016. nov. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 ede1219 ***** válasza:

"2es, nem tudom ki az a Flóri bácsi, de amit leírtál, annak nem sok köze van az integrációhoz"


Farkas Flórián, cigány kisebbségi politikus, ő volt felelős az integrációjukra fordítható milliárdok elosztásáért.

Sikeresen elosztotta a jobb és bal zsebe között.

2016. nov. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Pl diszkrimináció/szegregációellenes törvényeket hoztak, és rendszeresen olvasni, hogy X/Y, kizárólag romákat tanító iskolát bezárnak (illetve romákat fel nem vevőket elmarasztalnak), hogy a többségi társadalommal együtt tanuljanak.

Flóri bácsi Farkas Flórián, az Országos Roma Önkormányzat (volt) alelnöke. Az "út a munka világába" címmel, EU-s pályázat terhére követték el azt, amit #2 írt (plusz vettek egy remek villát, ahonnan ezt koordinálni tudták). Bár lényegében minden politikusunk hasonlóképp tesz, csak nem ennyire hülyén (ORÖ ügyködései után EU is vizsgálódik, mert még a látszatra sem adtak).

Egyébként nem tudom, milyen lépéseket várnál.

2016. nov. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
92%

Egyáltalán milyen integrációs lépésekre gondolsz?

Nálunk kaptak házat, a rezsi szintén megoldott, a gyerekek kapják az étkeztetést, ingyen tankönyveket. Ruhát rendszeresen hoznak nekik különböző alapítványok. Emellé kapják a különböző pénzbeli támogatásokat.

Rendszeresen indítottak képzést, hogy legalább a 8 általánost befejezzék vagy lehetett menni érettségizni. Ez általában arról szólt, hogy járjanak be, aztán kapták is meg a bizonyítványt.

Emellett indítottak kamionos illetve szakmunkás képzést, aminek az idejére a minimálbért megkapta minden résztvevő, majd jelentek is meg különböző cégek belföldi/külföldi munkaajánlattal.

Vagy 2 éve volt nyelvi képzés is. Ahogy az Euroexamnál most is volt a nyáron. Ennek ellenére a legtöbb szarik bele, egyáltalán nem érdekli, nem él a lehetőségekkel csak a segélyt várja meg bűnözik.

Szal mit szeretnél?

2016. nov. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

6os, egen, arról tudok, hogy az állattartós programban volt ilyen is, de ugye számítottak erre a szervezők is, hiszen úgy volt, hogy ha képesek megtartani az állatokat, akkor X ideig ingyen kapják az állatok ételét, és volt ahol a program sikeres volt. Persze nem mindenhol, ez várható volt, de ha már 60%ban sikeres volt a dolog, szerintem már megérte, hisz elősegítette az felzárkózást


A Flóribácsis dolog elég gáz:S politikusok pff...


8as, pl amit írtál az iskolákkal kapcsolatban az kezdőlépésnek nem is rossz!

Mire gondoltam? Hát.. az, ha elmarasztalnak, bezárnak iskolákat, az a "büntető" rész.. én "jutalmazó" részekre gondolnék, vagyis nem az, hogy megmondják, hogy nem szabad csinálni, hanem konkrétan utat mutatnak a megoldás felé

pl cigány kultúra tanítása magyar és cigány embereknek is, a kettő felépülésének megértése céljából. Amit ismerünk, attól kevésbé félünk, illetve tudunk róla építő gondolatokat alkotni

amit a máltaiak csinálnak, vagyis az alapvető higiéniás és viselkedési formák tanítása a gyerekeknek IS és a szülőknek IS - hiába tanítod a gyereket, ha hazamegy és otthon valami egész mást lát. A felnőttek is taníthatóak


nem csak a fenti témákat, de gazdasági, pénzügyi témákban is érdemes lenne tanítani őket.. itt nem piacgazdaságra gondolok, hanem pl a pénz beosztására. Sok család nem keres élhetetlenül keveset, csak nem tudja elosztani. Sok szegénynél (nem cigánynál) komoly probléma, hogy csórón él, aztán amikor megjön a fizetése azt érzi, hogy "megszenvedtem érte, ezért ezt most megérdemlem" és drága élelmiszerekre, nasikra, szórakozásra költi a pénzt, hogy legalább pár napig ne éljen pokolban... csak ugye pont emiatt nincs pénze hó végén, vagyis meg kéne tanítani őket beosztani a pénzt


Az állattenyésztős nekem elég szimpi, de persze arra is tanítani kell őket, nem csak odanyomni, hogy "nesze itt van 5 tyúk, kezdj vele amit akarsz"


Biztos vagyok benne, hogy ha valaki naponta-kétnaponta megfürdik és minden nap kerül az asztalra főtt étel (legyen az krumplistészta akár) és nem azt látja, hogy az ő léte csak egy pattanás a társadalom seggén, akkor már előrébb lenne az egész cigányság helyzete, kevesebb lenne a konfliktus és a probléma

2016. nov. 6. 20:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!