Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon azért nem lesz...

Magyarországon azért nem lesz megszüntetve a korrupció, mert a magyar emberek igazából nem is érzik úgy, hogy a korrupció az probléma lenne?

Figyelt kérdés
Sok esetben úgy veszem észre, hogy az életük természetes részeként tekintenek rá.
2016. nov. 10. 09:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Genetikában van, nem lehet megszüntetni.
2016. nov. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
ez számomra is felfoghatatlan hogy még mindig ezek a tolvajok vannak hatalmon ........
2016. nov. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%
De érzik, hogy probléma, csak kedvenc pártjuk korrupt mivoltával nem szeretnek szembenézni, a tagadást választják és csak a másik csúnya pártot látják korruptnak. Aki mégsem ilyen, az meg egyszerűen részt vesz a mutyiban azért nem zavarja.
2016. nov. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Koplárovics Béci ***** válasza:
26%

Alulról szerveződő mozgalomnak kellene lennie a korrupció eltörlésének. Azaz: kezdje mindenki saját magán. Semmi kenőpénz, semmi szívesség, minden csak dokumentáltan és átláthatóan!

Hajrá!

2016. nov. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha megkérdezel egy átlagembert, akkor azt fogja mondani, hogy elege van a korrupcióból, de meg fogja magyarázni, hogy inkább az egyik banda, mint a másik, és ezért szavaz rájuk.


De a valóságban eleve azt a bandát keresi, amelyik korruptabb rendszert épít, mert nagyobb biztonságban érzi magát egy olyan országban, ahol ő is mindent barátokon keresztül, illetve kenőpénzekkel intéz, mimt ha neki is versenyeznie kellene, mert utóbbitól fél.

2016. nov. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

#4


Én ilyen vagyok.

És akkor most mi lesz? Megmenekült az ország, mert én nem lopok? Nem úgy veszem észre.

2016. nov. 10. 10:09
 7/14 anonim ***** válasza:

Ez sokkal bonyolultabb. Benne van a kultúránkban, de ezért nem szabad hibáztatni a népet.


Évszázadokon át ahhoz szoktak a magyarok, hogy ha érvényesülni akar, de sokszor egyszerűen csak életben maradni, akkor ügyeskedni, trükközni kell. Túl kell járni a török adószedő, a Habsburg hivatalnok, a kommunista beszedőbiztos és mások eszén, mert csak magára számíthat az ember, senki másra.


És elég nagy a kísértés. Pl. felújítod a lakásod, megjavíttatod a kocsid, ki a fene szeret még +27 % - ot rádobni az amúgy sem alacsony árra? Egyszerűbb megegyezni a mesterrel, hogy mindketten jól járjunk.


Könnyű mondani, hogy kezdjük el alulról. Jó vicc, majd te számlát kérsz a vízvezetékszerelőtől, mint annó a Szomszédok c. teleregény erkölcsileg megingathatatlan Lenke nénije és Taki bácsija, mikor mások milliárdokat csalnak el.

2016. nov. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Minden nemzetnek olyan kormánya van, amit őt megérdemel.
2016. nov. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Én ilyen vagyok.

És akkor most mi lesz? Megmenekült az ország, mert én nem lopok? Nem úgy veszem észre."


Mindenki ilyen. Természetesen. De egy fecske nem csinál nyarat.

2016. nov. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Amíg az emberek milliói azt látják hogy a legfelső szinteken milliárdok kerülnek haverok barátok ismerősök zsebébe az adófizetők pénzéből addig milyen jogon várja el a kormány hogy az átlag ember számoljon el egyforintal is, milyen jogon?! Sunyi tolvaj banda ez az orbán banda semmi kétség.
2016. nov. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!