Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az MSZP szavazók visszasírják...

Az MSZP szavazók visszasírják a kommunista diktatúrát?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 29. 08:48
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
91%

A létbiztonságot és a kiszámíthatóságot sírják vissza, nem pedig a kommunista diktatúrát, ami sosem volt. Akkoriban ha valaki felvett egy hitelt 20 évre, biztos lehetett benne, hogy lesz munkája és vissza tudja fizetni.

Szóba se jött olyan, hogy egész családokat az utcára rakjanak, ahonnan már nincs visszaút. Most mi van? Bizonytalanság. Semmit nem tudsz előre megtervezni, folyton hozzák a betarthatatlan szabályokat, hogy utána jól megbüntethessenek az államkassza gyarapítása céljából.

Régen ilyen se volt. Meg olyan se, hogy akinek nem volt pénze az esetleg még orvoshoz sem jutott el. Mert ma ez is van. Az oktatás valóban ingyenes volt. Pár példát sikerült írnom a kérdésre, hogy mit sírnak vissza. Vajon nincs-e igazuk?

2010. ápr. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
35%

"Nem. A létbiztonságot, a kiszámíthatóságot, a biztos munkahelyet, a tervezhető jövőt, a közbiztonságot sírják vissza"


Igen, ez mind szép és jó volt, hogy mindenkinek volt munkahelyem, DE ezt az ideális rendszert az állam csak kölcsönökkel tudta fent tartani, csődbe is ment...

2010. ápr. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
90%

aha, én nem emlékszem államcsődre magyarországon.


most nem hitelből él az ország? sőt a legtöbb ország? mégis kiszámíthatatlanság és nyomor megy lassan meg munkanélküliség.


hülyeséget ne beszélj inkább.

2010. ápr. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
45%
a rendszer ment csődbe te nagyokos, tanulj meg szöveget értelmezni, mielőtt személyeskedsz és lehülyézel.
2010. ápr. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

a rendszer nem ment csődbe.


a diktatúra lett (hivatalosan) "leváltva", és lett helyette a "demokrácia" és a "szabad piac", "szabad" ország, stb.



te tanulj meg inkább egyértelműen fogalmazni és akkor dumálhatunk.

2010. ápr. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
46%

" a rendszer nem ment csődbe."


én veled nem vitatkozok, ha legalább a 12. osztályt kijártad volna, akkor ilyet még véletlenül sem állítanál.

2010. ápr. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
90%
Amúgy valóban csődbe ment a rendszer. :) Azért kellett rendszert váltani, mert a pirosaknak nem adtak több pénzt. Dehát ezt nem tudják felfogni az emberek. Mint ahogy azt sem, hogy most azt a 40 év lébecolást, amit a szüleink "KEMÉNYEN" ledolgoztak, azt nekünk fiataloknak kell behozni. Apám "dolgozott" a vasúton 20 évet, nem kell elmesélni mik mentek az ilyen helyeken. Persze hawai volt, meg dizsi, csak közben a többi ország nem volt szives velünk együtt egyhelyben járni... Ha abban a 40 évben kapitalizmus lett volna, akkor Európa egyik leggazdagabb országa lehetnénk mostanra. Azt meg nem kell benyalni, hogy a többi eus országban is mekkorát csődölt a kapitalizmus. Azok szívták csak meg, akik erőn fölül vettek fel hiteleket. A többi embernek annyi problémája van, hogy idén, meg jövőre nem hawaira, hanem csak a snassz francia tengerpartra jutnak el (persze ez csak elnagyolt példa, de kb így van). Szal bár nálunk lenne olyan szar kapitalizmus, mint a többi EU-s országban...
2010. ápr. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
09:02 és 10:14 véleményével értek egyet. Én is a Kádár-rendszerben nőttem fel, és dolgoztam 25 évig. Volt biztos munkahely, lehetett hosszú távon előre tervezni. De az elmúlt. MSzP-s ismerősömet sem tudtam meggyőzni, hogy attól nem jön vissza az a rendszer, ha az MSzP-ben hisz. Alkotmányos joga, hogy arra voksoljon, akiben bízik, de ne áltassa magát! Nem nyílnak meg újra a régi nagy állami vállalatok, munkásszállók, nem épül rengeteg önkormányzati lakás, nem jön vissza a 3 Ft-os kenyér.
2010. ápr. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Sokan igen.
2020. jún. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!