Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A jobboldaliak miért túlozzák...

A jobboldaliak miért túlozzák el az USA-Oroszország viszonyokat?

Figyelt kérdés
Sokan már közelgő háborút emlegetnek a két ország között, pedig nagyhatalmakhoz képest egészen kiegyensúlyozott a viszony a két orzzág között. Ellentétek voltak és vannak persze most is, de hol nincsenek? Komolyan ennyien elhiszik a kormány nyugatellenes propagabdáját és azt hisszik, hogy olyan fene nagy ellentét van kelet és nyugat között, ahogy O.V. állítja? Én egy USA-Észak-Korea konfliktusra valósabb esélyt látok. Miért pont az oroszok lennének akkora ellenségei a nyugatnak?

2016. nov. 28. 07:37
1 2
 11/18 mannnocska ***** válasza:

Hillary is nemegyszer járt oroszországban, ilyen alapon belemagyarázható bármilyen érdek.

Mocskolódásba nem akarok a két (volt) jelölt terén belemenni, de hillaryt terroristákat nyíltan támogató országokkal lehet összekapcsolni nem konkrétan túl előnyös módon.


Kínával én egy-két retorikailag kifogásolható dologra emlékszem, a másik oldalt viszont konkrét súlya volt a dolgoknak, mivel H. alapból politikai pozícióban volt, és a helyzet alapból nem barátságos volt a két oldal között. Szal más a súlya, lecsengése.


Az, hogy te mai napig a SZOVJETÚNIÓTÓL, és a kommunistáktól félsz egy irreális dolog. Befolyás, és elfoglaltság más. Kapcsolatok, és elnyomás megint.

A propaganda pedig mindenhol megvan, max nem veszed észre / elfogadod. Ami neked itthon szabad sajtó, az nekem liberális/nyugati propaganda. Nincs olyan hogy objektív sajtó. Viktort nem szereted, ezért bármi ami őt jó színben tünteti fel, az propaganda. Ez vice-versa igaz.


"Putyinnak több ezer bérkommentelője van"

Jaj istenem ne égesd már magad. Mindjárt jön hogy én is bérkommentelő vagyok. Ez a bérkommentelés egy liberális hiszti (létezik, de fel van nagyítva). És ITT jön be hogy mekkora szabadságod van a liberalizmusban. Mert ez a nyílt cenzúránál veszélyesebb: ez az öncenzúra. Nem más mondja meg, hogy ez a tartalom rossz, hanem te magad. Mert ez politikailag nem korrekt, az sértő, amaz rasszista. Karaktergyilkosságok. Ismerős? A másik, hogy ez nem orosz találmány. Ezt minden ország alkalmazza. Provokátorok, véleményvezérek.


Oroszországnak megvannak a maga bajai, én tisztában vagyok azzal, hogy autoriter rendszer. Ettől függetlenül az, hogy náluk milyen a politikai beállítottság nem azt jelenti, hogy nekünk ebben követni kell őket. Az, hogy gazdaságilag van az orosz partnerségben potenciál, az lehetőség.


Ez alapvetően a baj. Azt hiszitek, hogy bármire kötelez egy országgal a jó kapcsolat. Értem ezt nyilván belpolitikai rendszer szempontjából. Vagy azt gondoljátok hogy egy szimpla jó viszony azt jelenti, hogy ők majd bekebeleznek, vagy bármi. Ez nettó hülyeség, amit az általad szabadnak titulált sajtó festett le (ami pedig egyértelműen nyugati propaganda, csak ez számodra oké).


Ne értsen senki félre, én nem vagyok pro orosz, meg nem istenítem őket. Azt látom hogy az egész világ egy romlott alma, és mindenki a saját érdekét nézi. Ugyan úgy, ahogy az USA, úgy az oroszok is. Az, hogy még mindig ott tartunk hogy a kommunizmustól rettegünk a gazdasági lehetőségek, és versenyhelyzet bukása.


Európa el volt telve, hogy törökország milyen fejlődőképes, és hogy eu, és hogy haverok. Most erdogan tisztogat 1-2 hónapja, és hurr durr de elítéljük. DE! Elnézzük ezt is, mert ránkküldik a menekültjeiket. Most akkor ebben hol az erkölcs, és hol a demokráciáért való kiállás?


Az USA-ban nemhogy a saját állampolgáraikat, de a világon mindenkit (politikailag fontosakat) megfigyelnek, és szűrnek. Ebben hol a demokrácia?


Az USA-ban valaki kiszivárogtat olyan skandallumokat, amik ha másról derülnének ki, az egész világ fellázadna ellenük (megfigyelések, terroristák támogatása, választási csalások). Erre árulónak kiáltják ki, és vadásznak rá. Ebben hol van a demokrácia?


Az USA Guantanamo? Tárgyalás meg minden nélkül tartanak börtönben embereket. És meg is kínozzák őket. Ez is demokratikus? Genfi egyezmény? Valami? Hogy terrorizmus vádjával bizonyíték nélkül fogva tarthatnak


Ezer ilyen dolog van. Orosz oldalról, és nyugati oldalról is lehet ezeket sorolni. Az a klasszikus demokrácia mindenhol egy illúzió.


Annyit kell látni, hogy mindenki a saját pecsenyéjét süti, és minden oldalról olvasni kell sajtót. Az RT orosz oldalról nagyon jó szerintem, egész másképp írnak le egy egy történést, mint amit nyugatról mi kapunk. És olyankor jön mindig a kérdés, hogy akkor melyik az igaz? Egyet tudok: teljesen egyik sem.

Ennyit kell látni. Mind2 oldalról agymosás folyik, ami ellen kizárólag úgy védekezhetsz, ha a másikat is meghallgatod, nem hagyatkozol az egyik oldalra.

2016. nov. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 mannnocska ***** válasza:

10-es

Magyarázd már el nekem azt a félelmednek a racionális gyökerét, hogy egy BARÁTI, és EGGYÜTTMŰKÖDŐ viszony két ország között hogy jön ahhoz, a lassan egy évszázada egy másik rendszerben, más értékrendszer mentén élő világban elkövetett bűnökhöz?


Könyörgöm miért hiszi azt minden agyament, hogy ha 2 szót vált egy politikus putyinnal, akkor már jön erőszakolni, és megszállni az orosz hadsereg?


Tudod hol voltak az általad "orosz szimpatizánsok" eddig? Pont ott ahol eddig is. Csak nem merték kimondani, hogy szerintük nincs baj egy gazdasági együttműködésben Oroszországgal, mert az ilyen vadliberálisok azonnal széttépték. Erről írtam előzőben, ez az öncenzúra. Hogy a kormány meglépi ezt kicsit bátorító arra, hogy el is merd mondani a véleményed, mert más is így gondolja.


Na persze leszögezem, hogy az se normális aki putyint isteníti. Mert ilyenre is van példa. De egy kalap alá venni mindenkit ilyen tekintetben, és bárkit aki nem az hogy pozitív, hanem az, hogy nem negatívat mer nyilatkozni róluk; meghurcolják az sem állapot.

2016. nov. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

"A ruszofób liberális oldal szokott fenyegetni az orosz agresszióval"


Na nem sokat kellett olvasnom, hogy kihozza valamelyik jobber, hogy a baloldal a hibás.


No meg persze Gyurcsány.

2016. nov. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 mannnocska ***** válasza:

Én amúgy annyira szeretem, amikor van értelmes hozzászólás, egy kisebbfajta elemzés a helyzetről, és így konkrétan ahelyett hogy arra érdembe reagálna, keres egy ostoba troll hülyeségét, és arra reflektál.


Ezért ilyen a politikai helyzet az országban. Képtelenek az emberek komoly beszélgetésre, inkább a mocskolódásba ugranak bele teljes vállszélességgel.


Erika is cseszik reagálni, csak behányta a hülyeségét.

2016. nov. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Hillary-Trump viadal lefutott úgyhogy szerintem is hagyjuk. Hillary mindenesetre nem tweetelt nonstop az oroszoknak hogy rohadjanak meg. Trump nem zavartatta magát a mexikóikkal meg kínaiakkal.



"A propaganda pedig mindenhol megvan, max nem veszed észre / elfogadod. Ami neked itthon szabad sajtó, az nekem liberális/nyugati propaganda. Nincs olyan hogy objektív sajtó. Viktort nem szereted, ezért bármi ami őt jó színben tünteti fel, az propaganda. Ez vice-versa igaz."


Persze hogy van propaganda mindenhol csak a mérték nem mindegy. Putyin jóval több pénzt öl önreklámba és énkép erősítésbe mint az EU vagy bármelyik nyugati ország. Már ne haragudj de Orbánt mióta tünteti fel jól az ha Putyinnal haverkodik?!! Én nem mondtam ilyet! Sőt , szerintem égünk miatta. Az is egy szégyen volt amikor Putyin idelátogatott és 56-os orosz sírokat koszorúzott. Ez olyan mintha Merkel idejönne és náci sírokat koszorúzna.


BÉrkommentelők léteznek, ezt még te is elismered. Valóban felvan nagyítva sok helyen DE(!) pont nem akkor ha Oroszországról van szó akinek egy hadseregnyi bérkommentelője van.


"Oroszországnak megvannak a maga bajai, én tisztában vagyok azzal, hogy autoriter rendszer. Ettől függetlenül az, hogy náluk milyen a politikai beállítottság nem azt jelenti, hogy nekünk ebben követni kell őket. Az, hogy gazdaságilag van az orosz partnerségben potenciál, az lehetőség. "


1: Autoriter gyenge ide. 2: Erkölcsből 1-es, leülhetsz.

Ha látom hogy egy diktátor áll egy ország élén akkor nem fogok vele kereskedni. Ha anyagilag támogatom azt a hatalommániás őrültet akkor egyre erősebb leszés egyre"éhesebb". Te úgy ismered a diktátorokat mint akik nyugodtan megtudnak ülni a seggükön? Jó mert én sem. :) Egyébként kezdem látni hogy téged milyen fából faragtak. Ha a II. világháborúban egy szereplő lennél akkor te lehetnél svájc. Őriznéd a szövetségesek pénzét és őriznéd a nácik pénzét mert a pénz az pénz és k-rvára mindegy hogy kitől jön. Szép mondhatom... Tehát összefoglalva nemcsak hogy nem erkölcsös egy diktátorral lepaktálni de nem is kifizetődő mert az ilyen embereknek kimeríthetetlen az "étvágya".


"Európa el volt telve, hogy törökország milyen fejlődőképes, és hogy eu, és hogy haverok. Most erdogan tisztogat 1-2 hónapja, és hurr durr de elítéljük. DE! Elnézzük ezt is, mert ránkküldik a menekültjeiket. Most akkor ebben hol az erkölcs, és hol a demokráciáért való kiállás? "


Európa soha nem volt eltelve a törököktől. Ezt honnan szedted? Max 1-2 agybeteg politikus. Nem véletlenül húzta az EU az időt minden egyes alkalommal mikor a törökök benyújtották a csatlakozási kérelmet. Jaaaj ne csináld mert röhögőgörcsöt kapok, most előjött a polkorrektséged?! :'D Igen, az EU megígérte hogy "lehet" hogy elveszi Törökországot az Eu-ba és meggyorsítja az eljárást. Erdogan bácsi viszont nyíltan megfenyegette az EU-t hogy ha nem perkálunk és nem csinálunk valamit akkor ránkküldik a menekülteket!

Kérlek ne legyél ilyen álszent! Az EU-s emberek 90%-a inkább azt választja hogy szenvedjenek a török felkelők minthogy az EU-s országok népei szenvedjenek. (és bocsánat én nem vagyok migráns gyűlölő, amolyan konzervatív nézetet vallok ebben az ügyben de ha 2 milliót egyszerre ránkküldenek abból csak szenvedés lesz!) Tényleg nem értelek, minek játszod itt a szentet?


"Az USA-ban nemhogy a saját állampolgáraikat, de a világon mindenkit (politikailag fontosakat) megfigyelnek, és szűrnek. Ebben hol a demokrácia? "


Igen és ennek ellenére mégis nagyobb a szólásszabadság mint Oroszországban. Nem védeni akarom az USA-t mert az is egy ritka elb-szott hely de ha élhetőségi indexek alapján nézzük a kettőt akkor Oroszország sehol nincs. Jah és azt ne felejtsük el hogy az ilyen indexekben mindig van szólásszabatság. 100% demokrácia pedig sehol nincs, itt is fokozatok vannak.


"Az RT orosz oldalról nagyon jó szerintem, egész másképp írnak le egy egy történést, mint amit nyugatról mi kapunk."


Jólvan, gratulálok. Akkor már félig kimosta az agyadat a ruszki propaganda. Oroszországban a televízióban nincs csak kormánypárti csatorna. Olyan mintha itt minden adón behozna egy M1 kaliberű csatornát csak mindig más névvel. Az orosz parlamentben (dumában) is csak Putyin pártjai ülnek. Egy nagy szelet Putyinnak és van sok kicsi kamu ellenzéki párt. Ám ha van esze valakinek akkor látja hogy az ellenzéki pártok is a komránynak dolgoznak. Az hogy hogy csalta el Putyin a választást remélem nem kell mutogatni. Fogta magát a szavazatszámlűlóhelységben az ügyeletes és teletömte Putyinos szavazatokkal a ládát. Persze országos szinten ment az akció mert úgya buli. :D


Végezetül pedig én mindig nézek bal és jobboldali hiradót is.

2016. nov. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 mannnocska ***** válasza:

"Az is egy szégyen volt amikor Putyin idelátogatott és 56-os orosz sírokat koszorúzott. Ez olyan mintha Merkel idejönne és náci sírokat koszorúzna."

Ez demagógia, és semmiben nem érdekes. Sem a kérdés tekintetében, sem a jelenlegi vita tekintetében.

Ez egyébként is nézőpont kérdése: Mi megemlékezünk a don kanyar halottjaira, nekünk ők hősök. A voronyezs környéki lakosoknak meg megszállók, és elnyomók, akiket a hős szovjet katonák kiüldöztek.


"Persze hogy van propaganda mindenhol csak a mérték nem mindegy. "

Ennek a mértékét nem tudod megítélni két okból sem: egyrészt minden értesülésed (mármint mindenkié) kizárólag a propagandából van. Egy helyszínen sem vagyunk ott, nem vagyunk birtokában a háttér információknak, és a tényeknek. Ilyen formán azt mondanod hogy itt vagy ott nagyobb a mértéke hülyeség, mert nincs rá mértékegységed.

Azt mondhatod, hogy esetleg primitívebb, nyilvánvalóbb, de ezt én nem feltétlen előnynek jelölném meg nálunk. Egy jól megírt anyag úgy ferdíti el a véleményed, hogy észre nem veszed. Orbán ebben amúgy nagyon jó, hihetetlenül jó szónok, és jól megírt szövegei vannak (nemtudom ki írja neki)


"Valóban felvan nagyítva sok helyen DE(!) pont nem akkor ha Oroszországról van szó akinek egy hadseregnyi bérkommentelője van. "

Erről mik az adataid? Megmondom: nincsenek. Valami félhomályos 444-es cikk kb, ahol azt állítják. Propaganda. Sem az orosz, sem a nyugati bérkommentelésről nincs adatod, adatunk. Egyet tudunk, hogy létező jelenség.


"1: Autoriter gyenge ide. 2: Erkölcsből 1-es, leülhetsz. "

Ez meg egy személyes vélemény, illetve demagóg karaktergyilkosság. Erkölcsről ott papolj, ahol előzőben felsoroltam hány ponton támadható a nyugat is, mégis erre egyetlen mondatot szántál.


"Ha látom hogy egy diktátor áll egy ország élén akkor nem fogok vele kereskedni. Ha anyagilag támogatom azt a hatalommániás őrültet akkor egyre erősebb leszés egyre"éhesebb". Te úgy ismered a diktátorokat mint akik nyugodtan megtudnak ülni a seggükön?"

Ez megint vélemény, és hülyeség is. Tudod hány diktátor volt az elmúlt 20 évben hatalmon a világban, és semmit nem csináltak a népükön való uralkodáson, és elnyomáson kívül? Ez az egyik.


A másik, hogy putyin 2000 óta elnök, 2 terminus alatt nem okozott világvégét. Mivel 3jára nem választhatták meg az orosz törvények mentén, a helyére egy báb került, majd a következő turnusra ismét megválasztották, és egyszer sem égett fel a világ azóta. Itt 16 évről beszélünk jelenleg ami alatt végig hatalmon volt. Ennek a viszonylatában te sápítozol, hogy "Te úgy ismered a diktátorokat mint akik nyugodtan megtudnak ülni a seggükön?". Magad nevetteted ki az ilyenekkel. Megint nem tények, csak egy személyes érzelemvilág által alkotott vélemény.


"Ha a II. világháborúban egy szereplő lennél akkor te lehetnél svájc. Őriznéd a szövetségesek pénzét és őriznéd a nácik pénzét mert a pénz az pénz és k-rvára mindegy hogy kitől jön. Szép mondhatom... Tehát összefoglalva nemcsak hogy nem erkölcsös egy diktátorral lepaktálni de nem is kifizetődő mert az ilyen embereknek kimeríthetetlen az "étvágya"."

Karaktergyilkossági kísérlet, ügyes vagy, érvelésből 1-es leülhetsz.


"Igen és ennek ellenére mégis nagyobb a szólásszabadság mint Oroszországban."

Forrás?


A törökök kapcsán annyira aranyos, hogy rámolvasod pont azt, ami logikai-erkölcsi (ahogy akarod úgy nézed) bukfencet, ami jelenleg van.


"Oroszországban a televízióban nincs csak kormánypárti csatorna. Olyan mintha itt minden adón behozna egy M1 kaliberű csatornát csak mindig más névvel."

Forrás?

Segítek:

[link]


"Jólvan, gratulálok. Akkor már félig kimosta az agyadat a ruszki propaganda."

Nem félig. TELJESEN! Heil putyin.


"Végezetül pedig én mindig nézek bal és jobboldali hiradót is."

Az még mindig nyugati, maximum konzervatív-liberális értékrendszeri ellentét van. Ettől világviszonylatban még mindig csak a nyugati propaganda csecsin lógsz. De biztos nekem van mosva az agyam, mert belenézek a másik oldalba is, több információm lehet, így még van egy vélemény - döntésbeli szabadságom is. :(


Tájékozottnak vallod magad, amikor érzelmek mentén érvelsz, és a véleményed jeleníted meg tényként. Demagógiába, és karaktergyilkossági kísérletekbe futsz bele újra és újra. Ha lenne egy kis ismereted vitakultúráról tudnád hogy mekkora hiba az ilyen.


Én itt lezárnám az egészet, nem az első ilyen vagy akivel találkozok, nem is foglak tudni bármiről meggyőzni. Lenne 2-3 üziváltás, elkönyvelnél agymosott orosz seggnyalónak (így félresöpörhető bármi amit írok, és nem sérül a kis világod amiben élsz), és ennyi.


2 dolgot írok le, ami univerzálisan igaz, de ezt már nem neked, hanem bárkinek aki ezt olvassa, és netán tanulságot vonna le:

- törekedni kell az élet minden területén az arany középútra. ha csak egyoldalúan tájékozódsz, ilyen leszel, mint fentebb látható. Törekedni kell az egyensúlyra, meg kell nézni az érem másik oldalát is, és csak egy icike picikét nyitottnak lenni rá. Károd semmiképp nem lehet belőle.

- a világ a hatalom mentén forog. Nincsenek "jó fiúk" meg "rossz fiúk", mint ahogy ez be van építve a tudatunkba gyerekkortól kezdve. A hatalomért mindenki tesz "rossz" dolgokat, és ezeket igyekszik palástolni, megmagyarázni. És amikor a nyugati sajtó, és egy titkosszolgálat támogat ebben, akkor meg is tudod tenni.

De ugyanez megy oroszországban is. USA (nyugat) ellenségkép teremtés (aminek pont annyi igazságtartalma van, mint amit mi itt az oroszokról olvasunk / hallunk), saját kínos ügyek kendőzése, palástolása, hatalom kiterjetsztése.


Egyedül ez az a két dolog amit biztosan tudok állítani minden személyes előítélet, és elfogultság nélkül. #gyakorikérdésekbölcselkedés :D

2016. nov. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"Az is egy szégyen volt amikor Putyin idelátogatott és 56-os orosz sírokat koszorúzott. Ez olyan mintha Merkel idejönne és náci sírokat koszorúzna."

Ez demagógia, és semmiben nem érdekes. Sem a kérdés tekintetében, sem a jelenlegi vita tekintetében.

Ez egyébként is nézőpont kérdése: Mi megemlékezünk a don kanyar halottjaira, nekünk ők hősök. A voronyezs környéki lakosoknak meg megszállók, és elnyomók, akiket a hős szovjet katonák kiüldöztek.

2016. nov. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"Az is egy szégyen volt amikor Putyin idelátogatott és 56-os orosz sírokat koszorúzott. Ez olyan mintha Merkel idejönne és náci sírokat koszorúzna."

Ez demagógia, és semmiben nem érdekes. Sem a kérdés tekintetében, sem a jelenlegi vita tekintetében.

Ez egyébként is nézőpont kérdése: Mi megemlékezünk a don kanyar halottjaira, nekünk ők hősök. A voronyezs környéki lakosoknak meg megszállók, és elnyomók, akiket a hős szovjet katonák kiüldöztek. "


Orbán mégsem ment oda koszorúzni. Egyáltalán nem demagóga. Ez egy fontos dolog. Két ország politikai és gazdasági viszonyát ilyen apró gesztusok is befolyásolják. Minek véded Putyint? Ha Putyinban egy csöpnyi tisztelet volna akkor nem nem koszorúz 56-os orosz sírokat Magyrországon. Otthon nyugodtan megteheti.


"Ennek a mértékét nem tudod megítélni két okból sem: egyrészt minden értesülésed (mármint mindenkié) kizárólag a propagandából van. Egy helyszínen sem vagyunk ott, nem vagyunk birtokában a háttér információknak, és a tényeknek. Ilyen formán azt mondanod hogy itt vagy ott nagyobb a mértéke hülyeség, mert nincs rá mértékegységed. "


Időről-időre derülnek ki csúnya botrányok. Persze hogy nincs mértékegysége de szemed az van, eszed (elvileg) van . Talán képes vagy felfogni azt hogy Észak-Korea és mondjuk Spanyolország nem azonos szinten áll ha állami propagandáról van szó.


"Azt mondhatod, hogy esetleg primitívebb, nyilvánvalóbb, de ezt én nem feltétlen előnynek jelölném meg nálunk. Egy jól megírt anyag úgy ferdíti el a véleményed, hogy észre nem veszed. Orbán ebben amúgy nagyon jó, hihetetlenül jó szónok, és jól megírt szövegei vannak (nemtudom ki írja neki) "


Szóval a propaganda mindenhol ugyan akkora csak a láthatósága más szintű? Bárcsak ilyen egyszerű lenne a világ ahogyan te elképzeled.


"Erről mik az adataid? Megmondom: nincsenek. Valami félhomályos 444-es cikk kb, ahol azt állítják. Propaganda. Sem az orosz, sem a nyugati bérkommentelésről nincs adatod, adatunk. Egyet tudunk, hogy létező jelenség. "


Igen ezért írt róla majdnem minden online lap. Napi.hu, index, origo, kurucinfo és még sokan mások. Személy szerint én is találkoztam ilyenekkel. Ha Obama olyat tweetelt ami nem tetszett PUtyinnak akkor oroszok özönlötték el a twittert. ELég felmenni youtube-ra és ott is vannak videók ahol rengeteg Putyinista védi szeretett vezérét.


"Ez megint vélemény, és hülyeség is. Tudod hány diktátor volt az elmúlt 20 évben hatalmon a világban, és semmit nem csináltak a népükön való uralkodáson, és elnyomáson kívül? Ez az egyik. "


Hát igen, nem mindegyiknek volt meg rá a lehetősége. Szándékát viszont az összes jelezte.


"A másik, hogy putyin 2000 óta elnök, 2 terminus alatt nem okozott világvégét. Mivel 3jára nem választhatták meg az orosz törvények mentén, a helyére egy báb került, majd a következő turnusra ismét megválasztották, és egyszer sem égett fel a világ azóta."


Rohanok a pezsgőért! :D Attól hogy te nem látod egy diktátor tevékenységeit attól ő még a háttérben tehet tönkre más életeket. Ezalatt nem csak a saját népét értem. Nem muszáj lerohannia a másik országot hogy tönkre tegye azt. Gazdasági embargóval, háttéralkukkal , sokmindennel tönkre lehet tenni egy másik országot. Az a baj hogy te azt hiszed hogy a diktátorok pusztító hajlama az kimerül abban az elfoglaltságban hogy más országokat hódítanak meg.


"Karaktergyilkossági kísérlet, ügyes vagy, érvelésből 1-es leülhetsz"


Ezt gyorsan elintézted. :D Nem adtál érdemi választ. Miért lenne erkölcsös egy diktátorral kereskedni? Mi garantálja hogy azt a pénzt nem arra használja fel hogy nyomorgassa népét? Te miért tartod jónak a Putyinnal kötött szerződéseket?



"A törökök kapcsán annyira aranyos, hogy rámolvasod pont azt, ami logikai-erkölcsi (ahogy akarod úgy nézed) bukfencet, ami jelenleg van. "


Hát igen, gondoltam hogy kitérsz majd ezelől is. Te neked az EU-val van bajod mondván hogy eltűri a Erdogannak hogy szivassa a saját népét. Te is tudod hogy Erdogan zsarolt, leírtad. Ha nincs pénz vagy tagság akkor jönnek a menekültek egyszerre. Te a nyugatot szídod holott Erdogan volt a zsaroló fél. Azt pedig ne is próbáld bemagyarázni nekem hogy arra a kérdésre amit feltettem miszerint EU polgárok sz-pjanak vagy a török lakosok sz-pjanak te az EU polgárokat választanád. Pont ezért kerülted ki ezta kérdést mert nincs rá erkölcsös válasz. Az a vicces hogy a 2 opció közül te mégis az EU-n kéred számon a dolgokat. Ráadásul ez extrán röhejes a te szempontodból mert bizony láttam más kérdéseknél a véleményed és egyértelműen nem vagy az a menekültpárti személy. Tehát ebben az esetben a saját magadnak mondasz ellent. A saját logikád ellen mész csak hogy ebben a vitában igazad lehessen. :D



Forrás?

pl OECD, HDI, Expat arrivals


[link]


Fantasztikus, akkor most nézd meg hogy a Gazprombank mennyire sokat birtokol. A másik hogy nem szükséges egy cégnéven futnia az összesnek ahoz hogy kormánypárti legyen. Persze idáig már nem jutott el a logikai menet a fejedben. A harmadik pedig hogy láthatod hogy ami nem kormánycsatorna az természetcsatorna, tudományos csatorna, jósda és sok más szar ami nem zavar semmilyen vizet. Örülök hogy belinkelted! ;)


"Én itt lezárnám az egészet, nem az első ilyen vagy akivel találkozok, nem is foglak tudni bármiről meggyőzni. Lenne 2-3 üziváltás, elkönyvelnél agymosott orosz seggnyalónak (így félresöpörhető bármi amit írok, és nem sérül a kis világod amiben élsz), és ennyi. "


Hála istennek ne is gyere vissza. :D Nem vagy agymosott orosz seggnyaló! Te egy félagymosott erkölcstelen alak vagy akit ha a gazdasági érdek megkívánja hajlandó volna Putyin szerű diktátorokkal leálni csevegni a saját országa érdekében. Te vagy ilyen erkölcstelen vagy, vagy pedig nagyon nagyon buta. Az hogy hidegen hagy egy gesztus (putyin koszorúzása) és képes vagy ennek ellenére szövetséget kötni gazdasági vagy önös célból az a te szegénységi bizonyítványod! Nem baj, majd ha meghalsz akkor lehugyozom a sírodat és és vállalkozásba kezdek az édesanyáddal. Ő örülni fog, én örülni fogok, és te biztos hogy örülnél neki. Ennél durvábban nem tudom neked szemléltetni a dolgot. :D


"2 dolgot írok le, ami univerzálisan igaz, de ezt már nem neked, hanem bárkinek aki ezt olvassa, és netán tanulságot vonna le:"


Így van, nincsenek egyértelműen jó és rossz fiúk. Azonban Teréz anyát egy szinten kezelni Putyinnal szintén hiba volna. Az aranyközépút is jó gondolat volna ha te magad tartanád. Sajnos azt nem vagy képes felfogni amit én és sokan mások írtak itt neked hogy nem szeretnénk oroszország csicskái lenni. Ha az orosz rendszer olyan sokat változott volna akkor semmi bajunk nem volna. az az igazság hogy ott ugyan az az ipari kommunista szar megy már több mint 50 éve. Érted? PL a németek tanultaka hibáikból , ott volt változás, nem is nagyon nácizza őket senki! Te azt hiszed hogy egy új tiszta Oroszországot szemlélsz, közben az elvek a régiek, csak a módszerek változtak. Ennyi.

2016. nov. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!