Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon egyáltalán...

Magyarországon egyáltalán jobb az élet mint Erdélyben?

Figyelt kérdés

Az nem kérdés hogy a fizetések valamivel nagyobbak Budapesten, meg talán sz ország többi részén is.


Viszont:

Az élelmiszer sokkal olcsóbb, amellett hogy az alapvető élelmiszereknek valami 5%-os Áfája van, és az általános Áfa 19%, az országból nincsenek kitiltva a külföldi élelmiszer gyártók sem. Szóval általánosan egy 30%-al olcsóbbak az élelmiszer árak.


Internet, tv szolgáltató jóval olcsóbb.


Mobiltelefon feltöltés ami Magyarországon 11.000 ft/hó Romániában 6Euró, vagyis nagyjából 2000 ft/hó (korlátlan minden irányban belföld illetve 1 gb internet az pont 6 euró Romániában) illetve még külföldi perc is jár stb.



Albérlet árak is töredéke a Magyarországinak.



Itt nem csupán arról van szó hogy gazdagabb ország nagyobb költségek, egyszerűen a brutális nagy adók (szerintem) felverték az árakat a vártnál is jobban.



Persze Romániában se megy közel se minden jól, csak hát az élet annyival olcsóbb hogy talán egy román minimálbérből több jut mint egy magyar minimálbérből.



2016. dec. 4. 09:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem a nyugati megyék és Budapest sokkal szebb és gazdagabb mint roma-nia többi része.
2016. dec. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%

En tanultam Erdelyben, egyetemen. Igaz csak atmenetileg, amugy budapesti vagyok.


Tapasztalataim:


1. Vizitdij van, az allami korhazakban is, amik meg romosabbak, mint otthon.


2. Erdelyben valamivel olcsobbak voltak az alberletarak akkor, mint Budapesten (4eve), mondom csak egy KICSIvel, holott Erdely egyetlen varosa sem Romania fovarosa. (Akarhova mesz, akar Afrikaba is, a fovaros mindig kivaltsag, ott lakni sokkal tobbe kerul, mint barhol mashol. Ennek piaci okai vannak.) Azota persze lehet nagyobb lett a kulonbseg, mivel Bp-en nagyon megemelkedtek a lakberek, de Bukarestben, amiket neztem lakasok mar akkor is dragabbak voltak, mint Budapesten. Holott nem egy evfolyamtarsam mondta, hogy a szuleik ossz-vissz 40 ezer forintnak megfelelo fizetest kapnak.


3. Etel es egyeb arakban en nagy kulonbsegeket nem vettem eszre, persze van, ami olcsobb, de nalunk is van olyan. Tehat ez oda-vissza igaz.


4. Ha jol emlekszem a tomegkozlekedes olcsobb volt, tul sok emlekem nincs ezzel kapcsolatban, mivel elegge hianyos a tomegkozlekedes. Marosvasarhelyen, pl. szimplan elhaladt a busz a repter mellett, ott nem allt meg. :D Mindenhova taxival kell menni, mert katasztrofa a tomegkozlekedes.


4. Erdely szep, de kozvetlen elotte, kisebb telepuleseken, gyakorlatilag csak foldut van, buszmegallot is csak elvetve lattam.


5. Internet, tv nem tudom mennyibe kerul, mivel tobben voltunk egy lakasban, es nem en szerzodtem. De eltudom kepzelni, hogy olcso, mivel volt vagy 200 csatornank, plusz az osszes magyar. De a 200 csatorna nem letszukseg.


6. Noi ruhak kb ugyanannyiba kerulnek, mint otthon. Szolgaltatasokat nem tudom, mert Romaniaban nem jartam fordaszhoz, kozmetikushoz, azt otthon inteztem el. De a csoporttarsaim folyton sovarogtak, hogy Magyarorszagon milyen olcso a fodraszat, meg a kozmetika es milyen jo nekem. Ertelemszeruen nalunk is vettek mar igenybe ilyen szolgaltatasokat, innen a tapasztalat. Ez viszont nem elsokezbol van, mivel en magam nem vettem ilyesmit ott igenybe.

2016. dec. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
15%
Közismert tény, hogy Romániában már évek óta magasabb az életszínvonal, mint Magyarországon, ott már olyan, mint Nyugat-Európában, ellenben mi lemaradtunk annyira, hogy etióp meg eritreai szinten élünk.
2016. dec. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Aki Erdélyt putrizza, az remélem tudja pl. hogy Temes vagy Kolozs megyének nagyobb az egy főre jutó termékenysége mint bármelyik Magyarországi megyének leszámítva Budapestet.



Nem az ellátásról beszéltem, kórházak tényleg putri. Egyszerűen az élet olcsóbb, attól hogy ronda, romos a kórház nem lesz drágább az életed, szóval itt sokan fogalomzavarban vannak.

2016. dec. 4. 10:55
 5/14 anonim ***** válasza:
80%
Nem jobb. Kolozsvár gyakorlatilag olyan, mint bármelyik nagyobb magyar város. Annyi hátrány van, hogy kvázi nem otthon vagy. Ezt leszámítva hasonló szinten van minden, talán kicsit olcsóbb.
2016. dec. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%
En voltam, aki leirta reszletesen. Nem latod, hogy nem olcsobb? Azert, mert 1-2 dolog olcsobb, attol meg nem jelenti azt, hogy osszessegeben tobb marad nekik. Ez nem igaz.
2016. dec. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
94%
Neked a telefon meg a net az elet? Nekem a lakhatas meg a kaja, es azok a fizetesekhez kepest nem olcsobbak.
2016. dec. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
88%
Ha meg a sportot vesszük alapul, a román ismerősöm mindig sóvárog nekem,hogy milyen kevés pénzt fektet a kormányuk a sportba,mivel alig van aranyérmük az olimpiákon,nekünk meg milyen sok,meghogy a magyar utánpótlás minden sportban jobb..
2016. dec. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Abból kiindulva, hogy csak az én munkahelyemen, hány erdélyi magyar dolgozik, nem tudok mást mondani, mint azt, hogy alighanem jobb.
2016. dec. 5. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szerintem románia semmivel nem jobb mint Magyarország.Erdélyt teljesen elcsúfítják azok alja népek.Amúgy nem tudom kinek tűnt fel,de egyes klinikákon nagyon gyakran látni szerb,román rendszámú autókat,szóval az egészségügy nálunk biztos jobb,amúgy szerintem szerbia a legrosszabb,amit láttam belőle rosszabb mint a 8.ker.
2016. dec. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!