Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért szidják...

Magyarországon miért szidják állandóan az angolszász (amerikai) oktatási rendszert?

Figyelt kérdés

Az amerikai rendszer lényege, hogy diákbarát legyen.

Igyekeznek minél kevesebb dolgot erőltetni a diákokra.Illetve, fontosnak tartják, hogy azt tanulja, amihez kedve van, amiben tehetséges.

Vannak alaptantárgyak, meg vannak a felvehetők, mint nálunk az egyetemen.



Általában azzal érvelnek ellene, hogy "egy amcsi diplomás alapműveltsége alacsonyabb, mint egy magyar szakmunkásé".

Én erre azt szoktam mondani:Na és?

Elvégez egy jó diplomát, amivel jól fog keresni, tud nagy családi házat venni, több autót fenntartani,családot alapítani,tartalmasan étkezni, nyaralni.


Az, hogy nem tudja felsorolni az összes amerikai elnököt, meg nincs tisztában azzal, hogy Nagy Britannia mikor veszítette el Indiát, mint gyarmatot, őszintén...Mi szükség rá a mindennapi életben?

Ott erre van a könyvtár, iskolában a plusz történelem óra, hogy ilyenekről tanuljanak.De, csak az tanulja, akit érdekel.Nem kötelező mindenkinek.


Meglehet nézni, hogy ő országuk tart előbbre életszínvonalban, GDP-ben, infrastruktúra fejlettségben a "buta" oktatási rendszerükkel vagy mi a poroszos "gyömöszöljünk mindent a nebulók fejébe, ha túlcsordul akkor is".



2016. dec. 20. 20:23
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
80%
Amerika nem az oktatásuk színvonala (ami ugyanúgy kalap szar mint a miénk) miatt van előbbre hanem mert agyelszívóként működik már mióta.
2016. dec. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Ők nem kizárólag az oktatási rendszerük miatt vannak előrébb, mi nem kizárólag az oktatási rendszerünk miatt vagyunk hátrébb.
2016. dec. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
66%
Milyen oktatási rendszernek tartod azt ahol valakit átrugdosnak az iskolán csak, mert sportoló, aztán 25 évesen semmi szakmával és tudással mehet koldulni, mert eltörött a lába?
2016. dec. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
88%
...igen, az az ország, amelyik agyelszívóként működik, valószínűleg az oktatási rendszere miatt áll jól. Ezt meddig tartott összehozni?
2016. dec. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
88%
Nem csak ebben az országban szidják. Nézd csak meg Michael Moore legújabb filmjét.
2016. dec. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 Carragher_x ***** válasza:
16%

"Amerika nem az oktatásuk színvonala (ami ugyanúgy kalap szar mint a miénk)"

Igen, annyira kalap szar, hogy pont ugyanannyi egyetemünk van a világ top100-ában, mint nekik. Jajj, várj, mégse:D:D

__

Egyébként azért, mert nálunk még mindig a poroszos oktatási rendszerben való hit dívik, másrészt mert van egyfajta európai felsőbbrendűségérzet, ami a magyarokba is bele van plántálva. Ennek hozománya, hogy egy magyar nagyon viccesnek és kínosnak gondolja, hogy egy amerikai azt se tudja hol van a térképen Budapest, míg mondjuk a legtöbb magyarnak szintén gőze sincs, hogy hol van Denver. Csodálatos a kettős mérce:)

2016. dec. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
64%

Ja még valami kérdező. Én azért eléggé kíváncsi lennék arra (bár ezt természetesen nem kívánom nekik) hogyha az USA-n is átszaladt volna egy német-szovjet háborúhoz hasonló esemény (ami a történelem legvéresebb, legtovább tartó és legkegyetlenebb háborúja volt), plusz utána még a nyakukra is ült volna egy idegen hatalom, akkor ott is olyan GDP meg fejlettség lenne, amit te is említesz.


Igaz hogy ez a nagy gazdagság hitelekből van (nézd csak meg a Marginn Call c. filmet, ott Paul Bettany nagyon jól elmondja a lényeget)


Másrészt, igaz hogy nincs szükségem rá, de fel tudom sorolni pl a miniszterelnököket, az elsőtől, az utolsóig. Mert szerintem az hogy a saját hazádról alapjáraton tudsz egy keveset az nem hátrány.

2016. dec. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
70%

"Milyen oktatási rendszernek tartod azt ahol valakit átrugdosnak az iskolán csak, mert sportoló, aztán 25 évesen semmi szakmával és tudással mehet koldulni, mert eltörött a lába?"


Ez szerintem egy nagy hülyeség. Az ember maga dönti el, hogy végül befejezi-e az egyetemet. Pont úgy ahogy nálunk is, érdekes módon a focistákra ez nálunk is igaz. Vagy ott vannak a F-1 pilóták.


"Az NCAA-ben regisztrált amerikai egyetemi sportolók 79 százaléka fejezi be elkezdett tanulmányait"


Ott van például Meskó Zoltán, akinek nem omlott össze az élete, mert nem játszik már az NFL-ben.


Szerintem amúgy sokkal jobb az a sport rendszer, mert nem kell hétéves gyereknek is mindenféle szerződés meg stb.


"Ja még valami kérdező. Én azért eléggé kíváncsi lennék arra (bár ezt természetesen nem kívánom nekik) hogyha az USA-n is átszaladt volna egy német-szovjet háborúhoz hasonló esemény (ami a történelem legvéresebb, legtovább tartó és legkegyetlenebb háborúja volt), plusz utána még a nyakukra is ült volna egy idegen hatalom, akkor ott is olyan GDP meg fejlettség lenne, amit te is említesz. "


Érdekes módon kettő kínai egyetem is ott van top 50-es listán, pedig rájuk mindegyik igaz. Csak ma már a költségvetésük 20%-t, ami nagyjából a GDP 10%-t költik az oktatásra. A magyar költségvetés pedig 5%-t költi az oktatásra.

2016. dec. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
74%
Jó, de kínában A: parancsuralmi rendszer van, annak minden erre vonatkozó előnyével, és finanszírozásával, b: Kína 1,2 milliárdos ország, ami ki tud termeleni annyi forrást, hogy erre lehetősége legyen, C: kínában ez a kommunista párt által megfogalmazott stratégia. És ezek nagy különbségek.
2016. dec. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Akkor az orosz Lomonoszov Egyetem 161. még mindig több százra a magyar egyetemektől és nem csak egy előz meg minket.
2016. dec. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!