Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Honnan ered a "tipikus magyar...

Honnan ered a "tipikus magyar mentalitás" kifejezés? Kik és mikor használták először?

Figyelt kérdés
A kifejezést a legtöbben negatív értelemben használják (ezzel én nem értek egyet, de most ez lényegtelen). A kérdés azonban NEM erre irányul, és NEM is arra, hogy ki számára mit jelent, hanem arra hogy mióta használják, illetve honnan ered?

2016. dec. 27. 10:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
39%

Rettegés az ismeretlentől; ajvékolás a sanyarú körülmények miatt; minden rossz miatt mások hibáztatása; felelősség nem vállalása a saját döntéseinkért; várakozás a megváltásra, h egyszer csak majd minden jó és szép lesz varázsütésre, anélkül, h nekem változnom kellene.


A liberalizmus hogy jön ide, azt nem tudom, mert mások elfogadása, az "élni és élni hagyni"-elv egyáltalán nem tipikus magyar mentalitás. Sajnos.

2016. dec. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%

#1


Provokátorok ne kommenteljenek és ne szitsanak vitát!

Köszönöm!

2016. dec. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, de nem a jelentése érdekelne, hanem az eredete. Bár lehet, hogy azt senki sem tudja, mert én is megpróbáltam már sok helyen utánanézni.


Jöhetnek még válaszok. :)

2016. dec. 27. 12:24
 4/12 anonim ***** válasza:
26%
Onnan ered, hogy a magyarok nagy része egy bunkó, egoista, korrupt, gátlástalan proli és ezért használják rájuk.
2016. dec. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
35%
De mondjuk Kelet-Euróbában és a Balkánon nagyrészt ilyenek az emberek, de aki ugye Magyarországon él, az csak az itteni viszonyokat látja.
2016. dec. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%
Én még nem hallottam ezt. Viszont aki iylesmit mond, és pejoratívan érti, nyilvánvalóan egy előitéles, sztereotípiákban gondolkodó idióta, ilyenformán nem érdemes adni a véleményére.
2016. dec. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
60%

Köszönet a Moderátornak, hogy törölték a provokátor kommentjét!


"Én még nem hallottam ezt. Viszont aki iylesmit mond, és pejoratívan érti, nyilvánvalóan egy előitéles, sztereotípiákban gondolkodó idióta, ilyenformán nem érdemes adni a véleményére."


Maximálisan egyetértek!

2016. dec. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyet. Sőt azt se bánom ha bezárják.
2018. ápr. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Jajj, bocs. Rossz helyre írtam.
2018. ápr. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Semmi baj :)
2018. ápr. 14. 16:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!