Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem volt jobb a kommunizmus...

Nem volt jobb a kommunizmus amikor rendesen megcsinálták a háztartási gépeket?

Figyelt kérdés
Ma például egy hűtő maximum 2 évig bírja majd lehet kidobni a pics*ba. 90 ezer forintot már dobhatsz is ki az ablakon megint... A kommunizmusban főleg a magyar gyártmányú háztartási gépek bírták több évtizedekig az iramot meghibásodás nélkül. Nagyon stabilak voltak. Most meg ránk sózzák a sok nyugati fost amit Kínában raknak össze.
2017. jan. 13. 00:01
1 2 3 4
 1/38 Dymo ***** válasza:
91%
Melyik ez a hűtő? :D
2017. jan. 13. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim válasza:
69%
A mi hűtőnk tíz éves, és semmi baja. 90 ezer forint a hűtő, az átlagfizetés150. de a kommunizmusban akkor volt tízezer egy hűtő, amikor az átlagkereset háromezer volt.
2017. jan. 13. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
88%

Mivan, beszart a mosógép?:D


Azért azt is vegyük hozzá, hogy rengeteget változtak például a mosógépek.

Volt régi Lehel mosógépünk... gumipókkal volt hozzáerősítve szivacsok, hogy amikor táncol, akkor mint egy dodzsem, ne tegyen kárt semmiben mikor nekimegy:D

A mostani mosógépek nagyrésze nem táncol, viszont digitális kijelzője van, rengeteg félefajta programja. Sokkal bonyolultabbá váltak ezek a dögök, így könnyebben is tönkremennek. A Lehel szerintem ha le is táncol a lépcsőn, akkor sem lesz baja:D

Kicsit mint az orosz meg a német tankok meg fegyverek között a különbség. Az oroszt a paraszt is elhasználhatta és kibírt mindent, a német viszont precízebb volt, bár kevésbé szívós.


Vagy az autók. Ma már nem állsz neki egy csavarkulccsal megbütykölni, mert a felét számítógépes elektronika vezérli..



Persze nem tagadom, én is tudom, ha a gyártók nagyon akarnák, biztos tudnának szuper, időálló gépeket összerakni, csak akkor nem fogyna úgy a terméke... De azért tényleg van az éremnek másik oldala, hogy nem is olyan egyszerűek már a szerkezetek.

2017. jan. 13. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
86%
Hogy miért írtam végig mosógépet, ne kérdezd:D De a lényeg ugyanaz.
2017. jan. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
86%
Hát nem tudom milyen olcsó és gyenge minőségű hűtőt vettél amiénk lassan 10 éve töretlenül és minden műszaki probléma nélkül van használatban.
2017. jan. 13. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
83%

Ha ez nem te vagy akkor írj neki. Legalább találsz egy rokon lelket és együtt szerelhettek meg mindent.

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__830..

2017. jan. 13. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
80%

Vicces hogy mindig azzal jönnek hogy "bezzeg azok a jó komcsi cuccok".


Aztán mégis tele volt az ország tv szerelőkkel, autószerelőkkel. És folyton szerelni kellett mindent, a Hajdú hűtők évente voltak cserélve, vagy szerelve, az Orion TV-k rendre tönkrementek a p..csába, kiégett képcsőtől a hangig minden elszaródott.


De érdekes a mocskos kapitalista Philips videó lejátszó a mai napig működik, a gyerekkoromban (15-20 éve) vásárolt mocskos kapitalista Samsung TV szintén működik.


mocskos kapitalista Sony Ericcson telefonom 10+ éves, szintén a mai napig működik, pedig ütöttem vágtam. A mocskos kapitalista érintőképernyős telefonom 7 éves, szintén működik.


Ennyit a szar ránk sózott dolgokról.

2017. jan. 13. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
90%
Hát ezen jót röhögtem, a mi hűtőnk köszöni szépen 14 éves "kapitalista szar" és azon kívül, hogy eltörtem az egyik műanyag polcot benne semmi baja.
2017. jan. 13. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
68%

'Vicces hogy mindig azzal jönnek hogy "bezzeg azok a jó komcsi cuccok".'


Mert könnyebb a mostaniakat fikázni és ragaszkodni a régiekhez. Bár az sem mindegy, hol és mit vásárolsz. Ugyanakkora eséllyel kerülhet gagyi termék a kosárba, mint minőségi ami aztán évekig is elketyeg.

Nekünk NDK-s kávédarálónk volt és az is bekrepált egyszer, mert leégett a motor. Az új pedig köszöni szépen, még most is működik.

2017. jan. 13. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
38%

Először is: nem volt kommunizmus. Mikorra fogjuk már megtanulni!? Szocializmus volt.


2. Talán az egyetlen dolog, ami jó volt abban a rendszerben....... Na jó, nem. Kár lenne letagadni, akadt még más is, de Isten őrizz egy-az-egyben visszasírni Kádár papó világát (mondjuk elég jól halad az újjáépítése (csak épp tartós hűtő nélkül)).


3. Akik a kapitalizmus rózsaszín felhőjén ülnek azoknak azért elmondanám, hogy a tervezett elavulás nem összeesküvés elmélet. Saját tapasztalat...

2017. jan. 13. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!