Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményed Kádár Jánosról...

Mi a véleményed Kádár Jánosról és munkásságáról? Illetve mit mond neked a név, hogy Kádár János?

Figyelt kérdés
2017. jan. 21. 08:55
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
58%
Csomó hitelből jóléti társadalmat hozott létre, amit mai napig szívunk.
2017. jan. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
44%

Jóléti társadalom most sincs! Miről beszél az 1-es?

A hitelünk meg több, mint akkor volt!

2017. jan. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
55%
Ocsmány, magyarnemzet ellenes, szovjet talpnyaló gyilkos.
2017. jan. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
80%

1.

Talán nem kéne mindent csont nélkül benyalni, egyáltalán nem volt az olyan csomó hitel, meg hitelspirál, amilyennek állítják, ráadásul ezt kevesen emlegetik, de a rendszerváltás előtt volt egy viszonylag magas államadósságunk meg egy magas állami tulajdonunk is, ergo volt fedezete a hitelnek, most arányaiban véve (GDP arányosan) hasonló az államadósságunk cserébe gyakorlatilag az állami vagyon az ötöde annak, ami a Kádár-rendszerben volt.

2017. jan. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
89%

"Lehetnék büszke arra,

Hogy nem kenték fel a Berlini Falra

A KGB-sek a képemet

Miért ne hazudnék szépeket.

Tenyerén hordott engem ez a város

Véres kezeit Kádár János

Nem törölte soha belém

Ő volt nekem a tortán a krém.

Spicliket én itt nem is láttam

Karácsony este bőrkabátban

Fekete autón ha esett a hó

Megjött mindig a Télapó"

2017. jan. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
62%

Hú nekem - aki a Kádár idején voltam kisgyerek - nagyon összetett a véleményem róla.

Mégis csak egy diktátor volt aki egy aljas árulással került hatalomra. Mégis csak egy gyilkos volt aki embereket végeztetett ki.

Viszont volt egy viszonylagos jólét. Az ország nagyrésze még most is azokban az épületekben él amik az ő idejében építettek. Legyen az panel, vagy családi ház.

2017. jan. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
66%

#2 #4

Jé, érdekes mégis megbukott a nagy "szocializmusotok".

Inkább ti olvassatok utána a dolgoknak, mielőtt lepontoztok és a saját igazatokat akarjátok mindenkire ráerőszakolni. Nem hittem volna, hogy vannak még mindig olyan emberek, akik éltetik a szocializmust...

2017. jan. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
13%
Remek ember volt törödöt a néppel. Mert akkoriban mindenki boldog volt. Mindenki megtudott élni fizetéséből.Nem volt liberalizmus. Szeretném, újból kádár korszak legyen magyar országon. :(
2017. jan. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
22%

#8

Sírjunk együtt az országgal, te is fizesd a hitel törlesztőjét amit felvett a Kádárod :(

2017. jan. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
28%

"Talán nem kéne mindent csont nélkül benyalni, egyáltalán nem volt az olyan csomó hitel, meg hitelspirál, amilyennek állítják"



Semennyire nem volt magas. Csikkzsebből fizettük volna ki. 21 milliárd dollár volt, rögtön már az Antall kormány 150 milliárd dollárnyi népvagyont lopott el, később az első Orbán kormány 300 milliárdot. Nem azon az aprópénzen kéne lovagolni, akkora volt az állami vagyon, hogy úgy fizettük volna ki, mint egy mai közmunkás 5 forintot.

2017. jan. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!