Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek is vicces az...

Szerintetek is vicces az ellenzéki cicaharc? 18-ban mindenki az MSZP-t akarja legyőzni? (DK, Jobbik, LMP), és gond nélkül jön a Fidesz 2/3.

Figyelt kérdés

A DK majd az MSZP-t akarja megverni, hogy ők legyenek a legnagyobb baloldali erő. Nem fog nekik sikerülni.


A Jobbik meg akarja verni az MSZP-t vagy esetleg az MSZP-t és a DK-t együtt, hogy ők tűnjenek a valódi ellenzéknek.


Az LMP is a legnagyobb ellenzéki erő akarna lenni, de lehet, még a parlamentbe sem jut be.


A többi törpepártnak (Párbeszéd, Együtt, MoMa, MoMo, Liberálisok)-nak esélye sem lesz elérni az 5%-ot egyenként, ha közösen indulnak, akkor 2 párt esetén 10%, 3 vagy több esetén 30% lesz a bejutási küszöb, tehát ezek összefogni sem tudnak.


A DK biztos nem öleli egyiket sem a keblére, mert nem akar magának 10-15%-os küszöböt, örül, ha az 5-öt megugorja.


MSZP sem valószínű, hogy megkockáztatja a 15%-os küszöböt, de a 10-et még lehet, az Együttet esetleg felkarolja, bár az Együtt bejelentette, hogy külön indul.


Úgy néz ki, megint Fidesz 2/3-ad készülődik. Mondjuk én nem bánom, Fideszes vagyok, de jó nézni, hogy biztonságban vagyunk :D


2017. jan. 26. 21:52
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Nem biztos, hogy biztonságban vagy! A választásokig van még másfél év! Volt, akit 8 év után söpört el a népharag.
2017. jan. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A fideszes kétharmadhoz az kéne, hogy egyéni körzetekben az ellenzék pártjai egymás ellen menjenek, ez a kis okoskodásod -ami egyébként több helyen hibás, nem így vannak a %-ok több párti indulásnál- csak listára lehetnének érvényesek. A 199 parlamenti helyből csak 93-t osztanak listán, tehát annak van kisebb jelentősége, egyéniben ha az ellenzéki pártok egy-egy jelölt mögé tudnának beállni, nos az már igencsak érdekes szituációt teremt. De erre a fideszesek mindig azt mondják, hogy olyan nem lesz, végülis ha ezzel szeretik maguk nyugtatni.
2017. jan. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
8%
Mi bajod az elempékekkel, az a fideszed fiókpártja?!
2017. jan. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
15%

Ha a baloldali pártok külön indulnak akkor a Jobbik az egyéni körzetek zömét is hozhatja. Én úgy vélem a baloldal úgy véli már bukta 2018-at 2/3-ot sem tudja megakadályozni, mint a kérdező állitja. Viszont 2014-ben is külön indulva több mandátumot szereztek az EP-ben, mint a Jobbik (MSZP, DK 2-2t Együtt 1-t) mig a Jobbik egyedül 3-at.

Nos a Jobbik viszont ily módon egyedüli erőként feszülthet majd neki a választókerületekben a Fidesznek és a semleges kormányt buktatni akarok a Jobbik jelöltjeit támogathatják majd maximalizálva a Jobbik egyéni jelöltjeinek a szavazatait. Vona is pont erre játszik. Ezt is erősiti akkor amikor azt mondja, hogy a baloldal feladta a 2018-as választásokat.

2017. jan. 27. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
30%

Hahaha, de vicces!

Én olyan jót nevetek!!! :D:D:D:D

2017. jan. 27. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igazából mindenkik kormányt akar váltani. Mert egy politikai pártnak az a feladata. Meg hát mivel is kampányolhatnának..... Szavazz rá mert van 23 derék emberem akinek szüksége van a fizetésre....
2017. jan. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Igazából mindenkik kormányt akar váltani. Mert egy politikai pártnak az a feladata. Meg hát mivel is kampányolhatnának..... Szavazz rá mert van 23 derék emberem akinek szüksége van a fizetésre."


2006-ban és 2009-ben ezt tette anno az MDF is. 2009-ben a Jobbik is. LMP gyakorlatilag ezt tette eddig az elmúlt 7 évben minden országos választásokon és sikeres volt a számára. Baloldali pártok is ezt tették a 2014-es EP választáson. Vélhetőleg ezen pártok ugyan ezt fogják tenni jövőre is a Jobbikot leszámitva.

2017. jan. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Muráti Emőke ***** válasza:
93%

Nem kacagok.

Te röhöghetsz aki a diktatúra pártján állsz, ahol nem is lesz igazi választás, (ha addig még nem találják ki hogy egyáltalán nem lesz, ennek is van reális esélye), demokratikus 2/3-ad meg talán a világon volt vagy 3-szor összesen itt csak a Hornéknak, csak (sajnos) ők nem éltek vissza vele, ma már látom azt kellett volna.

Ezekből én a világon MINDENT kinézek sajnos.

Tönkretették az egész Országot, és nemzeti katasztrófát idéztek elő. A zsebeiket teletömték, a Népet megnyomorították, de lehet hogy tényleg: ez a "legkisebb rossz"

olyan primitív vagy mint a holdvilágos jóccakát, látszik a "kérdésedből" is nem lennék rá büszke

2017. jan. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8: Én csak azt nem értem, hogy miért nem szavaznak az emberek a Fidesz ellen? Miért nem támogatják a Jobbikot pl.? Nem értem mivel lehetne rosszabb a mostanitól, ha egyáltalán rosszabb lenne, mert ezt nem hiszem. Szerintem becsületesebbek ezektől. Remélem idővel, ha más nem 4 év múlva lehetőséget adnak nekik is, mert már ideje lenne. Egy párt elkötelezettjének sem tartom magam, inkább úgy szavaznék ha már egy párt bizonyított azonban ő rájuk kíváncsi lennék.
2017. jan. 28. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
4. ezzel az elméleteddel csak az az egy probléma van, hogy vonától már felfordul a régi szavazók gyomra, az újak meg nem felejtették el a jobbikod régi arcát.... egyébként pedig a jobbik bdapesten és pest megyében a fasorban nincs. itt van a legtöbb egyéni választókerület...azonkívül a cukiskodás óta, vidéken is esik vissza a támogatottsága.... egy időközi választást nem nyertek mostanság....a nagy kormáynválók..... mert ugye mindet független vagy fideszes nyerte......
2017. jan. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!