Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért vagyunk ilyen szerencsét...

Miért vagyunk ilyen szerencsétlenek? Miért velünk történt mindez?

Figyelt kérdés

A környező országok már szinte mind elhúztak mellettünk (Szlovákia, Csehország, Szlovénia, Lengyelország és már talán Horvátország is). Ott sincs kolbászból a kerítés de kevésbé sanyargatják az embereket a politikusok.


Magyarországot miért lopták és csalták szét? Főleg a rendszerváltásra gondolok, miért nincs egyszer szerencsénk?



2017. febr. 1. 16:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Ha úgy vesszük, 40 évig szerencsénk volt, mi voltunk a "legvidámabb barakk". Szlovánia és Csehország nem elhúztak, ők mindig is előttünk voltak. Lengyelországgal nagyjából egy szinten vagyunk. A horvátok mögöttünk vannak. Nem vagyunk olyan rossz helyzetben. A politikusaink meg olyanok, amilyeneket megválasztunk.
2017. febr. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

Az emberek mindig igyekeznek lemásolni a sikereseket. És a szocializmus alatt az úgynevezett egyenlőbbek voltak sikeresek a nép szemében. Nem csak a vezetőkre gondolok. Hanem azokra a munkásokra is, akik nem elégedtek meg azzal hogy a jóléti társadalom lakhatáshoz, álláshoz és a szocializmusra jellemző egyéb előnyhöz juttatja őket, hanem még versengeni is kezdtek egymással hogy ki tud a nagy közösből minél többet kivenni úgy hogy minél kevesebbet tesz bele. Néhány faluban biztosan láttál nagy, tetőtér beépítéses házakat. Valószínű Kádár eredeti célja nem az volt hogy a proletárhatalom átessen a ló túloldalára és a proletár annyira megerősödjék hogy már tőkésnek kezdi képzelni magát. Aki dolgozni többé nem is akar, hanem például a hülye ipari tanuló akit rábíztak az majd dolgozik helyette. A rendszerváltás után meg a nincstelenek. Mindezt a sok lopást, könnyen jött gazdagodást a rendszerváltáskor mindenképen túl akarták szárnyalni a politikusok és akikből a milliárdosok lettek. Persze ők sem tisztességes munkával, hisz ha látták hogy XY kapun belüli munkanélküliként mekkora eredményt ért el a szocializmusban, akkor "ne má" hogy a politikus meg dolgozzon akár a nagyobb eredményért. Mikor lehet privatizálni is vagy mutyizni. Sőt olyan törvényeket alkotni ami nekik kedvez, például a szegények adójából támogatják magukat mint milliárdosokat.

Vagyis a kezdet volt rossz, már a padlássöprések idején elcsesztünk mindent. Mert azzal egyesek tisztességtelen előnyökhöz jutottak. És a bűn további bűnt szül. Akár a baktériumtenyészet, szaporodik és erősödik.

Ma is a "sikereseket" próbálja másolni mindenki. Tehát ha azt látja a nép hogy XY politikus vagy milliárdos munka nélkül mennyit össze tudott lopni, akkor a nép többi tagja is adót fog csalni, gázt és vizet fog lopni, gázóra ellenőröket és rendőröket fog megvesztegetni, vagy piramisjátékot fog szervezni. Ha meg nem fehérgallérosnak született valamelyik akkor rabolni fog. Mert a példaképeik is ezt tették, legfeljebb más módszerekkel.

---

A szocializmusban virágkorát is élte az ország. De ez annak volt köszönhető hogy az elvtársak engedélyezték és szorgalmazták a háztáji gazdaságokat és más maszekolásokat. Mert a nagy állami központosított tőke még a nép élelmezését sem tudta volna megoldani. A háttérben meg az állami tulajdonok hatalmas kölcsönökből tartották fenn magukat, eladósítva az országot. De az elvtársakat ez miért zavarta volna, hisz már akkor mondogatták hogy ha csődbe menne a szocializmus, akkor tőkésként fognak tovább élősködni a dolgozókon. Beváltották ígéretüket.

2017. febr. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
32%
Most olvastam, hogy a fidesz 2/3-on állna ha most választanánk. Erre föl te megkérdezed, hogy "miért nincs egyszer szerencsénk?" Nem inkább a birkákrol kellene értekezned?
2017. febr. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én is többször voltam már Szlovákiában és Horvátországban, de nem láttam ezt a nagy gazdagságot, amiről írsz.


Milyen jól kapcsolódik a kérdésed a panaszkodós kérdéshez, amiben azt kérdezi valaki, hogy miért panaszkodunk mi állandóan. Ez a te kérdésed is erre bizonyíték. Vagyis, hogy folyton siránkozunk.

2017. febr. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Én nem szoktam panaszkodni, a kérdést csak azért tettem fel, mert elgondolkodtam rajta a minap, hogy mennyi szerencsétlenség érte már ezt a nemzetet és már jó lenne egyszer békében, nyugalomban és viszonylagos jólétben élni. Úgy, hogyha kimész az utcára akkor nem angol,német,skandináv embereket hallasz beszélgetni, hanem magyarokat!


Azt pedig nem is írtam, hogy gazdagság van ott, de jobban állnak, mint mi, ráadásul mi csúszunk lejjebb egyre minden szinten, főleg a fiatalok helyzete az elkeserítő.

2017. febr. 1. 17:44
 6/12 anonim ***** válasza:
Magyarország egyáltalán nem szegény,csak rosszul vannak beosztva a pénzek és nagy a korrupció.
2017. febr. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Shai-Hulud ***** válasza:
2017. febr. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
25%
Hogy magas a korrupció, az igaz, ezzel együtt nem csúszunk lejjebb. Nő a foglalkoztatottság, nőnek a bérek, és mindeközben csökken az államadósság.
2017. febr. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

# 8/8 Időpont ma 18:01:


Ezekből kár, hogy az egyszeri ember semmit sem lát, mert egyre kevesebb valahogy mégis a pénze, egyre silányabb egészségügyi éllátást kap és egyre drágábbak a boltban az áruk és egyre kevesebbet ér a pénze..de örülök neki, hogy csökken az államadósság (bár ez is kamu).

2017. febr. 1. 19:07
 10/12 Shai-Hulud ***** válasza:
52%
20 ezer milliárdról 25 ezer milliárdra csökkent... Még egy pici csökkenés, és beledöglünk.
2017. febr. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!