Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki Magyarországon rossz...

Aki Magyarországon rossz munkát végez kevés pénzért és nem olyan tanult, az miért nem megy ki Ausztriába?

Figyelt kérdés

Én itt járok főiskolára, viszont van mellette egy órás adminisztrátori állásom és Sopronban lakom.


Ausztriában két kézzel kapkodnak az olyan emberekért, akik elvállalják az operatív munkákat.Legyen szó adminisztrátorról, csaposról,takarítóról és hasonlókról.


Az én munkaköröm is "betanított aktatologató", nem is vagyok túlfizetve, 1400 nettót keresek havonta.


Én most azokra gondolok, akik nem olyan tanultak és Magyarországon végeznek vacak munkát, mondjuk szalagmunkát és hasonlókat.Miért nem jönnek ki?

Itt is rossz munkát kellene csinálni, de legalább megfizetnék érte őket.



Azzal a munkával, amit én Ausztriában csinálok, egy önkormányzatnál vagy hasonló helyen, kb nettó 120 ezer forintot kapnék.



Én mindenkinek azt tanácsolom, akinek nehéz, hogy dolgozzon Ausztriában.Még segítek is egy kicsit.Annyi itt a mosogató,raktáros,takarító állás, hogy nem győzik őket feltölteni.


A múltkor segítettem egy családnak ügyet intézni.Ők 1 éve dolgoznak kint.

Burzsujok nem lettek, kiegyensúlyozottabbak,többet megengedhetnek, mintha újra lenne életkedvük.



Ha 120 ezer forintért kellene dolgozni, még az életkedvem is elmenne.

Tanuljanak meg a magyarországi munkáltatók fizetni, a túlórákat is.Ha nem megy, akkor nincs helyük a piacon.

Nálunk ritka a túlórára, havonta maximum kétszer fordul elő, az utolsó centig elszámolják és mindenféle szemforgatás nélkül.


Magyarországon nem csak a fizetéssel,hanem a munkakultúrával is probléma van, ez a munkáltatói oldalra vonatkozik főleg, de a munkavállalókon is lehetne javítani.



2017. febr. 2. 20:04
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
50%
Valószínűleg nincs meg hozzá a bátorsága.
2017. febr. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
69%
Jó mond meg az édesanyáknak hogy adják be az árvaházba az ovodás iskolás gyereküket és irány Ausztria.
2017. febr. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

1#


Nem kell akkora bátorság hozzá, csupán határozottság.


"Jó mond meg az édesanyáknak hogy adják be az árvaházba az ovodás iskolás gyereküket és irány Ausztria."


Nincs szükség ilyen drasztikus lépésekre.Először is, az apuka menjen ki keressen valamit, majd mehet a család id.

2017. febr. 2. 20:11
 4/26 anonim ***** válasza:
35%
Én segélyen vagyok, de nem akarok elmenni külföldre. Tele van a f.a.s.z.o.m vele, mikor mások mondják, hogy miért nem szerzek egy jó szakmát és húzok el ebből az országból. Több okból se akarok menni. Az egyik, hogy anyám főz rám, külföldön senki nem tenné elém az ebédet. A másik, hogy eszem ágába sincs több 100, meg több 1000 kilométerre kerülni a szülőfalumtól. Nem akarok ismeretlenek közé kerülni, nem tudok se angolul, se németül, csak magyar nyelven ér nekem a szó. De magyarul meg nem beszélnek azok az átkozott külföldiek, szóval most akkor először is nyelvet kéne tanulnom, amit mindig utáltam, sose érdekelt engem más népek nyelve, kultúrája. Továbbá én megszoktam már, hogy hol közmunkán vagyok, hol tanfolyamra járok, amiért nekem fizetnek havonta, mert államilag támogatott munkaügyis tanfolyamokra szoktam menni, meg van mikor itthon ülve várom a segélyt.
2017. febr. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
82%

"Nem kell akkora bátorság hozzá, csupán határozottság."


Jó, most leírtad ugyanazt, csak másképp.

2017. febr. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 fersk ***** válasza:
15%
Talán mert azt szeretné, hogy a hazája fejlődjön, és nem akar patkány lenni egy süllyedő hajón, hanem azt felszínen próbálja tartani...
2017. febr. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
17%
Én Nógrád megyében akarok munkát, ha pedig a saját megyémben nem kapok munkát csak közmunkát, vagy azt se, hát akkor maradok segélyen, kapom a havi 22 ezer ft-ot, oszt elverem sörre.
2017. febr. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
73%

Én is kint élek, ki ne találd már hogy nulla nyelvtudással bárhová fel fogják venni adminisztrátornak, raktárosnak meg vendéglátásba az embereket. Ilyen nincs. Mindenhol meg kell érteni amit németül kérnek tőlük.

A másik meg hogy aki itt akar elindulni annak kell hol laknia, egy lakás bérlés sokkal húzósabb mint otthon, egy 40nm-es lakáshoz is több ezer eu kell. Bérlet, kaució, provízió. Aki otthon 80-100 ezret keres az örül hogy megél valahogy, nem hogy ezer eurókat adjon ki lakásbérlésre.

2017. febr. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
2%
Mert az osztrák annyira görény népség, hogy azt elő ember úgysem tudja elviseli.
2017. febr. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
3%

"Ausztriában két kézzel kapkodnak az olyan emberekért, akik elvállalják az operatív munkákat.Legyen szó adminisztrátorról, csaposról,takarítóról és hasonlókról."



Ezen mondjuk nem csodálkozom. Ki az a hülye aki még szóba áll egy osztrákkal?

2017. febr. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!