Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok arról, hogy a...

Mit gondoltok arról, hogy a Szlovákiai Református Keresztyén Egyház idén majdnem 5 milliárd forint támogatást kapott Magyarországtól?

Figyelt kérdés
Már tavaly is sokan hőbörögtek, mikor 1 milliárdos támogatást kapott a szervezet, ám idén ezt valamiért megötszörözték. Mi ennek az értelme?

2017. febr. 3. 17:39
 1/8 anonim ***** válasza:
97%

Túl sok pénzt kapunk a jelek szerint az EU-tól.

De nem kell aggódni. 2020-ban ez meg fog szűnni.

2017. febr. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Magyarországon annyi pénz van, hogy az egész egyszerűen őrület. Csak rosszul van elosztva és mindig rossz helyre kerül.
2017. febr. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Gondolom ez a legegyszerűbb módja az ottani magyarok támogatásának, mert nem hinném hogy sok szlovák járna magyar egyházi oviba vagy iskolába.


Gondolom az is ennyire zavar amikor a felvidéki fiatalok átmennek Magyarországra és ott dolgoznak fizetnek adót pedig az oktatásuk jelentős részét nem a Magyar állam fizette.

2017. febr. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#3

Ne érts félre, örülök, hogy az állam támogatja a külhoni magyarokat, de ez az 5 milliárd szerintem rengeteg pénz egy egyháznak. Ezt a pénzt magyar nyelvű iskoláknak vagy a magyar kultúra és identitás fenntartására is költhették volna.

2017. febr. 3. 19:23
 5/8 Szimeon ***** válasza:
100%

Az egyházak helyett szerintem is inkább a magyar etnikumot kellene támogatni. Mert ugye mi van azzal, aki nem vallásos, az kimarad a programokból?!

Amúgy gondolom a reformáció ötszáz éves évfordulójára adják a tallérokat - bár a reformátusok később alakultak.

2017. febr. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát, igen az egy dolog, hogy támogatják a határon túli magyarokat, de miért kell ehhez az egyház? Keresztény vagyok én is, de enyhén szólva sokallom már az egyházaknak nyújtott támogatásokat.
2017. febr. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Muráti Emőke ***** válasza:

Azt érted hogy egy horvát csapat miért kap 1 milliárdot a stadionjára?

...és a szerb harmad(!)osztályú.

Itt már olyan k jó minden hogy nem tudják mire költeni, nem tudtad?

2017. febr. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Valahogy megnyigszom, ha ezt hallom.

Inkább a felvidékiek, mint a felcsúti stadion, a foci, Mészáros etc.

Leginkább az zavar, hogy a Tiborcz-parasztoké lett gróf Pálffy birtoka.

2017. febr. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!