Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok, hogy Magyarorszá...

Támogatnátok, hogy Magyarország mini Amerika legyen bizonyos szempontokból?

Figyelt kérdés

Nekem vannak kint rokonok,sokszor nyaraltam náluk.

Sokkal szimpatikusabb,szabadabbnak tartom az ott életet, mint Európában.

Hollandiában dolgoztam is, de egyszerűen annyira idegen tőlem, sohasem tudtam magam otthon érezni.


Ellenben az USA-ban bármikor eltudnám képzelni az életemet.



-Amerikaiaknál nagyon magasak a fizetések, az adók viszont alacsonyak, nem érzed, hogy megfojt az állam.Bizony jobban lehet keresni, mint Németországban vagy Ausztriában.

-Szabad fegyvertartás, sok hátránya van, de az előnyök kompenzálják a hátrányokat.

-Közlekedési kultúra.Szinte minden külvárosi/kertvárosi/"vidéki" autóval megy.Keresztanyámék házánál konkrétan 3db van.Keresztapám akart egy negyedik hobbiautót is,de otthon hallani sem akartak róla,mert sok helyet foglalna.És ott megtudod fizetni, nem gond fenntartani a 8 hengeres, 5,5 méter hosszú terepjárót,sőt akár több olyat sem.

-Igényesség,tisztálkodás.Az európaiak úgy általában nem szeretnek annyira fürdeni.A magyarok még hagyján, na de a hollandok, meg a franciák 3-4 naponta fürdenek és még ők voltak meglepődve,hogy én mindennap, szerintük az vízpazarlás és tönkreteszi a bőrt.

Egy amerikai ezzel szemben sokkal igényesebb, sokan napi 2x is megfürdenek.



2017. febr. 16. 16:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%

Hoogyispersze

300forint egy gallon benzinért?

Mégszép

2017. febr. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
31%

Pont az amerikaiak azok, akik kis mini csapokkal fürdenek, amit még állítani sem tudsz és csak egy irányba folyik le a víz és ott kell kuporogni, hogy megmosd magad:D (az elterjedt paneles megoldásról beszélek).


Egyébként, amiket leírtál, azoknak a nagy része itt nem megvalósítható, például a magas fizetés, kevés adó, fegyvertartás sem..a többi már szokás kérdése.

2017. febr. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
77%
annyira viccesen írsz
2017. febr. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
58%

Mindennek van előnye és hátránya is.


- A magas fizetés és alacsony adó miatt magadra vagy utalva. A szociális háló az elesettek számára finoman szólva nem magasan fejlett.

- A szabad fegyvertartás következménye a brutális rendőri fellépés (hiszen féltik az életüket, mert fegyver lehet nálad), és a börtönökben is tudtommal egy főre vetítve ott tartják fogva a legtöbb embert.

- A fejlett autós kultúr miatt a tömegközlekedés rovására megy. És mit kezdjen az, akinek még nincs, vagy egészségügyi okoknál fogva már nincs, esetleg egyáltalán nem lehet jogosítványa? Taxizhat vagy könyöröghet.

- Igényesség, tisztálkodás. Újabban hallom, mennyire ártalmas a napi zuhanyzás, mivel lemossa a bőr természetes védekezőrendszerét. És nem, nem leszel büdös, ha a testnyílásaidat, izzadságmirigyeidet naponta tisztítod -> mosakodás.


Minden éremnek két oldala van. Az, hogy én melyiket támogatom, mellékes, a lényeg, hogy az általad emlegetett előnyöknek negatívuma is van, és embere válogatja, kinek melyik a jobb.

2017. febr. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
29%

1. A magas fizetést mindenki támogatja, én is.

2. A fegyvertartás ellen vagyok, nem kell még több gyilkos eszköz.

3.Nem hiszem, hogy a közlekedési kultúra egyenlő lenne azzal, hogy autóval közlekedek. Inkább azt kellene elfogadni és támogatni, aki biciklivel/gyalog közlekedik - így nem szennyezi környezetét és némileg az egészségéhez is hozzájárul. Normális bicikliutakat.

4. Fürdök elégszer és azok is, akiket ismerek. A franciákhoz nincs közöm, nem itt élnek.

2017. febr. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
70%

Azt támogatom, hogy akinek a statisztika, ki mennyit fürdik, a folyton úton levés autóval - mely egy infrastruktúrán keresztüli hadviselés (olaj!) a fontos, és esténként le-lejárna lövöldözni egy kicsit, Vörösmarty, Arany, Radnóti, József Attila, Weöres Sándor ellenében - az menjen el innen.

És akkor nekünk, ez itt, a hazánk, "Amerika" lesz.

2017. febr. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
33%
Nem!
2017. febr. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
76%

Amerikában is rengeteg szegény és nyomor van,pont azért,mert egy sz-r a szociális háló.

A gazdagoknak mindent elv uralkodik.


Maradjon az állam,és büntetve legyen a korrupció.


Ami egyedül jó Amerikában,hogy 8 évig lehet max hatalmon egy elnök,ez kellene ide is,hogy ne szedhesse meg magát senki 10-20 évig lerabolva mindent..

2017. febr. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Ja,és az jó még,hogy ott nem egyeduralkodó az elnök,nem írnak át törvényeket visszamenőlegesen...


Ez kellene ide is..

2017. febr. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
55%

"Amerika egy kísérleti laboratórium. Amikor tíz évvel ezelõtt ottjártam, nagyjából így summáztam. Ott már a nyolcvanas évek elején átélhetõ volt, hogy egy kontroll és majdhogynem felelõsség nélküli kísérlet zajlik. Ez átélhetõ abban a felfokozott tempóban, amivel ott fogyasztanak. Az irdatlan mennyiségû áru, amin keresztül mint egy õsvadonon gázolnak át a fogyasztásra kárhoztatott, összeaszalódott amerikai asszonyok, akik mindeközben a testüket cserzik és mumifikálják engedelmes katonaként. Egy örjöngõ, felfokozott, fogyasztógépezet Amerika.

[...]

A háború az elsô világháború óta nem ért véget, gazdasági eszközükkel folyik tovább. A legfejlettebb gazdaság infrastrukturális képességénél fogva háborúnyerô. Ezért ilyen Amerika, ezért van fogyasztói társadalom, mert ezt az infrastrukturális erôt - a természettudománytól a shopping centerig - üzemben kell tartani. "


[link]

2017. febr. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!